Maladaptive daydreaming

Príspevok v téme: Maladaptive daydreaming
hulenica1

Dobry den, rada by som poznala nazor nejakych odbronych psychologov alebo psychiatrov na tuto zatial nie velmi psychicku poruchu alebo chorobu o ktorej som si vela nacitala iba v anglickom jazyku a som si ista ze nou trpim uz od mala a v realnom zivote mi neskutocne prekaza, rada by som vedela ci o nej niekto pocul a ma s nou nejake skusenosti a ci ju dokazu nejak liecit aj psychiatri na SLovensku kedze je pomerne znama a len nedvano preskumana choroba aj vo svete. Ide vlastne o neustale snivanie, ktore nedokazem zastavit, vytvaranie pribehov s realnymi ludmi alebo ktorych len tak stretnem na ulici, slavnymi ludmi, jednoducho v tomto snivani a predtsvach som clovekom akym by som chcela byt, je to tazke takto pisomne opisat ale nedokazem to kontrolovat a bez toho aby som den nepresnivala tak by som asi neprezila, prosim o nejaku pomoc alebo blizsie spoznanie s toutou poruchou, dakujem

hulenica1

skor by som bola rada ak by sa nasli nejaki ludia ktori tym trpia na Slovensku, pretoze dost malo o tom vie, ak vobec niekto a vacsina for a skupin v ktorych som su zahranicne a bola by som velmi vdacna ak by sa niekto taky nasiel a mohla by som to nejak zdielat s niekym

hulenica1

Ahoj, nie budem vdacna aj za laikov ktory o tom poculi alebo tym mozno aj trpia a ani nevedia o co v skutocnosti ide a ze tato porucha uz aj ma nazov a urcite symptomy, len som to nejak zabudla napisat, takze pokojne piste vsetci ktori o tom nieco viete alebo sa chcete dozvediet.

O tejto poruche som sa dozvedela asi len pred mesiacom ale uz som si o nej nacitala na roznych zahranicnych forach dost a som vobec rada, ze som zistila, ze niecim takym trpia aj ini ludia lebo som sa obavala ze som uplne sialena alebo co.

Mam 19 rokov a kvoli tomu som sa nedostala napriklad ani na skolu, pretoze skor ako by som sa ucila tak som sa strhla do snivania o tom ako uz budem studovat tam kde chcem a to co chcem, vlastne som sa asi ani nedokazala ucit lebo jednoducho nejak som vzdy skoncila pri tom snivani. Snivam neustale, hlavny spustac je asi hudba, zatvorim sa do izby a jednoducho chodim hore dole a rozpravam, sepkam, vytvaram scenare v hlave, niekedy placem, uplne sa stotznujem s osobami v mojej hlave, niekedy som muzom, inokedy zenou, je to akoby film s roznymi ludmi a ak to jeden den nespravim tak som uplne znechutena. Castokrat si myslim ze som blazona lebo co ked to robim a asi aj znami ked ma stale vidia zatvarat sa do izby a len pocuju ako tam kracam hore dole. Snivam avsak kedykovlek, ked idem autobusom, ked som v skole, v kostole pocas kazne sa rozosnivam o ludoch ktori su navokol a mam s nimi rozne pribehy, jednoducho sa citim velmi dobre ked snivam a potom mi vela veci unika, prednasky, rozne veci ked ludia rozpravaju a pod. Castokrat ani nejdem von s kamosmi a namiesto toho aby som sla von radsej ostanem doma a budem o tom snivat ako som s nimi von a je to dokonale, jednoducho je to tazko opisat ale ti co to nepoznaju tak to bude pre nich asi nepochopitelne, pre mna tiez, chcemsa toho zbavit ale neviem si predstavit svoj zivot bez snivania a vsetkych tych veci na druhej strane.

Larita

Ahoj, zrejme hladas nazor odbornika, ale toto forum je pre laicku verejnost. Ak chces komunikovat s lekarmi a psychologmi, skus "Poradnu" hned vedla fora.
Tak ci tak by si vsak mala navstivit odbornika, a to urcite psychiatra,urcite by Ta vedel minimalne nasmerovat ak aj nie hned pomoct. Myslim si vsak, ze aktivni psychiatri sa zucastnuju roznych prednasok a seminarov a odborna verejnost je URCITE oboznamena s takou zavaznou diagnozou aku si popisala...
Skus napisat nieco blizsie o sebe , ako zvladas bezny zivot a tak...