Maladaptive daydreaming

Príspevok v téme: Maladaptive daydreaming
hulenica1

Dobry den, rada by som poznala nazor nejakych odbronych psychologov alebo psychiatrov na tuto zatial nie velmi psychicku poruchu alebo chorobu o ktorej som si vela nacitala iba v anglickom jazyku a som si ista ze nou trpim uz od mala a v realnom zivote mi neskutocne prekaza, rada by som vedela ci o nej niekto pocul a ma s nou nejake skusenosti a ci ju dokazu nejak liecit aj psychiatri na SLovensku kedze je pomerne znama a len nedvano preskumana choroba aj vo svete. Ide vlastne o neustale snivanie, ktore nedokazem zastavit, vytvaranie pribehov s realnymi ludmi alebo ktorych len tak stretnem na ulici, slavnymi ludmi, jednoducho v tomto snivani a predtsvach som clovekom akym by som chcela byt, je to tazke takto pisomne opisat ale nedokazem to kontrolovat a bez toho aby som den nepresnivala tak by som asi neprezila, prosim o nejaku pomoc alebo blizsie spoznanie s toutou poruchou, dakujem

meggy

100doors Ahoj, je to tu priebezne sledujem a napisem ti niekedy v tychto dnoch, ked budem mat trosku viacej casu. Som rada ze si napisala.
jacama U Ahoj, v prvom rade - tiez mam OCD, takze dobre viem o com pises. A suhlasim s tebou, ze je to ta najkrutejsia vec co som kedy poznala. A co sa tyka toho snivania...ano, ovplyvnuje mi to zivot a velmi. Teda v destve to nebolo v takej miere. Ale inak uz permanentne asi 7 rokov nezijem v realite. Ostatni to nepozoruju, lebo to viem ovladat, viem ze su to moje vymysli. Ako to ovplyvnuje moj zivot? Som neustale zasnivana a veci ako vstat z postele, vychystat sa niekam, dodrzat pevny rezim dna su pre mna nemozne ulohy. Mam 20 rokov, skolu som nechala, pretoze ucit sa bolo v tomto stave nemozne, doteraz nechapem ako som zmaturovala. Nemam ani pracu. Dalej mi to brani spoznavat ludi. Nemam priatelov, pretoze tych som si vytvorila v hlave. Nechce sa mi nikam chodit, pretoze si mozem predstavit ze som tam, kde byt chcem a s kym chcem byt a je to ovela intenzivnejsie. No a nakoniec nemam ziadnu motivaciu sama pre seba, chut v niecom sa zlepsit, nieco dokazat, spravit zo sebou cosi, pretoze som stale tam. V mojej hlave.
Takto to bolo doteraz, momentalne som v obdobi kedy sa to prekonat, pretoze okolnosti ma k tomu doslova donutili. Verim ze to bude lepsie.

jacama U

a vadi ti to v beznom zivote ?? je to nieco ,koli comu musis byt na AD ???? od mala mam podobne stavy .. stale nieco snivam a vytvaram si rozne pribehy ..a nikdy som to neriesila .. mam ine psychicke vady ktore ma trapia a su naozaj krute .. ako obsesivno kompulzivna porucha .. a ine sracky ! takze bud v klude .. toto ti v zivote urcite urcite neprekaza .. ma to 10 miliard ludi co mas ty a riesis ...

100doors

ak to tu ešte niekto sledujete, môžete sa mi ozvať na email. malo by sa to dať cez tú obáločku pri nicku. rada o tom s niekým porozprávam, ja to mám už od detstva, ale viem prestať. iba sa na to necítim dosť motivovaná :D podarilo sa mi to najviac na asi dva mesiace. vždy to skončí tak, že si jednoducho poviem, - prečo nie? okrem toho je to skvelé, ak nemôžete zaspať. a je kopec vecí ktoré to zhoršujú, človek si nemôže v kľude ani pozrieť film bez toho, aby mal chuť si hneď niečo predstaviť. objaviť príbeh, ktorý môžete použiť vo svojej hlave, to je radosť ako na vianoce :D
ja si už začínam myslieť že je to vlastne bežné a normálne a to len my trpíme výčitkami a sme skostnatení. veď otvorte si nejakú stránku s fanfiction príbehmi a nájdete tam kopec ľudí ktorí s obľubou halucinujú o vymyslených postavách a nehanbia sa si to ešte aj zapisovať a zverejňovať :D alebo ľudia ktorí sa prezliekajú za svoje obľúbené postavy, kreslia ich... vždy som rozmýšľala, ako vyzerá ich bežný život, ich vzťahy, či to dokážu tak oddeliť.. veď to je toľko investovaného času.. či ich to až tak trápi, že je to nereálne a nikdy sa to nestane.
ja to samozrejme za normálne nepovažujem (seba), no neviem, kde je tá hranica.

meggy

Kathia. Neviem ci sem este chodis ale ak ano, mozes nechat mail a tam ti napisem.
A tiez aj hocikto s podozrenim na MD. Alebo napisat sem.

Kathia

Je tu ešte niekto s týmto problémom? Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Ja trpím MD už od trinástich....teraz mám 27 rokov a chcela by som s tým skoncovať ale nedá sa.... môj mozog sa sám od seba k MD vráti...nepomáha vôbec nič... dokonca som čítala knihu kde písali že by malo pomôcť rátať vlastné nádychy a výdychy a sústrediť sa aj na to ale po čase zistím, že som prestala rátať a som zas v svojej hlave....chcela by som tomu nejako zabrániť, pretože mi to spôsobuje veľmi veľké problémy, nedokážem sa kvôli tomu poriadne sústrediť, v robote robím samé chyby, dokonca aj pri komunikácií s kamarátmi odplávam do svojho "sveta" aj v situácií keď na mi kamarátka zdôveruje.... celý deň sa poriadne na nič nesústredím, a ako píšete tiež mám pocit, že kvôli tomu nežijem, ale na druhej strane, mám veľký stres a keď sa môžem ponoriť do MD tak som kľudnejšia a na moment aj šťastnejšia... neviem čo s tým....

Maggiee

Tu je jedna uzasna stranka bohuzial pisana v anglictine. Okrem beznych informaci o MD je tu podrobne rozpisane o tomto probleme a sposob ako ho eliminovat, az uplne odstranit.
wildminds.ning.com
nevediem dobre po anglicky, prekladal mi to google translator takze urcite vela dolezitych info mi uslo.
Urcite si to precitajte, stoji to zato.
Dufam ze aj mne sa to podari.

8BET

Ahojte. Tak dnesnym dnom potvrdzujem, ze depresia moze byt dosledok MD. Aspon u mne je to tak.
Alebo skor ziadny extrem nie je dobry.
Ja uz neviem co mam robit. Ked si zakazem snivat, idem zosaliet od uzkosti. Ten pocit by som prirovnala k zavislosti. Lenze svoju zavislost nicim nepodporujem. Je to strasne, chcete s tym prestat ale zaroven staci len povolit a pripustit si myslienky a ste v tom zasa. Je to vobec mozne? Moj osobny rekord v potlaceni MD su 3 dni!!! A to neratam ze pri beznej situacii moj mozog zacal snivat automaticky, iba ja som tie myslienky nepodporovala. Uplne mi to rozhadzalo cely moj dusevny system. Zaroven vsak som sa citila znicana ked som neustale snivala, co bolo 24 hodin denne. Neviem najst ten stred, lebo sa to ani neda. Bud proste snivate, alebo nie, ina moznost nie je. :(((

sossossossossos

Veľmi prosím ak je tu niekto, kto trpí touto "poruchou" prípadne niekto, kto sa o túto vec zaujíma pošlite mi kontakt! Veľmi túžim nebyť v tomto všetkom sama. Nikto to o mne neviem a mne by veľmi pomohlo keby som mala niekoho s kým by som si o tom mohla písať, prípadne by sme si mohli vzájomne radiť, bola by to veľmi pomoc! Ďakujem.
Spriaznená duša je nadovšetko :)