Ako sa dostať z depresie, sposobenej chorobou?

Príspevok v téme: Ako sa dostať z depresie, sposobenej chorobou?
pailio

Ahojte,
mám 20 rokov a zistli mi zelený zákal.
Dosť ma to vzalo, bol som veselý vysokoškolák a zrazu bum - mám glaukóm ktorý je nevyliečiteľný, iba sa dá brzdiť priebeh..
Nestíham školu, už mesiac ležím v posteli a neviem ako ďalej..všetko, čo robím mi pripadá zbytočné..načo budem študovať keď prichádzam o zrak..mám strach, čo bude zajtra.
U psychológa som bol, jeho povzbudivé slová ma ešte viac zdeptali.
Ako sa možem pomocť sám??
ďakujem za rady

Marek_123

Skus sa porozpravat s ludmi, ktori maju uz dlhsiu dobu nejaky vazny problem. Poznam par ludi, ktori su handicapovani, hlavne ludi na vozicku a tiez clovek, ktory dokaze hybat len hlavou. Z tych ludi ale nesala negativna energia, prave naopak. Dodaju ti optimizmus, a rozhovor s nimi je vzdy prijemny zazitok. Myslim, ze taketo rozhovory by ti pomohli zistit, ze tento problem nie je taky vazny, aby sa tvoj zivot musel natrvalo uvrhnut do smutku

tepecehaaaa

Boze moj, vypisujes tu, akoby si prave oslepol...este ti to len zistili, budes kvapkat kvapky a hotovo. Vybavene. Slepota sa este zdaleka nekona. Su aj horsie choroby :-D

amanda23

vezmi si rady od RNG, pripadne skus dobreho, ale naozaj skuseneho alternativneho terapeuta, ja myslim, ze aj tato choroba je liecitelna, len klasicka medicina to nevie liecit, hlavne bud vytrvaly a podchyt to vcas, kym este vidis, drzim palce...

nirvana

Kým vidíš, mal by si študovať, čo ťa baví, kvoli sebe, svojmu rozvoju, zbytočne si netlacit do hlavy kaleráby. Aj tak sú tisícky nezamestnaných s vš

nirvana

Je veľa vš vystudovanych, ktorí sú nevidiaci, a majú môj hlboký obdiv. Záleží ale, čo studujes. Nevidiaci sa najlepšie uplatnia ako maséri. Možno sa ti to teraz nezdá dostatocne úžasné, určite máš svoje sny, ale treba rozmýšľať reálne. Pozistuj si, aké mozu mať nevidiaci uplatnenie, vyber, čo ti je najbližšie. Nechcem tvoju situáciu zlahcovat, fakt ti nezavidim...prajem veľa síl, odvahy a nevzdávaj sa

RNG

Na glaukom su ucine kvapky obsahujuce N-acetyl cystein(1%)napr pod menom CanC, a tiez roztok MSM, 10% na vahu da sa pripravit aj doma. Samozrejme odporucam aj branie roznych cistiacich enzymov, lebo aj tie zbavuju telo roznych zamorujucich zhlukov, tiez doplnky jodu(a selenu), az 6 mg denne, lebo ten sa podiela na vyrobe nielen roznych hormonov , ale aj cistiacich enzymov.