Anorexia a menzes

Príspevok v téme: Anorexia a menzes
drew.

Anorekticky, byvale anorekticky, ako ste dopadli s menzesom?
Stratila sa vam, vratila sa vam?
Mam totiz problem, trochu som schudla (malo jedla,stresy,..tuzba po dokonalosti, proste anorexia ,ale uvedomila som sa ), mala som 16,5 BMI, stratil sa mi menzes... teraz mam 17.8 , no menzes stale nikde (chyba mi este kilo-2 do povodnej vahy).. od oktobra nemam menstruaciu, neviete mi nejako poradit?

panika

zlatko, nase tela sa brania voci oslabeniu tak, ako sa da...ak mas problem s prijimanim potravy, chyba ti energia a telo sa ju snazi usetrit, kde sa da..menzes je zrejme pre oslabene zenske telicko privelka zataz a tak sa brani tym, ze ho vynecha..odstrani..ak zacnes byt v pohode, vsetko sa upravi..prajem vela stastia

Katherina

držim ti velmi palce.... bud silná .....a potom sa ozvy že ako sa máš a dufam že už mi napíšeš že dieťatko je na ceste :)

drew.

Katherina, vdaka za odpoved. snazim sa, dufam, dufam, ze sa mi menzes dostavi... musi. :(
uz jem normalne, priberam, tak snad som to neposrala na veky vekov..

Katherina

organizmus ti vysiela signaly že jednoducho niesi schopna dieta vynosiť tak sa prosim ťa uvedom .. vieš kolko anorektičiek po dostaveni na normal. vahu nedostali už menzes a su do konca života ne hormonoch a ich šance otehotnie su 1:10000 .... priber dokym je ešte čas a prestan sa važiť lebo zbytočne to leze na psychiku....je to aj vec metabolizmu

Katherina

musiš pribrať na BMI aspon 19/20 pretože to mne gynekolog povedal.....začala som sa pravidelne stravovať, pribrala som a menzes prišiel ..... musiš si uvedomiť čo je pre tebe doležite tvoje zdravie alebo nejako retardovana nezdrava chudosť ? dievča uvedom sa......aj mne to dlho trvalo ale ak budeš pokračovať v tom menzes už nedostaneš nikdy alebo budeš cely život na hormonoch z ktorych pribereš trojnasobok....niekedy sa rozplačem za to že vyzeram proste normalne a nie extra chuda ale treba to prekonať ....nechceme si posrať život ......

drew.

viem, ano.. uvedomila som sa uz, lebo do roku alebo 2 chceme babatko s priatelom - teda po dokonceni skoly ,tak chcela by som mat normalnu hmotnost a menzes! (mam 22) dost sa bojim ze nepride, ale trochu si ma ukludnila.

Magy

budes musiet zacat normalne zit, jest, nestresovat kvoli kazdemu kilu, ale samozrejme drzat zdravu hmotnost. to znamena NIE PRESNE NA KILO, ale v rozmedzi takych 5-10. potom aj menzes pride.