Ešte som nemala priateľa

Príspevok v téme: Ešte som nemala priateľa
Vara

Ahojte, nikdy som si nemyslela, že raz budem niečo takéto písať na forum . Budem mať 22 a ešte som nemala vážny vzťah, vlastne žiaden vzťah. S nikým som nechodila ani len krátku dobu. Bozkávať som sa bozkávala, aj sex som mala, no keď sa tamto sexom dá vôbec nazvať :-D . Problém by teda nebol v tom, že by o mňa nemal nikto záujem, myslím, že na takéto veci sa určite niekto nájde. Ale v mojom veku mi príde trápne, že som ešte nezažila žiaden vzťah. Uvažujem, či som si nemala v 18. v 19. rokoch začať s niekoľkými potencionálnymi partnermi, hoc len na chvíľu, aby som mohla neskôr povedať, že mám čo to za sebou. Problém bol však v tom, že aj v tých rokoch mi to bolo trápne, a tak som sa radšej stýkala len v rámci partii a sem tam flirtovala. Snažila som sa to však vždy uhrať na kamarátsku bázu, aby som nemusela ísť nikde s nikým osamote a pri rozhovore o vzťahoch nemusela prezradiť pravdu :D . Potom už aj chalani stratili záujem a našli si iné kočky. Nejde tu o to, že by som o nich mala záujem, ani s jedným by som si nevedela predstaviť vzťah, aj ked chlapci sú to milí a v pohode. Ide o to, že prečo som sa bála s niekým niečo začať, kvôli tomu prezradeniu. No a roky plynú, mne bude 22 a stále mám tento blok. V spoločnosti vôbec nie som tichá, len keby príde asi na túto tému s neakým chalanom, viem si predstaviť aké by mi to bolo trápne. Dokonca nie všetci moji priatelia vedia pravdu, pretože ako to býva oni majú aj iných kamošov a medzi rečou by to náhodou spomenuli a .. zasa trapas pre mňa. Neviem prečo v tejto oblasti mi strašne vadí čo si pomyslia o mne druhí ľudia. Asi preto, že to fakt nie je normálne. Už neviem čo mám robiť, chcela by som si strašne nájsť chlapca, čo by to pochopil, aj za cenu, že možno jeho kamoši nie. Ale stále mám tento blok.
Dúfam, že mi tu niečo poradíte, alebo sa aspoň o tom len porozprávame. Uplne hlúpe reči by ste si mohli nechať pre seba ;)

Vara

Vzťah by som aj chcela, začať si s niekým, ale môj problém je ten, že mi príde v mojom veku trápne, že som ešte nič nezažila ohľadom vzťahov.

doubledog

sory, ale v com je vlastne tvoj problem? napisala si to nejak zmatocne

nechces vztah, alebo nie si schopna ho mat, alebo sa ti ziaden chalan nepaci, co konkretne?

Wiki11

ahoj ja som tiež na tom rovnako, mám 23. ja si uvedomujem, že je to moja chyba, necítim sa na vzťah, možno to je aj situáciou aká je u nás v rodine. žijem sama s rodičmi, ktorí medzi sebou nevedia komunikovať, jedine cezo mňa. ja si pripadám ako špongia. v poslednej dobe, sa necítim psych. dobre, a nechcela by som aby som niekoho (pot.priateľ) ešte mojimi problémami zaťažovala.

Vara

Ooo, internetove vzťahy to nie, v tomto veku, ani ma to nebralo v mladších časoch. Skôr by som mala asi zapracovať na tom, ako by mi to malo prestať vadiť. Poznám aj super ludí, čo sú už dlho sami, pretože už nemajú 16 17, aby si začali takmer s každým, ale aspoň už zažili niečo, aj ked momentálne sú sami, ale ja??? Stále sama ... A čo sa týka toho klamania, 2x som zaklamala a mala som čo robiť so sebou, neskutočne mi to vadilo pred "vlastným ja", že sa hanbím za seba vlastne. Chápete, čo tým myslím .

Saša

Ahoj :) nemôžeš sa do konca života báť ;) mala by si si čím skôr niekoho nájsť a ak ti to je nepríjemné, tak jednoducho povedz, že si chodila s viacerými :P ale ak nechceš klamať, tak skús vžťahy cez internet :) sú síce internetové ale nikto ťa predsa nemôže obviniť z toho, že klameš :P
Ja som zažila niečo podobné, prvého priateľa som si našla v 17-tich, a pred ním som mala len internetové vzťahy, o tých som mu povedala ked sa pýtal :P ale nepovedala som že sú internetové ;)