Nestastna, priatel pije

Príspevok v téme: Nestastna, priatel pije
victoria32

Priateľ pije /skoro/ každý deň. Niekedy nepije napr. 5 dní nič,áno stane sa, ale teraz už týždeň vkuse mal každý deň niečo, či to boli len dve pivá, pol flase vína, dnes pol flase konaku.. Často sa stáva, že keď pije slúbi mi že je to posledný pohárik (ako aj dnes) a pije bez výčitiek ďalej, potom mám pocit že je pre neho alkohol dôležitejší ako ja.. Tiež napr. sľúbi že týždeň nebude piť niekto príde, ponúkne mu a pije s ním a na sľub sa okamžite zabúda. Trápim sa tým, neviem čo mám robiť, nechcem takto fungovať. Sľuby nedodržuje. Od januára nemal piť. Mne nevadí pivo, 3 dl vína ale toto sa mi zdá moc. Poraďte čo s tým :(. Inak je všetko v poriadku.

Iveta Michael

victoria..nebude nič v poriadku ak sa z neho stáva ožran,ver mi:(

a s postupom času sa to bud elen zhoršovať a máloktorý človek nájde dosť odvahy a vôle prestať piť po rokoch /ja mám takého známeho,po 8 rokoch prestal piť zo dňa na deň / ale to je skôr výnimka..

ja by som takýto vzťah ukončila a neriskovala by som...

zewa

Ja by som to až tak dramaticky neposudzovala. Najskôr treba mať jasno v tom, či pije preto, že mu to chutí alebo ho možno niečo trápi. Skús sa s ním o tom týmto štýlom a bez odcudzovania porozprávať.

olivienka

tak s takým by som v prvom rade ani chodiť nezačala, ale ak by som to zistila až vo vzťahu, utekala by som od neho kade ľahšie... never tomu, že ho len tak zmeníš, to by musel chcieť sám, a zjavne na to nevidí dôvod... možno len dúfať, že ho niekedy nájde, ale v tom mu ty pomôcť nemôžeš... hlavne keď ho ani netrápi, čo mu hovoríš, sľuby-nesľuby

napochybach

moja krstná žije s alkoholikom už 18 rokov,-skončila dvakrát na psychiatrii,je ním týraná,slubil jej pred svadbou-že nikdy nebude už viac piť ..ona hlupa uverila..trpí celý život,je to príšerný život

fero11111

a bude to este lepsie :} nauci j teba a budete pit spolu ver mi a odid cim skor ale tym ze to pisem som sam sebe vykopal hrob ako klasicka zenska spravis co ? rano mu napises sms ako ho milujes :}}}

ambrozia

Dievča čo najskôr sa s ním rozíď. Nikdy s tým neprestane. Môj muž je tiež alkoholik, moje manželstvo je peklo, len môj muž sa cíti v pohode, lebo keď je opitý, má okno a nevie čo robí.

alibi

poznam o par zien, ktore mali rovnakeho frajera,ale povedali si, ze sa zmeni... vydali sa a potom stravili 20 rokov zivota v pekle s alkoholikom kym sa odhodlali k rozvodu pripadne sa dotycny upil k smrti. utekaj kade lahsie sanca, ze sa zmeni je podla mna minimalna. ak ani ultimatum nepohlo s jeho prioritami tak nanho zabudni.

Dadula56

Niet co dodat, bohuzial. On pit neprestane. Odid, kym nemate deti. Znicis si zivot. Nie si povinna jeho zachranovat od alkoholu, on to ani nechce. Ano, radsej ma alkohol ako teba.