Pohybujúci sa flak v zornom uhle

Príspevok v téme: Pohybujúci sa flak v zornom uhle
JuliaXY

Zdravím,
Mám niečo s okom. Stále vidím ako keby mi pri oku lietala malá muška, nejaký flak okolo oka. K očnej môžem ísť až za dva dni a som z toho trochu v pomikove, lebo neviem, čo to môže byť a či je to vážne.

Ak by niekto vedel, čo to môže byť, tak by som bola rada, keby som nato dostala odpoveď.

Vopred vďaka za pomoc

Magy

vidiet to najviac, ak sa divas na biele/svetle pozadie? je to skor taka rozmazana skvrnka, tien, alebo vlakienko? pohybuje sa to v zavislosti na pohybe oka, ked sa snazis na to "pozriet", tak to akoby "uteka"? ak ano, potom mas na mysli defekty v sklovci.
aj ja mam nieco podobne a ocny lekar mi po vysetreni povedal, ze to je nedokonalost a mierne nepravidelnosti v sklovci - teda v tej priesvitnej hmote, ktora vyplnuje vacsinu oka. je to vlastne organicka zelatina a mensie nerovnomernosti, puklinky alebo ine defekty su viac-menej bezne a sposobuju taketo zmeny vo videni, resp. efekty, ked cez ne prechadza obraz. staci rychle nahliadnutie u ktorehokolvek optika v meste, pozrie sa do oka takym malym pristrojom so svetielkom a povie hned, co to je.