Kam po skončení strednej školy? Vš alebo práca?

Príspevok v téme: Kam po skončení strednej školy? Vš alebo práca?
ann699

Asi ako každý maturant, tak aj ja si dávam túto otázku. Vôbec sa neviem rozhodnúť, problém je asi v tom že neviem čo ma baví.
Do teraz som nad Vš ani moc nerozmýšlala, ale ked sa ma v skole pýtajú kam idem dalej, a ja poviem ze na VS nejdem, pozerajú na mna akoby som bola z inej planéty, že však teraz na výsku idú aj dementi a vystudujú.

Ja sa neučím zle, mám jednotky, dvojky. Ale aj tak sa mi nechce uz dalej studovať. A hlavne kôli čomu nechcem dalej studovať ze nikdy som matiku nevedela, neviem ju a ani ju asi nikdy nebudem vediet. A prímačky z nej sa robia asi na kazdej skole...a príjmačky z jazyka by som taktiež asi neurobila, kedze neviem po anglicky súvisle kecať a v gramatike mam tiez mensí chaos a to je na vysokej asi to hlavné

Myslíte, ze by som sa mohla niekde uplatniť aj bez Vysokej školy? Viem, že tých možností nieje veľa, ale tak predsa každý na tú vyšku nemá, a ísť tam len kôli písmenkám Bc. sa mi fakt neoplatí + stratené roky.

Momentálne študujem na Obchodnej akadémii.

Za každú voopred dakujem:)

winki

Tak po prvé skúšky z matiky sa nerobia na každú VS, a po druhé ak už sa robia tak existujú k tomu knižky a niekde aj semináre kde ta na to pripravia. A čo sa týka jazyka. Na výške je to asi v takom štádiu ako na strednej.
Ale je to na tebe v dnešnej dobe možeš mať aj 15 ročnú prax v odbore a na miesto teba prijmu maladehé absolventa výšky len preto, že má titul a samozrejme bez praxe. Tak sa rozhodny, kam to chces dotiahnúť, či na upratovačku alebo na manažerku.

mate59

choď na ekonomickú, bez VŠ máš menšiu šancu uplatnenia a výška - štúdium je o niečom inom ako stredná.A keď, tak ju urobit celú, nie len bakalára.