Moje deti chápu iných a nechápu mňa - vlastnú matku

Nešťastná

... takisto je problém to, že, hoci sa všetkými mojimi silami snažím vyhnúť akýmkoľvek problémom a nedorozumeniam, niektorí ľudia ako keby nevedeli a hlavne nechceli pochopiť, že aj ja mám právo na vlastný názor a keď ho už konečne vyslovím naakumuluje sa predtým vo mne toľko dlho nevypovedaného, že sa už tej pomyselnej poslednej kvapke v pohári, ktorá nakoniec z neho vytečie nedá zabrániť...

emalea

Nešťastná...aj ja mám 2 detičky...stále si nám nenapísala v akom sú veku, a ak je možné, nebolo by zlé, ak na jednej konkrétnej situácii naznačíš, v čom je nesúlad medzi Tebou a deťmi....

Nešťastná

Ika211 - A ty máš vlastné deti? Si tiež matkou? - A ak áno, stalo sa aj tebe niečo podobné?... Ja s deťmi vychádzam - obidvoma, ale veľmi ma trápia niektoré ich postoje... Panovačná, závistlivá, neprajná určite nie som a ani nemám pocit menejcennosti - osobitne neprajnosť a závisť sú mi úplne cudzie, naopak najskôr vždy doprajem komukoľvek inému a dala by som aj posledné - pre iných - možno práve v tom robím chybu; takisto ma nikto neodsúva, skôr ja sa stránim iných, len aby som sa preventívne vyhla problémom a takisto som až príliš empatická, t. j. viem sa vcítiť do situácie iných

spaceboy

ahoj, zrejme zavisi aj od toho, v akom veku sa nachadzaju tvoje deti. Mladsie deti mozu pocitovat isty vzdor voci rodicom, ktori su ich autoritou a istym sposobom zasahuju do ich zivota, ked im nepovoluju veci ktore by deti chceli vykonat. Ak su starsie, myslim si, ze stale sa da k nim najst cesta, no treba robit aj ustupky a byt tolerantny a snazit sa ich pochopit. Neviem, na koho strane je vine, lebo nepoznam tvoj pripad, ale ako dospely clovek s viacerymi skusenostami by si mala spravit prvy krok pre zmenu asi ty. Hladaj si cestu k svojim detom aj ked ta mozu navonok odmietat.

ika211

Aj moja mama si mysli, ze ju nikto nechape, neznasa sa s nikym z rodiny, ani so sestrou, ani so mnou, ani s inymi clenmi rodiny a na vine sme my vsetci.Je panovacna, zavistliva, neprajna...za vsetkym tym sa skryva jej pocit menejcennosti a, myslim zlej vychovy...jej matka sa o nu cely zivot starala, mama nikde nepracovala, babka ma doslova vychovala.Tvoj problem je asi v tom, ze sa malo snazis chapat ty inych a velmi ti zalezi na tom, aby oni chapali teba.Keby ze nevychadzas len s jednym dietatom, ale ty nevychadzas so ziadnym...to je na uvazenie, ci su zli vsetci okolo nas, alebo je chyba v nas, si ja myslim.Hlavne vtedy, ak vsetci dookola spolu dokazu vychadzat navzajom, len teba odsuvaju...hm?