Švagrina - (priateľovho brata manželka)

Príspevok v téme: Švagrina - (priateľovho brata manželka)
kate: )

Ahojte. S priateľom sa poznáme 2 roky. Máme krásny vzťah bez väčších problémov. Navzájom sa navštevujeme, aj naše rodiny spolu dobre vychadzaju. Plánujeme spoločnú buducnosť u mňa, kedže máme veľký dom na dedine, on býva v meste 15km od nás v 3izb. byte s mamou, bratom a jeho pani novomanželkou. Zobrali sa septembri 2012. Ja som ju spoznala v decembri 2012. Strašne milá, láskava, zhovorčivá, nenamyslená osôbka, ktorá by ti dala aj posledné. Do septembra sa z nás stali dobré kamarátky, chodili sme na nákupy, kávičky, solarko, kino a pod. Hovorili sme si naše ženské problémy, celé leto sme spolu strávili, aj na dovolenke sme boli, prípravy na svadbu to bolo azda pre ňu najkrajšie, a pre mňa veľmi vzrušujúce. Keď niečo potrebovala, zavolala mi, a hneď som za ňou bežala ohľadne svadby, pritom má sestru, zakaždým zavolala mne. Niekedy mi napadlo, že som možno ani na strednej nemala takú kamarátku, ktorá mi verí a s ktorou si veľmi dobre rozumiem. Naši chlapci sa z nás tešili a jej svokra /moja budúca :)/ mala tiež veľkú radosť. Prišla svadba, dokonca som bola s mojim svedkami, čo som si veľmi cenila. Krásna noc, krásna nevesta, všetko dokonale sedelo. Asi týždeň po svadbe sa nasťahovala k ním. Môj mal izbu spolu s bratom, ale keďže prišla k ním ona, musel sa odsťahovať na gauč do obývačky. Všetko klapalo asi mesiac, a ja som spozorovala, keď som k ním prišla, že sa mi Anetka vyhýba, len sa mi pozdravila, a zavrela sa do SVOJEJ spalne. Ja som nič proti tomu nemala, že moj musí spať na gauči, ale, keď ona nebola doma, tak mi moja budúca svokra povedala všetko čo jej o mne rozpráva a ako ma očierňuje. Ja som nemohla veriť tomu čo za bludy jej nahovorila od septembra doteraz. Že sa s mojim hádame, zakaždou hádkou sa rozhádzame, a že ja ju neznášam, a neznášam k ním chodiť atď, až ma pot oblial. Úplne ale úplne sa zmenila, až nemôžem tomu uveriť. Inkaso platí svokra, za byt a ostatné výdavky /internet/ platí moj, ona ani jej manžel neprispievajú mojmu ani cent okrem jeho mamy. Keďže on ma najväčší príjem byte, tak nech platí, a ona si tam býva zadarmo, ohovára ma na každom kroku, svokra ju sice veľmi nemusí, ale má ju rada ako každú nevestu, a nechce sa hnevať ani s ňou ani somnou, ale ja neznesiem aby jej tlačila uhorky do hlavy a využivala Maťa aby všetko platil. Začiatkom decembra boli mladí na výlete v Londýne /ešte im ostali peniaze zo svadby, mimochodom len odomňa dostala na redovy tanec 300€./ Tak ma svokra poprosila, či neprídem k nej, že aby nebola sama, lebo Maťo chodí do práce a neskoro večer z práce, tak že som tam na týdžeň prišla, a spali sme v Maťovej bývalej izbe teda ich spálni, po telefone vykrikovala, že bude treba oprať paplóny a vydezinfikovať izbu /skratka narážala na mňa/ a keď prišli domov, prvá veta z jej úst bola - ako sme si dovolili spať v JEJ izbe /nie v našej/ ale v JEJ. Keď som sa toto všetko dozvedela, pekne som si ju počkala, a spýtala sa kde je náš pekný kamarátsky vzťah ? Ona , citujem : Ty hlupaňa, časi sa menia, a chcem aby si vedela, že v ich rodine kráľujem ja. To povedala 30 ročná VS vzdelaná 23 ročnej SŠ vzdelanemu dievčaťu z dediny. Chápete? Pohádali sme sa a odišla som. Naposledy som u nich bola na nový rok, aj to mladí neboli doma. Svokra vedela o našej hádke, a teraz ju to mrzí. A trápi to aj mňa, kedže moj vzťah k jeho bratovi ochladol, lebo samozrejme je na jej strane, je to zlatokop ako ona, ktorí len využivajú Maťa. Ja viem, že to nie je až taká tragédia, ale ja by som bola schopná aj zabudnúť na jej intrigy, no keď vidím, ako ho využívajú tak mi je z toho zle. A on trdohlavy dobrák jasné všetko poplatí, a s nikým sa neháda. Rada by som sa s ňou udobrila, no neviem čo robiť. Alebo vyhýbať sa jej ? Ja chcem mať také vzťahy ako predtým ... Čo si o tom myslíte ?

DontWorry

Ja nerozumiem v prispevku jednemu a bilo mi to do oci...oni sa zobrali v septembri 2012 a ty si ju spoznala v decembri 2012 a o par riadkov nizsie pises ako ste spolu pripravovali svadbu a prispela si jej na redovy tanec a boli ste svedkami...preklep?

Kovepa

Ja stale hovorim, ze viacere generacie by nikdy nemali byvat spolu a navyse kazdy par by mal mat svoje sukromie a svoj byt alebo dom. Lebo inac stale sa tam vyhrotia nejake konflikty a jeden druheho obtazuje a stara sa do zivota a nemaju klud v zivote. najhorsia kombinacia aka existuje SVOKRA-nevesta POD JEDNOU STRECHOU... Stale to konci zle... Kate ty bud rada, ze budes byvat u vasich a aspon budete mat klud, vyhnete sa vsetkym tym intrigam, ktore zacnu medzi sebou spriadat...

kate: )

Ale nemyslím, žeby bol taki idiot, a platil im to stále. On ked bude u mna, tak mozno matke niecim prispeje, ale uvidime. Ona dokedy tam nebola bola jak kus chleba, a teraz tam kraluje, tak nech mi vylize rit, ja nemam nervy na to sa zaťažovať blbosťami čo sa tyka nej, nebyvam tam a mam pokoj, a tesim sa uz len nato kedy si zbali kufor a pride k nam, u mna zaziva skutocny klud, tam to ma pod tlakom nic viac.

nirvana

Takže svokra ich živí spolu s tvojím frajerom a nevadí im to. Priprav sa na to, že ked sa niekto rad prizivuje, len tak s tym neprestane. A doplatis na to aj ty, ak ostanes s priateľom.

alibi

snad tvoj frajer nie je blazon, ze im bude platit. ved obaja zarabaju. neverim ze dokopy nenahrabu 200 eur na byt. len teraz preco by to robili ked maju sponzora.

Kovepa

Ved to, niekto natlacil tvojej svagrinej nieco do hlavy a ona sa ti otaca chrbtom. Takisto ako natlacili do hlavy tebe, ze svagrina ta ohovara...

kate: )

Ona robí kozmetičku, max zarobi na svoje čačky, sem tam kupi chleba-šunku, to je všetko. On robí v nejakej fabrike a plat ma nejak cez 500€. Ja skutočne neviem či sa tak rozhadzujú, že nemajú ako prispievať /mato im zopar krat hovoril, aby mu pomohli/ Preto nejdú, lebo matka chce aby pri nej niekto bol, kedze mato pride ku mne, oni dvaja tam ostavaju natrvalo. Teda pochybujem aby si niečo hladali. Este pred svadbou hovorila svagrina ze urcite ostanu tam, ci uz tam mato je alebo nie. takze logicky im on tam vadi., ale to im nevadí že su jak na hoteli.