Maturant verzus magisterka

Príspevok v téme: Maturant verzus magisterka
miau23

Ahojte..Nejaký čas sa potajme stretávam s mužom odo mňa mladším o 5 rokov. Ja mám 23, on 18. Ja čoskoro pred menom titul Mgr. On maturant. Myslíte si, že niečo také môže fungovať aj v reálnom živote. Zatiaľ je nám spolu fajn a máme sa o čom rozprávať. Fyzicky sa k sebe hodíme, dokonca by si málokto všimol vekový rozdiel. Viem, že takéto vzťahy môžu fungovať, ale nie je predsa len na to príliš mladý a nie je medzi nami veľká spoločenská priepasť??

xxy

spolocenska priepast?? zato ze ty budes mat titul? ved ho ma dnes kazdy druhy, tym vynimocna urcite nebudes. na svk sa ludia nerozdeluju do kast a predpokladam, ze tiez nepochadzas z nejakej kralovskej rodiny, tak o akej spolocenskej priepasti tu hovoris, to fakt neviem. ide o to, na akej ste mentalnej urovni. obaja. a este ci mate spolocny pohlad na buducnost. riesit rozdiel 5 rokov je tiez scestne.

jennifer30

Hypteticky to môže fungovať, nechajte to plynúť, uvidíte časom.
A nie každá žena chce deti (hovorím za seba), tak možno také veci nebudete riešiť.

Dadula56

To je vyslovene zalezitost toho paru, vseobecne sa to neda povedat. Fungovat to moze,ale treba sa porozpravat o tom ako kazdy z dvojice vidi budcnost. Ak ty napr. chces zakladat rodinu v 27, je dost mozne, ze on - vtedy 22 rocny - na to nebude mat ani pomyslenie a bude chciet behat po diskotekach. Treba jednoducho prebrat veci ako je travenie volneho casu, planovanie osamostatnenia, karierne ciele(to je ostatne nutne v kazdom vztahu, tu sa ale bude potrebne zamerat na vzajomnu kompatibilitu zameranu na ten vas vekovy rozdiel). Samozrejme, nemyslim to tak, ze sa ho to mas okamzite pytat, zatial to nechajte plynut a ak by slo uz o nieco vaznejsie, tak to treba riesit.

dedy

Podľa mňa záleží od toho, či chlapec ide ďalej študovať alebo nie, pokiaľ si nájde prácu tak v pohode, ak pôjde na VŠ, tak si myslím že tam bude dosť rozdiel, ty už možno budeš rozmýšľať nad usadením napr. prípadne nad spoločným životom, robotou a on bude čo? bývať možno 5 rokov na intráku s partiou deciek. Inak problém nevidím, ak Vám to tak vyhovuje, nemáš čo riešiť :)