Nenavidim svoje meno

Príspevok v téme: Nenavidim svoje meno
mt.mt

Strasne nenavidim svoje meno. Lezie mi na nervy ked ma niekto vola po mene alebo jeho zdrobneninami. Dalsi problem je ze si ostatni moje meno zamienaju s nymi menami, alebo ze sa tak volaju viaceri a nie len ja.
A tiez nenavidim ked mi niekto vyka.
Mam uz 19 no rodicia nechcu o zmene mena ani pocut.
Co dalej, ako sa s tym vyrovnat??

Kvety zla

Meretseger aj ja som Sona :) a tiez mi tipuju tak 15, 16, vzdy odo mna pytaju obciansky a potom sa mi ospravedlnuju. ale ja som rada :D aspon mi prejde ked sa "nespravam primerane svojmu veku".
ale nejake mindraky zo svojho mena nemam, aj ja som mala cely zivot (a hlavne teenagerske roky) prezyvky a "alter" mena, a tak ma aj ludia volali.

Meretseger

Nuž, to trápne slovenské zdrobňovanie "Miško, Jurko" je niečo príšerné, prečo to nie je ako v AJ jednoducho Michael a basta. Meno Matej ako také je fajn. Tak sa tým netráp. Myslím, že z toho "vyrastieš":) Tiež som kedysi nenávidela svoje pravé meno (Soňa, a za Soničku, apod. by som vraždila), tak som si vymyslela pseudonym a na pravé meno si postupne zvykla. Sú aj horšie mená, fakt. A ako ti tu vravia, buď rád, že ti vykajú, zrejme vyzeráš na svoj vek:) Mne tipujú najviac 15 (mám 21) a často mi tykajú, cítim sa taak detsky XD

mt.mt

Ale preco sa to nepaci mne? Zakazdym ked pocujem moje meno tak mi to pili usi alebo sa mi dviha zaludok.
Zatial volim taktiku ze nereagujem na moje meno, ale neprinasa to zelany efekt. :D

zamilovanaXZ

vsak mená ako martin, matej su najkrajsie!!! a strasne sa mi paci ked mozem chlapca oslovovat menom maťko:) juuj

orchidejka

a ja ze michaela nie je take frekventovane meno...haha

v cestine to fakt znie super míša nebo míšo ale poculi ste vyslovit anglicana meno michaela? mne to prislo strasne smiesne - nejako takto majkei(j)la

mifor

A s tým vykaním, ja mám zas opačný problém. Keďže meriam len 144 cm, tak vyzerám veľmi mlado. Preto mi dlho tykali, čo ma samozrejme trápilo a podľa toho sa ku mne aj chovali. Aj teraz v 35 rokoch sa mi ešte občas stane, že mi tyknú. Takže buď rád, že ťa berú normálne ako dospelého.

mifor

Veď Matej je pekné meno. Čo napríklad povie na svoje meno chudák Kryšpín, syn Agáty Hanychovej až bude veľký. Tu je niečo k menu Matej:
Pôvod mena z hebrejského Mattijah, čo znamená dar bohu Jehovu.
Ak si niekto zaslúži rešpekt, tak je to práve tento muž menom Matej. Má v sebe veľkú energiu a tou vzbudzuje v iných ľuďoch chuť ho nasledovať. Je milý, úprimný a príjemný, ale nevie vyjadriť svoje city. Bojí sa ukázať okoliu svoju slabinu, preto si svoje srdce chráni pred sklamaním. Často si preto drží odstup od neznámych ľudí, nedôveruje im.
Jeho životnou túžbou je dosiahnuť ciele, ktoré si vysníval. Nie všetko mu ide podľa jeho predstáv. Nemá problém využiť svoje okolie, zbohatnúť na úkor iných. Avšak robí to nenápadne, s úsmevom na tvári.
Zbožňuje život a preto sa ho snaží žiť, tak aby si v starobe mohol povedať, že zažil všetko, že žil plnohodnotným životom. V láske je nestály, prelietavý. Najviac ho láka zakázané ovocie a preto sa neraz ocitne v začarovanom kruhu, či v rôznych trojuholníkoch. Je šarmantný a príťažlivý, je ťažké odolať takémuto pokušeniu, preto býva častým dôvodom rozpadov iných manželstiev, či vzťahov. Potrebuje pri sebe silnú, energickú a temperamentnú partnerku, ktorá mu vyhovie vo všetkých smeroch.
Typickou farbou tohto mena je žltá.

Ja sa tiež volám Michaela ako yahoo a orchidejka, v tomto tvare je to pekné meno, ale keď ma v škole volali Miša, to som neznášala. Teraz mi to nevadí. Aj Miška mi teraz znie komicky, ako ten hlodavec, tiež som z toho bola nervózna, ale už je mi to jedno. Lepšie ako napríklad nejaká Giza, alebo Dora. No najlepšia varianta je pre mňa Mišena.

yahoo

No tak ja som z Blavy a ty? aj mne hovoria tak vselijak ako si pisala a najnovsie ma moja draha polovicka vola ze Mišenka :)) je to zlate a neprotestujem :)