Preco nemame radi vlastnu krajinu?

Príspevok v téme: Preco nemame radi vlastnu krajinu?
dislssdjjsf

Uz dlho ma drzi myslienka toho,ze nejako nemame radi svoju krajinu/seba.Podla mna je Slovensko tak nadherna a vynimocna krajina.Mame toho vela.A jednoducho stale sa stretavam s tym,ze su ludia smutni a bez nalady.Samozrejme,niesme idealny stat.To sa za par rokov samostatnosti ani vybudovat neda.Ale keby sme to vzali z pozitivnej strany,ze je tu toho vela,co treba zmenit a budovat,tak by sme sa coskoro mali skvele.Si myslim.Mame vsetok potencial.A proste.Mrzi ma,ked mladi odchadzaju do zahranicia(sama mam 18)a neriesime tuto situaciu tu a teraz.Radsej samych seba podcenujeme a zhadzujeme.Ved mozme byt stastni:)

Ja mam svoju rodnu krajinu rada a vzdy bude premna na prvom mieste.A verim,ze aj ostatni.Ale skusme uz nieco spravit.Ukazat jeden druhemu lasku.Ja neviem,len proste nieco:)

Bublinka-Sendy

Hm v takom veku este moc toho o svojej krajine nevies.....pravdepodobne si este s rodicmi .....celkovo v takom veku bezdetna slobodna mladucka zdrava sa budes rano zobudzat zo slnkom v ociach a horskym vankom v plucach......no skus si v tejto krajine prezit par rokov zalozit si rodinu a potom sa skus zamysliet ci este stale mas rada sboju krajinu.....ci ju vobec budes vnimat.....teraz v takomto veku to rozoberas zbytocne......bez boja je kazdy generalom......najprv si odzi bezny zivot a potom sa cudum ostatnym za ich nazory......

Magy

beskyd, hovoris krasne, ale ked si zacal s A, treba dokoncit az k Z.
okrem kritiky (toho su vsade plne blogy, clanky, telka aj internet) treba aj kreativitu - nielen poukazat na problemy, ale aj navrhnut riesenia. SKUTOCNE riesenia.
nie v zmysle "kedze biela je sa ukazala ako zla, tak ideme do ciernej", ale realne a fungujuce riesenia, zalozene na poznani naroda, kultury, zvykov, podmienok a moznosti, vole a ochote ludi, ktori tvoria tento prtavy narod, a ktorych si tu takto krasne zvozil. ;)

miso 99

beskyd klobuk dole...ale ked na to poukazes v spolocnosti caka ta akurat vysmech... je mi zle z toho, co sa deje...

beskyd

staci is precitat uz len nemenovany mienkotvorny dennik a to podprahove okydavanie vsetkeho slovenskeho z toho az krici, problem je v tom ze ludia voci tomu nie su imunni a tym sa stavaju manipulovatelni v prospech niekoho zaujmu na tom, aby z ludi vykorenil vedomie hodnoty vlasti, krajiny odkial su. v tomto systeme vladne zapadny kapital, preto bolo treba po prevrate zacat burat ostatne hodnoty, aby ovce sluzili systemu, makali na inych do roztrhania tela s vedomim ze len ten peniaz bude hodnota, nic ine. takze dneska vidime v mediach diskreditaciu hodnot ktore tu boli zakorenene po generacie predtym, cize narodovectva, vedomia prislusnosti k narodu, nejakemu spolocenstvu, dalej diskreditacia cirkvi, viery ako takej (a to hovorim ako zasadovy ateista), znevazovanie institutu rodiny cez propagaciu promiskuity, vulgarnosti, lahostajnosti a egoizmu atd atd. tiez tu mame kadejake mimovladky ktore cielene odporuju v state parazitov dristami o diskriminacii pricom hrozia zalobami, kecaju do vychovy deciek (benevolencia, kazdy moze vsetko, kazdy ma len prava a ziadne povinnosti)... vysledok v spolocnosti uz nemoze byt zretelnejsi, ludia su hodnotovo vykoreneny a prazdni, niektori su radi ze maju z coho platit hypoteky, ti co maju viac chcu mat este viac, uzivat si prebytok a nadbytocnu materiu produkovanu kapitalizmom ako takym. drviva vacsina ludi vsak dneska neuznava nic ine, rezignuje na vsetko ostatne okrem penazi a narodovectvo je dneska sprofanovany pojem co sa mediam podarilo najma vdaka SNS a jej poprednym predstavitelom, poukazovanim na vysledky volieb a pod. no a v spojitosti so zhorsenim zivotnej urovne vacsiny ludi po roku 89, rozkradanim statu, sustavnym devastovanim slovenskej kultury prostoduchymi TV programami (sprvoti zahranicne formaty, dnes odkopirovane uz aj nase) a lacnou vulgarnou zabavou (a to uz aj v divadlach), prienikom US a zapadneho odpadu na obrazovky.. ..to vyvolava akurat rezignaciu, cize dneska narod a krajinu ako taku nebude uznavat uz nikto lebo sa to uz z vyssie uvedenych dovodov berie ako nieco tretotriedne, podradne, na hanbu a na posmech.

miso 99

pockaj ked budes mat 25, pochopis aky takzy je na slovensku zivot...aj ja mam rad tuto krajinu, nase hory, nasu rec... pozeram sa okolo seba, ludia ziju zo dna na den so strachom o buducnost...

Magy

mohol by som tu naukladat stovky argumentov, ale najlepsie bude, ak si to kazdy zisti na vlastnej kozi a moze porovnavat z preziteho, nie pocuteho alebo to co ti naserviruju v telke. ist do niekolkych krajin, zit tam aspon par mesiacov alebo rokov a vystriedat ich zopar, spoznat kultury, zvyky, nazory. az potom cloveku dojdu suvislosti a pochopi, aki sme my slovaci casto ubohi.
kazdopadne, ziadna krajina ani narod nie je idealny, netreba mat nerealne ocakavania.

RNG

Nuz na Slovrensku sa zvonku snazili vzdy znicit narodnuu hrdost, ovladat ho z cudiny, a vykoristovat. Teraz je vo faze doslova naspodu, ked zahranicie totalne ovlada chod na Slovensku, kapitalizmus nastupil s prakticky neobmedzenou pociatocnou formou a tak je Slovensko v faze "divokeho vychodu" zatial co na zapade je uz kapitalizmus trochu obmedzeny=scivilizovany.
Slovaci su nespokojni, lwebvo vidia, ako sa maju v porovnanim s inymi krajinami EU slabo, Nuz ale to bola pricina pripojenia Slovenska do EU, vytvorenie si vnutornej kolonie, zdroja lacnej prace a krajiny, ktoru sa da vykradat. Bude to trvat aspon 2 generacie, kym sa postupne na Slovensku zdvihne uroven na tu ,co maju v Nemecku, Holandsku alebo inych z EU a inych.
Rast Slovenska nasvecuje, ze to k tomu smeruje, len rozdiel je privelky na to, aby sa to dalo spravit v jednej generacii
Takze tie zamracene tvare a zavist tam este budu zialbohu dlho.

Grand Husky

Človek sa práveže aj teší, že žije v peknej krajine, lenže čo z toho, keď nemá čas ani prostriedky na to, aby si ju pozrel? Ak sa tam náhodou aj niekedy dostane, tak všetko pokazí "ochota". Platí hlavne v službách a obchode.

xxy

dnes vladne najma chamtivost, neprajnost a zavist a to vsetko prameni z biednej socialnej situacie, mladi nemaju pracu, stari nedostojne dochodky. hlavne, ze sme zaisteni tymi povestnymi "istotami". cloveku je jedno, ci je jeho krajina pekna, ked nedostane sancu na dostojny zivot.

koniec sveta

Ja tento narod neznasam, hoci som jeho prislusnicka. Tak sprostych ludi, ako su tu, som nikde nestretla. Sama tupost, kde sa len obzriem, vsade zavist, chamtivost, komplexy, ticha nenavist a zaroven zbabelost. Ano, slovac je zbabela. Zbabela a uskocna, nechutne. Nikto nevie hovorit a konat narovinu, vsetko je realizovane krivymi chodnickami, vsade rodinkarstvo, znamosti, uplatky, spina a moralne bahno. A nekonecna tupost, tupost, tupost...nenavidim slovac vo svojej podstate a Cesi mali pravdu, ked povedali "blby Slovak", hoci oni sami nie su ovela vyssie.