Opuchnuté malíčky na nohách u športovca

Príspevok v téme: Opuchnuté malíčky na nohách u športovca
Meika

Zdravím, som športovkyňa a potrebujem súrne radu. Ako si mám poradiť s otlakom, alebo opuchom malíčkov na nohách, ktoré mávam občas v roku, vracia sa mi to a nemôžem niekedy poriadne sústredene korčuľovať kvôli bolesti, sily mám, ale proste mi to uberá zo sústredenosti (robím krasokorčuľovanie), ale nemyslím, že by to mohlo byť z toho, že by mi nohy vyrástli z topánok, keďže už mám asi od 15-16 rokov stálu veľkosť 37. Korčule mám už približne štvrtú sezónu, rok kúpenia 2007, ale medzitým som mala veľkú prestávku od športu, jazdím stabilne zase už tri roky (vrátila som sa v r. 2010). Predtým dávno som ich nosievala domov vysušiť na radiátor, teraz ich nechávam v šatni bez vysušovania, je možné, žeby v nich ostala akási vlhkosť, ktorá nejak pôsobí na to, že sa mi dejú tieto otlaky na malíčkoch? Výrastky to nebudú, lebo je to mäkký otlak, teda aspoň dúfam, že to neni nejaký iný druh výrastku. Alebo môže byť riešením aj začať nosiť na prednej časti nohy nejaké náplasti, ktoré by to odmäkčili? Prosím poraďte, ak môžte, ďakujem.