Preventívna prehliadka

Príspevok v téme: Preventívna prehliadka
newman

Ahojte, včera som dostal poštou lístok od obvodného lekára. Je to vlastne predvolanie - mám vraj prísť na preventívnu prehliadku. Chcem sa spýtať, či tam musím ísť. Či je to povinné, alebo si iba on nadháňa kšefty. Doteraz som nič podobné nedostal - prehlásil som sa k nemu pred cca 4 rokmi. Je pravda, že odvtedy som uňho nebol, ale ani som nebol chorý.

newman

Arthuro > dík za nápad. Takto som sa na to nepozeral a ani ma to nenapadlo. Mal si pravdu - prvotný impulz bol z rodiny. Tak som si to so súdruhom doktorom vyjasnil, aby to už neskúšal. Len ma mrzí, že ani vlastnej rodine nemôžem veriť...

AN44

raz za dva roky ta trochu krvi a vzorka mocu nezabije a aspon budes mat prehlad a istotu ze si OK, ja by som tam isla, ved na to mas zo zakona narok..a co keby sa ti neskorsie nedajboze nieco vyskytlo, potom by si "nadaval" ze nikto nic nerobil.. tu polhodinku casu si urcite najdes

Lulita

chod, nezabije ta to, 4 roky si nebol, precitaj si toto a radsej na ten odber krvi chod, ten pan tvrdil, ze je zdravy no a nebol

www.cas.sk

alex674

pokiaľ si dospelý tak nemusíš íst ak nechceš... ja mám tiež 24 a minulý rok som bola na preventívke 2x alebo 3x, len preto že som bola v zahraničí a zaniektoré roky som ju nemala(doktorka si mimoriadne dáva na tomto záležať) Záleží na doktorovi, a je to bezplatné - teda platí to poistovna. Takže je to na tebe

orchidejka

kolko mas rokov? pretoze je to bezne ak si u lekara pre deti a dorast. oni hocikedy posielaju tieto predvolania na preventivne prehliadky. mne napr chodia kazde dva roky. a za preventivku sa neplati, vsak nemas na nu zo zakona narok?
ja by som tam urcite isla, aspon zistis ci si v poriadku a ked vravis ze si 4 roky nebol u lekara..

Arthuro

a nemáš nejaké zdravotné problémy????? zavolaj obvodnemu sestričke povedz iné meno že kolko stoji preventivna púrehliadka.

mna skor napadlo či niekto z tvojej rodiny kt má o teba strach ta neche tam dohnat, či nemáš zdrav.problémy a tak chcu vediet že je s tebou všetko v poriadku.

a monžo fakt mu ide len o kšeft.ALE pri preventivnej sa vela nemoc zistia a začne liečit, len predídeš horšiemu,chod nemáš čo stratit, je to pre tvoje dobro CHOD,SLSRE PRV SI ZISTI KOLKO ZA TO INKASUJE.zdá sa viacerým rozposlal hm?