Načo škola bez známostí

Príspevok v téme: Načo škola bez známostí
leana

Bohužiaľ v tomto svete sa človek bez známostí nikam nepohne a už teraz sa mi tisnú slzy do očí, keď si uvedomujem, že nebudem môcť robiť, čo chcem, keďže nemáme nikoho na protekciu. Najhoršie na tom je, že už tri roky chodím na súkromnú vysokú školu a keď ju skončím nič prevratné ma nečaká. Nemôžem kvôli tomu spávať, trápim sa pre rodičov, ktorý tvrdo drú aby som robila, čo chcem a čo ma baví a pritom to nemôžem nikdy dosiahnúť :( Chcela by som to tretím ročníkom ukončiť, pretože rodičia sú už z financií psychicky na dne, ale nechcú o tom ani počuť vraj to nie je moja starosť. Im sa to povie, ale nechcem zažiť ďalšie roky ako tento. Plný kriku, vresku a plaču. Ach, čo mám robiť?

lost

Mimulus

fakt pravda, avsak existuje aj druha teoria:

vysrat sa na system a nezit ho..

otcovia daneho systemu si vytrhaju vlasy, ak to urobi viac ludi naraz..

olivienka

fakt super, ľudia... a ešte sa čudujte, že to tu vyzerá tak, ako to vyzerá. prečo asi "systém v dnešnej dobe nepozná niečo také ako je čestnosť alebo spravodlivosť"? lebo každý vychádza z tejto premisy a namiesto toho, aby proti tomu niečo robil, úplne bez problémov sa tomu prispôsobuje... systém je len a len o ľuďoch, nie je riadený žiadnymi nadľuďmi, ktorým sa treba buď prispôsobiť, alebo umrieť
a nie, neverím, a nikdy neuverím, že človek bez protektcie nič nedosiahne. možno to nebude mať také ľahké, ako ten s protekciou, ale veci, ktoré sú ľahké, majú aj tomu zodpovedajúcu hodnotu - veľmi nízku... hodnotu má len to, za čo treba bojovať. leana, nevzdávaj to, makaj na sebe a uvidíš, že to prinesie ovocie

Mimulus

Je úplne jedno na akú školu chodíš!
Môžeš byť v danom odbore vynikajúca bez známostí sa v dnešnej dobe nepohneš! A nie len bez známostí ale v prvom rade musí byť človek priebojný, musí vedieť v tomto svete prežiť a pokiaľ taká nie si, tak Ti nepomôžu ani 4 vysoké školy a ani nadpriemerný intelekt alebo snaha! Ak sa chceš mať v dnešnej dobe aspoň trošku dobre tak zabudni na čestnosť, zásadovosť, spravodlivosť, zabudni na dobré medziľudské vzťahy. Ak si milá a empatická tak to musíš v prvom rade využiť vo svoj prospech. Prvou vecou, ktorú sa potrebuješ perfektne naučiť je klamať. Ale nie tak aby to každý hneď zistil! Budeš sa musieť častokrát naučiť podraziť nohy ľuďom, ktorých máš rada! Budeš možno musieť donášať na kolegov alebo sa tlačiť niekomu do ,,riti,,. Takto to jednoducho funguje - nikdy sa nespoliehaj na to, čo vieš a koľko škôl si skončila. Protekcia je dôležitá! Ale ak sa chceš presadiť musíš sa jednoducho podriadiť systému. A systém v dnešnej dobe nepozná niečo také ako je čestnosť alebo spravodlivosť.

jojoXXX

Neviem síce čo študuješ, no ver tomu že mnoho vysokoškolákov by vobec neplakalo nad tým že robia mimo svoj odbor AK by mali pozíciu hodnú VŠ a hlavne plat...to čo tu píšu ostatní tak je to pravda tak to v našej zakapanej krajine chodí...budúcnosť je vonku i ked ani tam to neni idealne...

jan11

Nechapem, preco si uz dopredu vytvaras take predstavy? Ked budes vo svojom odbore dobra, tak ziadne znamosti nebudes potrebovat.

Budzogan

Tiez mam kopu kolegyn, ktore to robia tak, ze daju kazdemu, kto je aspon o jedno miesto nad nimi. V normalnom svete by to boli len obycajne slapky, takto su to nezavisle a samostane zeny budujuce karieru.

Dadula56

Dik za info Beskyd. Je pravda, ze IBM a Dellko som len strelila do zoznamu,kvoli vyberovemu procesu,ktory mi bol opisany z druhej ruky. Mozno si ani nechcel, ale dost si mi teraz pomohol :).

beskyd

:))) no dadula56 tieto stereotypy ze cool znejuce firmy typu dell a IBM neberu cez protekciu su dobre tak na motivacny prejav cez prvu prednasku na tej sukromnej skole.. tam nielenze beru po protekcii ale zamestnancom ktori si tam dotlacia svoje tlacenky prihadzuju bonusy k vyplate, a tak sa to robi vo vacisne firiem, hoci neviem ci s takymi benefitmi ako v spominanych firmach ale v zasade to funguje tak ze sef sa spyta zamestnancov ci nepoznaju niekoho vhodneho na uvolnenu poziciu a ked uplnou nahodou nikto nikoho nepozna (mala sanca) tak sa spravi vyberko kde sa prihlasi 300 ludi a vezmu toho kto je ochotny driet za co najnizsiu mzdu pricom info o plate ti v podmienkach svk nikto ani nepovie vopred lebo kazdy caka ze ludia budu ochotni robit hadam aj za gastrace alebo ani to nie:) osobne poznam ludi zhodou nahod z dellu aj ibm a presne na tomto sa zhodli pokial ide o vyber "sikovnych" a "schopnych" ludi do teamu. zakladatelka temy ma uplnu pravdu, ked v tomto state clovek nema stastie a zaroven nie je vlezly hochstapler alebo nejaka radodajna sliepka tak ma po vystudovani vacsiny odborov na svk velky problem, obzvlast humanitnych. posledna skusenost spred tyzdna, kolegyna z roboty ide na "vyberko" na pravne oddelenie do poistovne, pozna tam spravnych ludi a ma to v podstate skoro iste.. na vyberko pride x ludi ktori mozu byt schopni a sikovni jakhovado a bude im to tak na dve veci.