Tužidlo na kučery aké je dobré?

Príspevok v téme: Tužidlo na kučery aké je dobré?
Sisi092

Mám kučerave vlasy svoje prirodzene..ale chcela by som ci neviete poradit nejake tuzidlo alebo nieco co si dat na vlhe vlasy a potom si ich difuzerom vyfukam aby boli krajsie vlnky lebo uz mi nestoja tak kuceravo ako kedysi... a neviem najst take tuzidlo co by nezlepilo tie vlasy lebo po vsetkych su tie vlasy len take tvrde ale proste ci neviete o nejakom tuzidle alebo nejakom stylingovom spreji co kucery nezlepi ale dodá im tvar ked si to dám predtým fenovaním...

Kuki7

No, tak asi ti veľmi neporadím :D, moje vlasy sú presný opak, husté aj rozdávať by som mohla, hrubé, suchšie ...tak ale možno by si mohla z času na čas skúsiť napr. ten sprej nastriekať do mokrých vlasov (príp. dať tužidlo) a potom ich natočiť na pásiky zo servítky a nechať na hlave na noc ... ráno dať dole, prehrabať trochu prstami...

A pre vlaskky- Čo tak skúsiť podľa vlastného uváženia niečo z týchto produktov:

www.macadamiahair.sk

Sestra má niečo z tejto rady a okrem toho, že to krásne vonia, stačí malé množstvo nastriekať a votrieť do vlasov a vlasy sa krásne lesknú :)

orchidejka

kuki ty si zlata :D no idem nejako popisat tie vlasy. su hustejsie ale nie zase taka riadne husta hriva ako lev ale na druhej strane nemam ani tri vlasy na hlave, potom skor jemnejsie, rychlo sa mastnuce, ked si s nimi po umyti nic nerobim, tak ofina sa pretoci vsetkymi smermi a to iste vsetky vlasy od polovice ich dlzky do roznych smerov, co sa tyka dlzky - priblizne po lopatky. ked si zehlim vydrzia rovne, lebo zehlicku mam dobru. musim si nejaku tu lepsiu kulmu kupit :)
skusim tie fotky: takto podobne vyzeraju po prirodzenom vysuseni aleo odmysli si tie niektore pekne kucery, u mna ziadna kucera nie je pravidelna: www.google.sk
alebo: www.google.sk
skor toto druhe sa priblizuje k mojim vlasom. a mozno niekedy su aj suche tie moje vlasy vdaka tepelnej uprave, ale to sa snazim eliminovat roznymi pripravkami

vlaskky

Neviete poradit aj mne. Z casteho farbenia vlasov mam strasne znicene vlasy.! Nepoznate niekto nejaky pripravok alebo olejcek co regeneruje vlasy a da ich dokopy ? Prosim

Kuki7

Hej orchidejka, môže to byť aj nekvalitnou kulmou...a ak sa smiem spýtať, aký máš asi typ vlasu? .. myslím napr. máš hustejšie vlasy, hrubší vlas, skôr suchšie alebo naopak skôr jemné ..možno keby si sem hodila link na obr. s podobnými vlasmi, tak by som ti vedela skôr poradiť ako sa o ne starať, teda ak by si mala podobný typ vlasov ako ja. Moje boli totiž donedávna také ani rovné, ani kučeravé, krútilo sa to kade-tade, niekde vôbec (preto som si ich tiež dotáčala kulmou) a teraz ich mám veľmi pekné kučeravé. Teda chcem tým povedať, že možno aj tvoje by boli kučeravejšie, ak by si sa o ne začala inak starať :)

orchidejka

cize sprej skor vyskusat? Vies co nemam uplne rovne vlasy, sa tocia do kadejakych stran, nemam take pekne kucierky cize ked chcem z domu vyjst bud to poriesit zehlickou alebo vyrobit kucery. Zehlicka ma uz omrzela tak idem vyskusat kulmu. A mozno to bude aj nou, ze je nekvalitna preto tie kucery nevydrzia

Kuki7

Ano, oranžovej...ale čítala som si aj tvoj príspevok a ak máš rovné vlasy, tak to sérum ti asi nebude stačiť na fixáciu, ak ti kučery nezafixuje ani lak, to je skôr pre kučeravé vlasy. Ale veď vyskúšaj :)

Kuki7

Mne maximálne vyhovuje tužidlo Balea na kučeravé vlasy. Aj pri väčšom množstve mi vlasy nezaťaží, nezlepí. Predtým som používala ten čierno-fialový Taft, ktorý tiež nie je zlý, ale v porovnaní s Baleou pri väčšom množstve trošik vlasy zlepí. Na zafixovanie napr. pri natáčaní je fajn zase Balea serum z tej rady pre kučeravé vlasy. Skús si nastriekať na pramienok pred tým ako si ho natočíš.

Sisi, ale ak chceš, aby sa ti viac kučeravili vlasy, tak najlepšie je (ak je to možné časovo)nechať vlasy voľne úschnúť....ja si mokré vlasy (ale musia byť ozaj total mokré, to je dôležité)prehrabem vždy prstami, dám neskutočne veľa BAlea krému pre kučeravé vlasy, potom dám spomínané Balea tužidlo a nakoniec zafixujem tým sérom a nechám voľne uschnúť a nikdy som nemala tak pekné kučery ako teraz :)