Navrat do zivota bez AD

Príspevok v téme: Navrat do zivota bez AD
holubienka 3

Najde sa tu niekto ,co sa mu podarilo dostat z depresie,zo strachu,uzkosti?Mavam busenie srdca,pocit slabosti,na odpadnutie,byva mi teplo,oblieva ma horucava.Brala som AD 4 roky,po vysadeni,som tak kde som bola na zaciatku.Je to zacarovany kruh.Mnohi,radia cvicenie,ale ako cvicit,ked sa cloveku nic nechce,nevladze?

RNG

-rr, problem je, ze chemicke AD skracuju zivot tym ze zamoruju a maju plno skdlivych postrannych ucinkov.
Prirodne potravinove doplnky ale nie.
Tie mozes teda brat do konca zivota tiez, ale dlhsieho.

_rr

beriem na tazku depresiu uz viac ako 10 rokov AD a uz som sa zmieril s tym, ze ak to znesie pecen tak to budem brat do konca zivota, lebo bez AD nie som schopny "normalne" fungovat, bohuzial

Trucks

Holubiatko:
Na mňa zaberali hlavne dobrý ľudia. Treba nájsť tých, ktorý dokážu aj "podivínom" pomôcť. Spoločné aktivity, vyrozprávať sa, podržať keď je zle...
Z aktivít hlavne prechádzky, bicykel, tanec, spoločnosť dobrých ľudí, zvieratá a podobne.
Vyhýbam sa všetkému depresívnemu, smutnému, negatívnemu.
Vymenil som šatník, však čierna, šedá, hnedá nie sú dobré... Už len pastelové farby :D
Treba sa spoznať, ako depresívny človek máte okolo seba určite veľa negatívnych vecí. Treba všetko vymeniť za veselé a pozitívne a ono to pôjde :)

holubienka3

Diky moc,za radu,este sa chcem spytat,kde to vsetko zozeniem a ci sa to moze vsetko spolu kombinovat.Ak mozes ozvi sa na kuriatko12@atlas.sk

RNG

Holubienka, tie navaly tepla a zimy mozu byt hormonalne, skus brat yam, 2 gramy. Ties jod a selen, co odporucam kazdemu.
A tie busenia srdca, uzkost a krce moze byt tetania, pozri na prislusne clanky okolo toho

RNG

Rone nervove problemy su dosledky zlych hladinm roznych neurotransmiterov povacsine. Tj prirodzenych latok, ktore alebo telo nevytvori v dostatku, alebo marnivo minie a potom ma nedostatok.
Kazda z nich sa da doplnit prirodnymi prostriedkami, clovek nemusi siahat na umele zamorujuce neprirodzene chemikalie. Ziadna depresia alebo iny nervovy problem predsa nie je logicky z nedostatoku tychto umelin.
Ja som tu na rozne radil Hypericin a Hyperforin(Uciniok SSRI a SNRI a dokonca ciastocne na hladinu GABA) dalej an serotonin aj 5-HTP, tryptophan, SAM e. Na dopamin L-DOPA, mna chloliny najma lecitin, tiez na GABA vitamin B-3 a jeho zluceninu c GABA pod menom Picamilon, kedze GABA z tela sa nemoze dostat do mozgu cez mozgovu krvnu barieru
Tiez som radil na ukludnenie a vyrovnanie cinnosti rozne vytaminy B a najma L-theanine, olweja EPA a DHA a rozne ine, podla potreby

Niekedy su problemy sposobene neurotoxinmi, vtedy treba ich zdroje znicit/odstranit a telo odmorit od nich. V poslednom case sa mnohe choroby, tj aj duasevne spajaju aj dokonca s parazitmi a ich toxickymi vyluckami, mnohe aj neurotioxicke a karcinogenne. Parazity samozrejme treba vynicit, ako ai ine zdroje mikrobialnych toxinov.