Problémy s pleťou

Príspevok v téme: Problémy s pleťou
kindervajkoo

Ahojte,

mám na Vás pár otázok a potrebovala by som radu,tak budem veľmi vďačná ak niekdo odpovie.

1, v poslednej dobe som začala občas papať (nie prežierať sa) čokoládu a nezdravšie veci ako kedysi (držala som diétu - jedla som hlavne ovocie zeleninu pšeno sójové mlieko atď...) a začali sa mi na mojej aknóznej pleti vyhadzovať podkožné boľavé vyrážky, aj na tvári aj na chrbte,dokonca mám pár aj na zadku. Myslíte, že to môže byť tou stravou,alebo aj niečím iným? aby som vedela čo obmedziť... Kedysi som takéto boliaky mávala 2 - 3 max., teraz ich mám asi 15...

2, užívam na ne duac gel, ktorý mám rpedpísaný od kožnej,myslíte že mi to môže spôsobovať aj na začiatku užívania on? kožná povedala že si ho mám dávať len na veľké a zapálené,bolavé akné, no mám pocit, že keď si ho natriem aj na iba taký maličký zárodok takejto bolavej vyrážky, tak mi z nej spraví za noc - dve veľký boľavý vriedok...

3, kozmetička mi povedala, že mám celú rozpraskanú hornú vrstvu pokožky a že teraz v zime je to ešte horšie pretože ju mám suchšiu,viac praská a ešte viac sa do nej dostávajú voľné radikály,ktoré spôsobujú akné... Nepoznáte nejaký výživový doplnok či krém na tvár, ktorý zaceluje,hydratuje a silne chráni pokožku?

som v koncoch,skúšala som veľa krémov,mastičiek,zemny stravy, atď... no neviem si s tým dať rady...

ďakujem, budem vďačná za rady a odpovede,pekný deň všetkým :)