Moja malá britka

Príspevok v téme: Moja malá britka
mimidomi09

Ahojte,máme doma od septembra malé britské mača, teda malé ako malé :) už má pol roka pomaly, no trápi ma na nej jedna vec. Od malička sme sa trápili so slzením očí, bývame v BA a neuveríte, cez sviatky som s nou bola na dedine u otca asi tri týždne a uplne ju to prešlo a to som ešte prve dni doma fňukala že chuda očko moje stále ta to trápi..No ale to nie je tenproblém:) moja Lilly je dost zvláštne mačiatko. Niesom si istá či nás má rada. Od malička sme sa jej plne venovali, hrame sa s nou, papa len to najlepšie krmivo, má škrabadielko, hračky ale je k nám dost chladná. Zdá sa mi, že nas lubi len ked je hladna alebo unavena. Včer ked ideme spat lahne si kumne do postele čo najbližšie k mojej hrudi a natlači sa namna a ráno ma budí tichým mnaukaním že daj mi papat a velmi sa pritom vie hrat na chrumkavú, žmurká namna nechá sa hladkat, lahne si namna a prevaluje sa pomne,vtedy je na zožratie. No ked sa napapa alebo prebudi tak je z nej čert čo lieta hore dole po miestnostiach, naraža do predmetov od poblaznenia, napáda ma ked chodím a ked ju chcem pohladkat ci zvihnut na ruky tak ma dohryzie alebo doškrabe. A potom sa unaví, príde čas krmenia a z čerta je zas anjelik čo sa mi obtiera o nohu a žmurka namna z mojho lona na ktory si krasne sadne aby som sa uračila dat jej papat. Neviem aky to je zvyk, či su mačky bežne taketo, každy mi hovori že je ina, ako ostatne, priatelka ma mačku a ta je cela bez seba ked sa s niekym može maznat, nie ako moje trdlo, čo sa len predvadza ake je krasne ;) poradte mi nejaku fintu nanu, mrzi ma že je taka chladna a velmi julubim samozrejme, takže je to o to horšie. Tak vas prosim majitelia mačiek dajte nejake rady alebo historky z vašej domacnosti mačacej :) čauko

mamita

Asi okolo 8 mesiacov sa začali divne správať váľali sa po zemi a vydávali príšerne zvuky hlavne v noci takže mi sme to vyriešili kastraciou

mimidomi09

mamita a ešte by ma zaujimalo ako je to s haranim tvojich britiek. Odkedy sa to deje a na čo sa mám pripravit?:)

mimidomi09

no to viem že mačky nie su psy ;) ja chapem aj tu mačaciu povahu ale predsa ona to vie podla mňa prehaňať a mali sme na dvore kopu mačiek ked som bola malá a všetky boli vďačné a skákali z kože ked sa s nimi prišiel niekto hrat nie ako moja urodzená dilinka :) Teraz mi tu pradie pri notbuku a postupne sa nanho snaži zvalit aby mi dala najavo že ona je tá ktorej sa treba venovat nie notbuk :D Dúfam, že to časom bude lepšie, dakujem za rady :)

mate59

mimidomi - asi ta moc nepoteším,máme britského kocúra 7 rokov.Mačka má inú povahu ako pes,na psa ked zavoláš, vždy príde,ale mačka príde,len ked chce ona.Ked je hladná,tak to sa obšmieta,šmajchluje,ale akonáhle sa nažerie, lahne a spí.Takisto sa hrá, len ked chce ona.Majú to v povahe a nepreonačíš ich.Rada sa nechá od teba hladkat,škrabkat,ale nie je ako pes, ktorý radost ináč dáva najavo.To, ako lieta, skáče je prejavom jej spokojnosti a šantenia.Britky sú dobré mačky,spoločenské,ona o pár mesiacov dospeje a bude kludnejšia.

emalea

No my máme doma mačky dokonca dve!! Párik...sú to síce také obyčajné myčky chované na dvore, ale mačka ako mačka...správajú sa pekne falošne ako to Tvoje mačiatko...neukameňujte ma!!pŕrr! mačky nemám vôbec v láske kvôli tejto falošnej povahe...chováme ich len kvôli deťom a myšiam/aby sme ich samozrejme nemali/...máme ešte aj psíka, ktorého máme asi 7 rokov...no to je iné kafe, ako ten vie prejaviť lásku k človeku...nie nadarmo sa hovorí: psie oči....moja rada: určite by som to mača tak neobskakovala, nech si uvedomí láskavo, kto je paňou v dome/byte/

mamita

tým že ju vychovávaš neznamená že ju nemáš rada....ved ju nebudeš ignorovať stále...u nás to trvalo tak týždeň kým pochopila čo smie a čo už je veľa...teraz sa mi stačí na nu len škaredo pozrieť a prísnejšie povedať jej meno a je dobre...a tiež je také šidlo...sa doma smejeme že mala byť pes alebo tiger..taká je tá mladšia besná..:o)

mimidomi09

mamita...to mi hovori aj priatel :) že jej vraj skáčem okolo zadku nonstop a ona si na to kralovna zvykla a už nečaka nič ine. Len ona ked sa niečoho dožaduje tak mrauči tak prefikane že ma to postavi na nohy a urobim čo pani žiada :) ale asi začnemfakt kašlat na nu, len ju mam na to asi priliž rada aby som to dokazala :D

mamita

ja mám doma dve britky....skús ju ignorovať a ona potom pochopí že ak niečo chce musí prísť sama...a neboj sa len vydrž a uvidíš aká bude zlatá...len potrebuje dostať pocítiť že nie je ona pánom bytu...

mimidomi09

my sme si vybrali britskú mačku presne pre to že sme sa o nej dozvedeli že je priatelská, má rada spoločnost a celkovo je to užasne mača, je krasna, hebka a ma velmi peknu stavbu tela, sice ma sklony k nadvahe a obezite lebo tieto zlatíčka rady papaju a potom su tučnučke ale myslela som si že sme urbili niekde chybu alebo ja neviem, ked je takato naladova a nejavi o nas zaujem

Leela333

Neviem o tomto veľa, mačku nemám, len viem, že každé plemeno má aj určitú povahu. Sú mačky, čo sa maznajú aj celý deň, a potom sú také, čo to nepotrebujú. Ľudia robia často chybu v tom, že si vyberú mačku a je im jedno aké to je plemeno.