Lieky = deriváty účinných látok?

Príspevok v téme: Lieky = deriváty účinných látok?
kraskaham

ahojte ja tak dumam nad tym, z coho vznikla z akej myslienky vlastne alternativna medicina, potom pozriem zlozenie liekov, nie ze by sa neskladali niektore z prirodnych latok, ale pri tychto nazvoch je napisane derivat takeho vitaminu derivat hentakeho vitaminu. mam z toho rozumiet fakt, ze v podstate su to vsetko SYNTETICKE MOLEKULY? ze telo sa k nim nesprava ako k prirodnej latke, a nevie ich vylucit? cize tie neziaduce ucinky spocivaju v tom, ze sadnu na iny organ a mozu sposobit inu chorobu cize znova sa budu tocit peniazky....
niekde som citala , ze nic prirodne nechcu prijat, lebo sa to neda patentovat, ale niektore su skutocne prirodne, len tak synteticky spracovane, ze neviem skutocne ci to skor nie je zle pre organizmus....

tbl555

Ale to je od prípadu k prípadu iné. Niekedy je dobré pozmeniť molekulu účinnej látky, môže sa tak zlepšiť vstrebávanie, rýchlosť nástupu, predĺženie účinku atď. To je individuálne podľa danej molekuly

doubledog

to ma hlboke filozoficke pozadie, ak to mam velmi zjednodusit, tak:

alternativna medicina je zalozena na dovere v prirodne procesy, na dovere v schopnost tela uzdravit sa, na poznani, ze clovek je zivy organizmus, ktory ma spojitost s celou prirodou.

klasicka medicina je zalozena na myslienke ovladnutia ci vylepsenia prirody, na predstave, ze clovek je mechanicky stroj, ktoreho suciastky je mozne nahradnit novymi, lepsimi.

RNG

Farmacia vie vyborne maskovat vselico nazyvanim to derivaty, alebo zaradenim kvoli podobnosti molekul do vitaminov(pozri D-2 alebo isotretinoin uvadzany ako deriovat vitaminu A atd) ale v podstate sa jedna o latky, ktore sa v prirode nenachadzaju, tj je to zamorenie a nie ziadny vitamin, ktory je definovany ako prirodna latka, ktoru si nevieme vytvorit, ale ju nevyhnutne potrebujeme dostat v potrave pre cinnost tela.
To. ze je nieco synteticky vyrobene este nie je skodlive, ked je to presna kopia toho, co je v prirode=bioidenticka.
Ale samozrejme casto sa jedna o inu , len podobnu latku, ktoru telo nevnima ako prirodzenu alebo potrebnu.
A do tej kategorie patria vsetky patentovane, kde podmienka na patent je, ze ten material sa predtym nikde nenaschadzal a ziadatel o patent ho prvy vytvoril(Hra na Stvoritela sa casto nevyplaca....)

kraskaham

niekde sa o tom vyjadruju v zmysle, ze tieto synteticky upravovane latky sa lepsie vstrebavaju do tela praveze. uz nicomu nerozumiem