Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je možné sa ešte tak dlho trápiť?

Príspevok v téme: Je možné sa ešte tak dlho trápiť?
Belika16

Mala som dlhobý vzťah, počas ktorého som len posúvala svoje hranice a tolerovala to, čo už teraz, štyri mesiace po rozchode vidím triezvo. Po roku vzťahu mi zlomil ruku, vyhádzal veci von balkónom, potom opitý porozbíjal pol domu u mojich rodičov, kde sme bývali, a potom už len nekontrolovateľne pil a gamblil. Ako vrchol bolo to, že som sa náhodou dozvedela o tom, že ma chcel podviesť v našej posteli. Po tom všetkom som mu prestala veriť. Po protialkoholickom liečení,keď plánoval so mnou rodinu a budúcnosť, chcel začať odznova, aj začal - so svojou kolegyňou. Viem, že to bol obyčajný chrapúň, ale ešte stále ma bolí to, ako ma s ňou klamal už vtedy, keď sme boli ešte spolu, ako ma celý čas len vodil za nos a keď ich teraz vidím spolu, bolí to..Navyše ma obral aj o všetky veci z našej spoločnej domácnosti. Čo mám pre to urobiť, aby som sa cez to konečne povzniesla?

doubledog

mala si nasliapnute na riadnu zivotnu tragediu.
tym, ze si nasiel inu, tak si v podstate mala zivotne stastie, ake mozno uz nikdy mat nebudes.

takto si sa ho zbavila a stalo ta mozno nejake prachy a mozno nejaku tu dusevnu energiu, asi si aj zdeptana. to zas neni privelka cena za taku zivotnu sancu.

nesnaz sa prestat na to mysliet, prave naopak.
zavri sa na dva dni doma, a naplno si spomen, ako ta bil, ako chlastal a minal tvoje peniaze, co vsetko ti robil. snaz sa to predstavit a znovuprezit co najvernejsie, aj s bolestou a vsetkymi moznymi emociami. snaz sa to hnat na hranu, poplac si, pokric, zanadavaj, pripadne nieco roztrieskaj :)

traumaticke veci nevyriesis potlacanim, tie musia ist von.

a potom si sprav ten doktorat :)

Belika16

Ivka: s tým "jediným pevným bodom" máš asi veľkú pravdu, asi presne tak sa teraz cítim.Zle nastavené priority počas 6 rokov vzťahu.Ale neviem prečo,myslím si, že sa zmenil,že jej alebo neakej inej to všetko robiť nebude..Moc to analyzujem asi, ale súvisí to presne s tým,že sebavedomie hlboko pod čiernou zemou..Nič ma nebaví, nič sa mi nechce,mám pred sebou doktorát-kvôli mojej škole ma nechutne urážal, a neviem sa premôcť do ničoho.Tieto stavy sú fakt ťažké..

Ivana_SBG

Myslim si, ze musis v prvom rade zmenit pohlad na seba. Po takom nevyvazenom vztahu muselo velmi utrpiet Tvoje sebavedomie. Musis sa preto znova naucit mat rada samu seba a byt na seba hrda. Dopraj si male aj velke radosti zo zivota a nauc sa byt spokojna sama so sebou. Zmen uces, chod na manikuru, kup si nieco pekne, alebo len zacni so sportom... cokolvek.

Podla mna je problem v tom, ze hoci Tvoj byvaly je darebak, a Ty to sama dobre vies, predstavoval \"jediny pevny bod\". A tym, ze si ho stratila, citis sa sama a stratila si istotu do buducnosti. Lenze, uvedom si, ze na to, aby si bola stastna, nepotrebujes byt nevyhnutne zadana. Ak si najdes cas na seba a nabijes sa pozitivne a budes mat pokoj v dusi. ver, ze napadnici sa len tak pohrnu. A uvidis, casom nebudes na \"nahradnicku\" ziarlit, ale lutovat ju. Taki chrapuni sa nemenia.

bla bla

podla mna v takejto situacii moze velmi pomoct aj navsteva dobreho psychologa. samozrejme zavisi od toho, kde byvas, ak je to nejake male mesto, kde kazdy kazdeho pozna a clovek si nema z coho vybrat (myslim teda toho psychologa:), tak to nie je nic moc, ak vacsie metso, urcite by som to vyskusala. poznam vela ludi, vratane mna:), ktorym to pomohlo

KatkaXYZ

Všetko chce len čas :) aj ja som na tom bola zle, podobný tvoj prípad :-) Zrútila som sa z toho všetkého a začala si ničiť život ... je odvtedy viac ako pol roka a stále to nie je celkom ok a podobne stretávam ho :-) ale neboj sa všetko to prejde, a budeš čím ďalej silnejšia .. keď ma nechal mala som sebavedomie na nule, zničil ho teraz som ja tá ktorá je hore ..:-) on sa trápi a môj úsmev ho ničí ešte viac ;) každému sa všetko raz vráti, aj jemu tak kráčaj ďalej ved život je krásny ! :-) aj keď to bolí, s úsmevom je všetko ľahšie ;)

Belika16

počas toho vzťahu, ale aj po tom, čo si už riešil ju,keď si zobral na splátky na moje meno drahú vec a teraz to nespláca.. bolo toľko toho zlého, čo mi spôsobil.Ale o tom nechcem písať,aby som nebola mimo témy,len ma to stále valcuje a obávam sa už o svoje vlastné psychické zdravie, pretože moje sebavedomie a mňa počas toho vzťahu udupal pod čiernu zem,mojou chybou, lebo som mu to dovolila.Viem, alkoholik,gambler,klamár-môžem byť len rada,že ma kvôli nej nechal, len neviem prečo neviem byť ešte dostatočne silná.

ebi7777777

belika,
ak ťa prepadne ten pocit - teda ťa bolí ak ich vidíš spolu, spomeň si aký život bude mať tá žena? chlapi sa nemenia, ak ti zlomil ruku a zbil, spraví to ešte raz a bude to robiť stále, taký život by si chcela? takého muža, ktorý si ženu neváži? To určite nepotrebuješ! :)
Potrebuješ čas, kým sa dáš dokopy, celá tá situácia, podľa čítaného textu čo si napísala dal fakt zabrať na tvoju psychiku, čas všetko vyrieši, tvoja psychika zosilnie a budeš šťastná, hlavne buď silná!!!

Magy

ako pisem, takuto prioritu, ktora odvedie pozornost od minulosti a neho, potrebujes aj ty.
ries co riesit mozes, nie to, ze byva vedla a jednoducho na neho cas od casu narazis, aj ked nechces...
mam vsak dojem, ze sa prilis zaoberat tym, ako sa sprava k nej a ako sa sprava k tebe.
to uz nie je tvoj problem a NEMA to nic spolocne s tebou. vas vztah bol medzi nim a tebou a ich vztah je medzi nim a nou a neda sa vobec porovnavat.
vztah je totiz o vzajomnej interakcii dvoch jedinecnych osobnosti a teda je jedinecny. navyse sa meni a vyvija s ohladom na cas, skusenosti...
chodia spolu par mesiacov, ak dobre pocitam podla toho co pises.
kde beries istotu, ze za dalsich par mesiacov alebo rokov ju tiez nezmlati, alebo rovno nezabije???
takze bud od tej dobroty, neries hypoteticke nerealne situacie, vy ste sa rozisli, lebo mu drbalo, a kvalitne. bodka. spravila si dobre.
to, ze sa (mooooozno) zmenil, je uplne ina kapitola a niet najmensi dovod to lutovat alebo mysliet si, ze ako dobre by si sa teraz mala. hlupost.

Belika 16

Ja viem, ja si to všetko aj uvedomujem..aj to, že nesmiem na to myslieť, ale čím viac sa snažím, tým ma to viac raní. On už nerieši, už má inú prioritu, pritom predtým na ňu nadával,zrazu ju miluje..Na jednej strane ma štve, že jej možno nebude vulgárne nadávať bezdôvodne ako mne-tiež neviem, prečo som to trpela, na druhej strane som rada, že s ním už nemusím byť.Býva a pracuje neďaleko odo mňa, nie je problém ich stretnúť..

Magy

divat sa vpred a nie dozadu?
neviem, co by si mohla viac spravit. planuj svoju buducnost, maj ciele a sny ktore si pln krocik po krociku, takto zamerias svoje myslienky smerom na buducnost a nie co bolo a uz sa neodstane.
tiez by bolo fajn, keby si uz mala partnera, ak si sama, potom je jasne, ze mas privela casu na premyslanie nad "blbostami".
ja viem, partnerstvo sa neda nasilu, len skus vyvinut viac aktivity na zivot, ktory mas a budes mat. ;)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.