Otázky ohľadom Helicobactera

Príspevok v téme: Otázky ohľadom Helicobactera
helicobacter

Ahoj, mám 20 rokov, potreboval by som sa opýtať na pár otázok, budem vďačný za každú odpoveď. Asi pred takými 7 rokmi som sa liečiť prvý raz na helicobactera. V priebehu 4 rokov som absolvoval množstvo antibiotík. Tuším okolo 17 rokov, mi bola braná vzorka a bola v poriadku, takže doktor ma uisťoval, že mám od toho pokoj na niekoľko rokov, že sa nemám čoho obávať. Odvtedy som nemal nejaké vážne problémy. V posledných 3 mesiacoch mám zase ale tak trochu problémy zo žalúdkom, bývam nafúknutý, nepravidelná stolica a občasné bolesti, aj keď nie nejako časté. Mohlo sa mi to vrátiť, alebo myslíte, že problém bude skorej v niečom inom?? Rozmýšľal som aj o odbere krvi, ale vraj to už po prekonanej infekcií neni dobrým merítkom na zistenie novej infekcie. Keďže aj po vyliečený by mohli ostať vysoké protilátky, alebo ako to vidíte vy?? Mám skúsiť ten odber krvi?? Nemám chuť ísť na tej zákrok ako pred pár rokmi, keďže tie problémy nie sú až tak vážne. Počul som aj o dychovom teste, ale absolútne netuším kde by som sa mal s tým obrátiť...