Po rozchode byť priatelia

Príspevok v téme: Po rozchode byť priatelia
winnie77

je to vôbec možné zostať priatelmi po rozchode ako? veľmi by som si to priala, aj keď pre mňa by to bolo ťažké, ale musela by som s tým bojovať...len môj ex už nechce, teda neozýva sa, vzťah ukončil on aj keď neviem z akého dôvodu, možno to nevyšlo v láske ale prečo nemôžme byť priatelia? vzťah medzi nami bol dobrý, nič vážne sa nestalo, ale prečo nechce byť viac v kontakte neviem, či chce úplne zabudnúť, alebo ešte aj on niečo cíti, len z hrdosti by sa nevrátil...ako je možné, že niektorí dokážu byť aj po rozchode priateľmi a v kontakte...napíšte vaše skúsenosti a rady...díky

The Words

Ahoj , je a zároveň aj nie je to možné , teda aspoň podĺa mňa .
Vždy keď som ja ukončila vz´tah , tak priateľstvo nebolo možné , lebo jeden chcel viac , alebo bol návrh na otvorený vzťah atď , proste lákalo to spať k tomu človeku , k bozkom atď .
Pokiaľ si myslíš , že sa časom možno k sebe vrátite , že teda budete zatiaĺ priatelia - ukonči to úplne . Zbytočne sa budeš trápiť , čakať .
Ale zas , s jedným bývalým som i naďalej priateľka a strašne si rozumieme . Po skončení našeho vzťahu som ho strašne ľúbila a nedokázala som byť jeho priateľka . Skúsila som to , zostali sme si písať na nete , no keď som zistila ,že niekoho má , zložilo ma to a ukončila som to úplne . Napísala mu ,že mu to prajem a vymazala kontakt . O pár mesiacov to však u mňa upadlo , už som k nemu nič necítila a naozaj mi chýbal len ako kamarát , tak som kontakt obnovila a vysvetlila mu moje zachovanie sa .Povedal , že to chápe atď . A sme priatelia , dokonca bol aj u mňa , ale už v tom nebolo nič , mám ho ako brata ....
Čiže možno je to individuálne , ale skor som za to aby sa kontakt prerušil - zíde z očí , zíde z mysle . ..