Cestovať - ako bez penazi?

Magy

a ty budes v hoteloch? som myslel ze pojdes ako som ti pisal... no ale jasne, zariad sa ako sam chces.
ak je rozdiel maly, tak radsej 9 dni ako 7.

lost

koncom tyzdna :) asi 26-27 so/ne
myslis ze 7 dni je OK? ci radsej 5 alebo 9 ? neviem sa rozhodnut, i ked logika vravi ze 9 je lepsie, lebo cim viac tym lepsie :D a hlavne ak je cena minimalne rozdielna, kedze ~350eur z toho tvori letenka, tak 2 dni navyse bude mozno 40e v hoteloch..
len neviem ci to nebude zase vela, ale pes by mal vydrzat v varovacov :D

rozmyslal som ze nieoc taketo priemerne napr:

www.tripadvisor.com

popripade hotel este nemam presne vybraty ale zajtra to uz musim na 100% objednat, lebo zase sa to vykupi a potom sa presunie o tyzden a .... a sme doma :D

system

Magy: pecka ! :) mne ked vyjde robotka tak planujem rok alebo aj 2 makat aby som si cvakol poznavaci zajazd do australie. cestovka to ma draho viem ale partaka zatim nemam ziadneho ani znamosti ani nic. a jazyk zatim tiez neviem. ale strasne ma to laka, chcem si splnit sen :)

javor24

ubytovanie u "domorodcov" sa da vybavit zadarmo na stranke couchsurfing.com na sposob kulturnej vymeny na par dni mate ubytko hocikde na svete uplne zadarmo a trosku znizite naklady na vylety..:)

lost

Magy, toto som si zistoval tiez, cez net, ze co stoji plavba okolo celej Zeme.... a nasiel som udaj, ze jeden clovek to zvladol za tusim 7 ci 8 tisic USD... ale ze to bol taky 'spartakovsky' styl, jednoducho vsetko sam opravoval, servisoval, obchodoval lacno nakupoval atd..
ale ked si vezmem kolko by to stalo cez "cestovku" (ak by to vobec bolo mozne..), no tusim ze vyletnou lodou tj. takou obrovskou potvorou kde je 1000+ ludi to stoji cez 30 000 USD (asi zalezi od poctu zastavok), minimalne..
cize kupit nejaku lod z 2. ruky alebo prenajat na polrok to moze byt ina adventura :)

mathuska

Magy dakujem pekne za prispevok...ani neviem kde zacat, idem si pozriet vsetky tvoje prispevky aj videa ..je to krasne fascinujuce, uplna naddhera a urcite to bol nezabudnutelny zazitok.. hned by som sla, aj ked ,,az" na polroka by som asi zmiznut nemohla :-D ... urcite lepsi sposob ako ist s cestovkou niekam, to je celkom nuda uz.. ja si tiez radsej dovolenky ked uz tak vybavujem sama ..:-)

Magy

palis - vdaka za reklamu :D
ano, cely cestopis z plavby a dalsie pribehy su k dispozicii na blogu magy.blog.pravda.sk
kolko ma to stalo? fuu, to je sice jednoducha otazka, ale odpoved trosku problematicka. skusim to veeeelmi zjednodusit.
plavba samotna ma vysla na cca 3 eura za den, teda od 6-teho maja az do 1.novembra ak spravne ratam to bolo asi 180 dni a teda nejakych 540 eur. v tom je strava a priame naklady na cestu (palivo a pod). ak vznikli pri vstupe do krajiny nejake dodatocne poplatky, hradil si ich kazdy podla vysky. mimoto som minul pocas plavby pre svoje potreby asi dalsich 500-700 eur, ale nemusel. strava na lodi je totiz casto pomerne fadna a mnohych dovodov, preto som si ju spestroval svojimi zasobami, najme sladkostami. mam hypoglykemiu, takze som tie sladkosti vlastne aj nutne potreboval. dalsim nakladom bola letenka z irska do chile - asi 550 eur. vtedy, pred asi troma rokmi. kolko stoji dnes, netusim. a este treba ratat s cenou pripadnej spiatocnej letenky a velkou rezervou. nikdy nevies.
suma sumarum - 2-3 tisic eur na cca polrok az rok, z coho je minimalne tisic, tisicpatsto urcite utratenych. a to nie je tak vela. cestovky casto ponukaju exoticke destinacie v tejto sume na dva, maximalne tri tyzdne!!!
kazdopadne, aj tak je cca tisic eur za 6 mesiacov uplna parada.
bohuzial, bezne to vychadza minimalne trojnasobne, pretoze ja som mal s ondrom kamaratsku dohodu a vela som mu pomohol s lodou uz v irsku, aj preto mi dal taku cenu. bezne sa plati 10 eur/dolarov, niekedy 15... zalezi od lode, majitela, ako dlho, odkial-kam a pod. kopec informacii ako sa da k takemuto sposobu cestovania dostat, som popisal na blogu, treba sa len zacitat ;)
je to sice pomaly sposob (s lietadlom sa neda porovnavat), ale pre tych, ktori chcu vidiet veci alebo miesta, ake ZIADNA cestovka ani bezny cestovatel neuvidi, je to idealne.
navyse sa da pri tomto sposobe cestovania zarabat, ale o tom sa tu rozpisovat verejne nebudem.
--
matushka - podla napisaneho mam dojem, ze si scestovana a nieco si uz presla. preto ti tazko budem davat nejake vseobecne rady, taketo zalkady mas uz davno za sebou.
iste si si uz osvojila urcity sposob cestovania, ktory konkretne tebe vyhovuje, preto by bolo lepsie, keby si mi napisala na email a preberieme to podrobnejsie podla toho, co ta presne zaujima.
moj email najdes pod mojim nickom.

palis

Matushka choď sa pozrieť na vimeo, tam má magy jedno úžasné video z plavby cez pacifik!
Má to v dvoch dieloch a super kvalite.
vimeo.com
vimeo.com
Ja som to už videla asi 5x, neviem sa na to vynadívať.
Stráášne mu závidím kde bol. Hádam ti dá dobré rady, tuším o celej tej plavbe písal na svojom blogu.
Magy, ešte stále si mi nenapísal koľko ta to celé stálo?