Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Spravanie na pracovisku

Príspevok v téme: Spravanie na pracovisku
VladoJ11

zdravim,
pred tromi mesiacmi som nastupil do jednej firmy. zoznamili sme sa potykali sme si. v priebehu pohovoru a aj prvych dvoch tyzdnov sa vsetci spravili velmi slusne, a az potom prislo to ozajstne aki naozaj su. Ti s ktorymi som bol v kancli, zacali prdiet, grgat na plnu hubu, niekedy sa predbiehali v prdeni. Povedali, ze zo zaciatku sa snazili byt slusni ked som tam este nastupil. Myslite si, ze taketo spravanie je normalne?
pridete do prace a ludia tam grgaju prdia. grgnutie je myslim v ramci normy ked je to take ked sa napijete mineralky alebo nieco zjete, ale nie grganie ze to pocuje cela kancelaria a mozno aj von.

Leela333

Tak by som určite naliehala, aby tú zmluvu rýchlo vyriešili. Je ti dúfam jasné, že takto ťa môžu kedykoľvek poslať kade ľahšie alebo ti nevyplatiť mzdu. Takže sa celkom čudujem, že toto v prvom rade neriešiš miesto svojich kolegov.

VladoJ11

no ja neviem co pojedaju :D ked by mali nejaky zdravotny problem, tak to beriem, ale ten iste nemaju, ked sem tam si prdne jeden a ochvilu nato si prdne druhy. To grganie je ale este horsie tu vam ukazem priklad asi ako take grganie vypada v ich podani www.youtube.com a dajte si to na 1:17 a niekedy aj hlasnejsie.
K tomu ci mam rozum a pracujem bez zmluvy? No ono je to takto. Ja som este v polke septembra doniesol vsetky potrebne veci ohladom toho, aby vyrobili zmluvu a ze v prvy den nastupu do prace bude vsetko nachystane. Nastupil som v oktobri. Prisiel som a: pracovisko nebolo pre mna pripravene iba stol pocitac takisto som nemal, zmluva ta takisto nebola pripravena. Nakoniec mi ekonomka doniesla zmluvu asi po mesiaci, ktoru som podpisal. Asi po dvoch tyzdnoch mi povedala, ze ta zmluva je zle napisana, ze ju musi prerobit. Tu zmluvu som nevidel este dodnes, takze asi taka vizitka je tej firmy. Takze nemozno sa divit ze su tam aj taki ludia ako su. Nejde o to, ze je to IT firma. Ludia maju casto predstavu o umastenych a nevychovanych ludoch, ale nie vzdy je to tak, samozrejme najdu sa aj vynimky :)

Lulita

kks co to žeru? ze cely den len prdia a grgaju, nechapem, asi by som sa poriadne nasr. a pekne nahlas zavrieskala, ze nech sa vratia k válovu, ble

VladoJ11

no viete, ja byt pred niekym cudzim tak by som isto neprdel a negrgal. vsak to je nevychovanost sama o sebe. a uvolnena atmosfera sa da urobit aj inac ako tym, ze sa tam grga a prdi. tato firma nie je seriozna. uz tam pracujem 3 mesiace a zatial nemam ani pracovnu zmluvu. na pohovore mi slubili prac. mobil a aj benefity vo forme cvicenia, plavania a nic som nedostal. takze asi tak o takej firme

vinamp :)

Ja som zase cital ze v amerike jedneho cloveka vyhodili z prace kvoli prdeniu... ale fakt prdel tak ze sa nanho stazovali :D a nakoniec dostal padaka :D

vinea

Raz som pozerala jednú reláciu a niekde v usa urobili "experiment" v jednej firme....robili zámerne miešané tímy. Proste mix mužov a žien...zvýšila sa výkonnosť, zvýšila etiketa na pracovisku, znížila absencia atd atd..
Takže možno by to bolo o inom, keby medzi Vami boli aj dáke ženy...asi by sa to tam "nedialo"....takto keďže ste zrejme čisto mužský kolektív a k tomu ešte IT)))...tak

vinea

Si v nevýhode Vladko...už len preto, že si tzv. "menšina"
Ich je viac....ostatní sa buď prispôsobili na spôsob "kto chce s vlkmi žiť musí s nim viť" alebo to proste v tichosti trpia a akceptujú
Máš na výber ako Ti už písal Magy...buď sa im prispôsobiš, alebo si ich nebudeš všímať (štuple do uší, prípadne slúchadla, sedieť pri okne či ventilácií atd atd))) ), či zmeníš prácu...no zas buďme úprimní, všade niečo je..
Ešte ma napadlo, keď si spomínal, že vedenie o tom nevie...no zas prvým podozrivým by si bol aj tak Ty pre ostatných)) No hej...IT sú zvláštna kapitola sama o sebe)