Problém s andulkou

Príspevok v téme: Problém s andulkou
nikaa4

Prosím vás, nevie mi niekto poradiť? Mám cca 10 ročnú andulku. Už od rána je nejaká nepokojná. Veľmi neje, ale keď jej dáme z prsta, tak neodmieta. Ťažie sa jej dýcha a striasa ju, ale na bydle sa udrží, aj chodí po klietke, umýva sa... Zatvárala už oči, tak sme zhasli svetlo a nechali sme ju spať, ale bojím sa, že do rána by to nezvládla (zajtra s ňou ideme do veterinára). Dokážem jej nejako pomôcť? Prežije noc? Veľmi sa o ňu bojím, mám ju hrozne rada...

Deria

ach nikaa, to mi je naozaj luto.:(
to je to, co stale tvrdim, ze drviva väcsina veterinarov sa vyzna vo vtacich chorobach len malo. vnutorne parazity, bakterie, plesen a pod. je veda sama o sebe a bez vyterov a vysetrenia trusu sa to neda ani spolahlivo zistit. v opacnom pripade je vtacik odsudeny na smrt alebo sa experimentuje.

nikaa4

:( Deria včera o desiatej večer mi andulka zomrela. Nemohla som tomu uveriť, zdala sa mi, že už je v poriadku... Hrozne ma to mrzí.

Deria

ahoj nikaa, no to je krasne, tesi ma, ze sa ma andulka uz dobre!:) a dakujem, ze si dala vediet. ak sa dozvies o tych parazitoch nieco viac, budem rada, ak sa zas ozves.

nikaa4

Ahoj Deria, andulka je už úplne v poriadku, opäť si čviriká, je, pije, už nie je našuchorená, všetko je v tak, ako má byť :) Nakoľko sa to už s andulkou našťastie zlepšilo a u vetka som nebola, nezistila som ti o aký druh parazitov presne išlo, ale myslím, že nejaké tie vnútorné črevné to boli - som aj niečo čítala na nete. Nabudúce, keď mi to napadne, sa ešte môžem spýtať :)

Deria

no fajn, dufajme, ze jej to pomoze! to je pravda, v tej zime by mohla prechladnut. ale ak s tym vetom budes este hovorit, opytaj sa ho, co za parazity to su, zaujima ma to. takze drzim andulke palce a dufam, ze sa este ozves.:)

nikaa4

Chceli sme ju zobrať v utorok do veterinára, lenže ľutovala som ju vziať do tých mrazov a do auta, pretože na také "výlety" nie je vôbec zvyknutá, tak sme len šli do veterinára a presne sme mu popísali, čo jej je. Tak nám dal injekciu, ale bez ihly, dal do nej kúsok nejakej tekutiny, ktorú sme dali andulke do zobáčika. Vraj má v žalúdku nejaké parazity, ktoré podobne ako hlísty svrbia a preto je taká nepokojná a stále so sebou niečo robí. Tak ešte zajtra ju máme pozorovať a keď sa to nezlepší, treba prísť aj s andulkou. Ale dnes už bola pokojnejšia, aj jedla z misky, už sa ani nestriasala, tak som rada :)

nikaa4

Krídlo som už prezrela, aj zobák, aj či niečo nemá v nozdrách, keď sa jej už ťažšie dýcha, ale všetko vyzerá byť v poriadku. Ešte raz ďakujem za pomoc :)

nikaa4

Ďakujem za stránku, ešte tam skúsim niečo prečítať... Žijem v menšom meste, ale máme tu známeho veterinára, tak dúfam, že bude vedieť poradiť, ak by sa jej stav nezlepšil. Len to dýchanie má dosť znepokojuje. Mrkvu už určite budem dávať len takto. Aj som jej zapálila svetlo, dala som jej ešte trochu prosa na ruke, a zjedla ho, aj si trošku už ďobla do misky, no inak len sedí na bydle. Asi jej už nijako nepomôžem, len počkám do zajtra...dúfam, že sa to zlepší. A ona už dlhšiu dobu nelieta, takže z rastliny to nebude.

Deria

este ma napadlo, ak sa ti da chytit, mohla si pozriet to kridlo a pod kridlo, ci tam nieco nema. zatial ju nestresuj a uvidis, pozoruj ju.