Kedy zacinaju so sexom ?

Príspevok v téme: Kedy zacinaju so sexom ?
katarinka...

Zdravim...
Chcem sa len spoyta ze od kolkych rokoch ste zacali so sexom. Je uz v tejto dobe takmer bezproblemov ked maju napr. dvaja 14-rocny spolu sex? - pytam sa to preto lebo v mojom okoli casto pocujem, ze takyto uz mali sex -som mama a preto sa dost bojim toho aby moje dieta neurobilo tuto chybu.

mimka

ja som mala prvy sex v 16tich.bolo to po mesiaci chodenia s mojim terajsim priatelom.zo zdravotnych dovodv som musela priznat pred maminou ze sex som mala(nakoniec vysvytlo ze som vobec nemusela,ale bola osm rada ze to vie)a taktiez som zo zdravotnych dovodov zacala brat tabletky a teraz uz mamina vie ze ich nemam len kvoli tomu ale aj kvoli sexu a bere to v pohode..k dcere musis byt otvorena,napriklad povedz jej ty o tvojich prvych zazitkoch:)

arriela

katarinka,ja mam takmer 19 rokov..so sexom som zacala presne pred rokom..a vsetci tu pisu,ze jedina moznost ako uchranit dceru je rozpravat sa s nou..ale ja velmi dobre viem,ze to nieje lahka,pretoze mne v jej veku tiez bolo trapne hovorit o sexe s kymkolvek,nie este s mamou a reagovala som podobne ako tvoja dcera..a moja mama sa o taketo rozhovory ani nepokusala..bavili sme sa spolu,amli sme dobry vztah a vsetko,ale taketo veci sme nerozoberali..ale myslim,ze som dost inteligentna na to,aby som vedela co je spravne..existuju casopisy,televizne relacie a tak ,ktore jej mozes nenapadne podsuvat..a ona,ked bude mat zaujem o sex,zisti si vsetko sama..aspon ja som to tak robila a myslim,ze to bolo najlepsie..ked som mame predstavila prveho vazneho priatela,len mi povedala,ze mi nic nezakazuje,len ma prosi,aby som si davala pozor a kupila mi balik kondomov:)

nikuskaaa

AHoj, ja sm len chcela povedat, ze ja som mala prvy krat sex velmi priskoro, ale nitko o tom nevedel. Moja matka ma mala v pake, zaujimat som ju zacala az v 16 rokoch, co povazujem za dost neskoro.Ono je to poriadne na dlho, ale otvoreny vztah s dietatom sa neda vykuzlit za 2 dni, ono treba pomaly. Ked som ju totiz potrebovala, nikdy nemala cas, furt mala ine starosti a pr emna musela byt dolezita len skola. Nemohla som jej povedat ani ze ten sa mi paci, tn ma krasny usmev a tak....jednoducho nemohla, mala som 12, vsetky hormony sa burili a ja som vlastne nemala matku. Bola to len osoba, co po mne ziapala, nutila ma ucit sa na jednotky predmety ktore su mi na prd a tak... MAm je problem povedat, teraz , ze s niekym chodim, nie to este ze som sniekym uz spala...a uz vobec nie, ze mam antikoncepcne tabletky....Je to pre mna ako cudzia zena.... Tymto monologom dom ti en chcela povedat, ze dokial mas dceru, tak jej venuj pozornost uz pri prvych naznakoch a fakt neolutujes.MOzno si budes musiet vypocut veci co ta nahnevaju, ale tvoja dcera bude mat v tebe oporu, bude ti doverovat a ver, ze sa na teba obrati s hocijakym problemom. Normalne teraz placem, bo ja som take stastie nemala a moja matka vsetkym tvrdi aky mame uzasny vztah, pri tom jedine co jej vravim su znamkky v skole a tod vse. A dokial mas chlapca, treba mu len vtlkat do hlavy, samozreje nie prikazmi a zakazmi, ze to ma byt z lasky a nie pre to, lebo to robia vsetci atd...Nechcem ti radit, predsa len som mladunka, ale viem, co za chyby urobila moja mama a viem velmi dobre, ze ona pre mna nie je tou oporou....mozno preto, ze ju nechcem zatazovat, ze mi absolutne skazila moj prvy bozk....a tak.... PO tych par rokoch som si uvedomila, zeja som vyrastala ako keby bez mamy..RAdsej uz konicm...ak by si sa chcela nieco opytat, kludne napis..... JA viem moc dobre ze ja nechcem mat deti, lebo nechcem aby to dopadlo tak ako so mnou anou.

bzzzzzz

Katarínka, V tejto dobe by sa mal človek báť už takmer všetkého. Áno je to pravde že už 14-ročný mávajú sex. Je to smutné ale je to tak. Ja mám skoro 18 a sex som mala poprvý krat len pred par mesiacmi. Nemala som dôvod ponáhľať sa. MOja sestra ho mala v 15. No ja si mylsím, že ona s tým začala priskoro. Ja neberiem sex ako niečo pre užitie si, ale ako telesnú lasku medzi dvomi ludmi, ale iba v malých množstvách. Mám priatela a nechcela by som aby sa nas vztah tahal len na sexe. preto tomu udržujem odstup.
Ty máš ešte mladé dieťa, preto by bolo najlepšie sa sním o to tom porozprávať. Radšej nech ti povie keď bude o niečom takom zamýšlať, len po nom nekrič ako keby malo niečo robiť za tvojím chrbtom. a ty sa o mesiac dozvieš, že tvoje 15-ročné dieťa bude rodičom. Moja mamina so mnou nič také nikdy nerozoberala. Ona ešte o tom že nie som panna ani nevie, ale povedat jej to nemožem, pretože pre mna je to už neskoro. Preto ty s tým prvá začni a porozprávaj sa sním otvorene, prípadne prilož vlastné zážitky z mladosti, že toho si užie v živote ešte dosť, ale teraz má naozaj na to ešte čas, a ak je dosť rozumné pochopí to. Držím ti palce a veľa šťastia.

moniqa87

odkedy som sa dostala do puberty mi mama tlkla do hlavy, ze ked budem chciet nieco mat s chalanom, mam jej povedat a da mi predpisat antikoncepciu (a tak to aj bolo, aj ked bolo tazke s tym pred nou vyrukovat)... nejde ani tak o vztah matky s dcerou, ale o to, ze ona nechcela, aby som sa dostala do takej situacie ako sa dostala ona (v 17 otehotnela)... teda nie az tak, ze vztah, ale to, ze ma chcela chranit a vzdy sa so mnou o tom otvorene rozpravala...

lola3

rozpravat sa s maminu o chalanoch a celkovo mat s nou otvoreny vztah je skvela vec...len s tym sexom to je horsie neviem si predstavit ze by som jej hovorila s kym a kedy a kde...:)to neviem ako by dopadlo:)by ma asi drzala v nejakej klietke...ved kazda mamina veri ze ta jej dcera"taka"nie je ...pekne ze nam tak veria

livusa

ahojte...ja mam 18 rokov a este som s nikym nespala...s mamkou sa o takychto veciach nerozpravame...z viacerych dovodov...nikdy sme nemali taky vztah zeby sme si rozpravali uplne vsetko a ked som dosla do puberty prislo mi to divne ze to odo mna zrazu pozaduje...a dalsi dovod je ten ze viem to ze kebyze jej o niecom takom poviem,stacilo by ze mam chlapca napr.,vedela by o tom cela rodina..sesternice,bratranci,babka..no proste vsetci a o to ja nestojim...ak mas so svojou dcerou podobny vztah nemusi to este znamenat ze sa vyspi s hociktorym ktory pride..ani nemusite viest dialog pri tejto teme ...staci ked jej budes vstepovat ze je to omnoho lepsie ked pocka na niekoho koho bude naozaj lubit a nech prejde roznymi vztahmi kym to spravi aby vedela porovnat ci uz je to ten pravy..neviem ci som nejako pomohla...a este jedna vec..ja mam tiez vela kamaratov a nie s kazdym moja mamina suhlasi...ale ja viem ze nie su zlí aj ked tak mozno niektorí vyzeraju :) no hlavne pevne nervy lebo viem ze vy maminy to nemate lahke :)

Soraja

Summer dakujem:-) a Katarinka, daj vediet ako veci prebiehaju s dcerou, snad to pojde vsetko podla tvojich predstav:-)