Kedy zacinaju so sexom ?

Príspevok v téme: Kedy zacinaju so sexom ?
katarinka...

Zdravim...
Chcem sa len spoyta ze od kolkych rokoch ste zacali so sexom. Je uz v tejto dobe takmer bezproblemov ked maju napr. dvaja 14-rocny spolu sex? - pytam sa to preto lebo v mojom okoli casto pocujem, ze takyto uz mali sex -som mama a preto sa dost bojim toho aby moje dieta neurobilo tuto chybu.

tatarko

ja by som si vymyslel ze napr.: tvojej kamaratky neviem kto ma dceru ktora ma 15 a je tehotna. a zacal o tom rozpravat ze asi nema rozum.ale ne nadavat. alebo nech si dcera pozrie porod alebo potrat. potom si rozmysli ze co bude robit.taka prevencia. ja som to videl a bolo mi az zle z potratu. viem ze to neje bohvie aka rada ale skus. inak suhlasim s tym co piosali soraja a summer

Soraja

katarinka... no ja som tiez chodila von ked som bola mladsia s chalanmi, aj o dost starsimi. To ako vyzeraju neznamena, ze musia byt zly. Ty si svoju dceru najlepsie poznas, ale ako Summer pisala, nesmie to vyzerat tak, ze ju poucujes, viem ze aj z tvojej strany je to tazke, ked je dcera v puberte urcite sa s nou tazko komunikuje (podla seba to sice posudit neviem, lebo moji ani nevedeli, kedy som mala nejaku pubertu:-))),ale treba si najst k nej nejaku cesticku, neviem do akej miery ta respektuje a neviem ako to u vas doma chodi. ale hlavne snaz sa s nou mat skor kamaratsky vztah, nech vie, ze sa moze na teba so vsetkym obratit. je to citliva tema, to jasne, ale ty budes mat vzdy navrch, lebo ty si jej mama:-)

Summer

a kolko ma tvoja dcera rokov?...ja som zacala v 16tich a bolo to v poho.vies podla mna keby si jej to podala napriklad z takej stranky ze to chapes a vypocula si ju ze co ona o tom vie...celkove o antikoncepcii a vztahoch ze by ste sa mohli viac porozpravat.chapes aby tvoj rozhovor nevypadal od zaciatku ze ju chces len poucat...proste normalny dialog. a to ze ma vela kamosov este neznamena ze by s nimi aj spavala:)...

cwrbka

treba skusit odhadnut nejaku situaciu, ja neviem, ist spolu na nakupy, pokecat si dobre...ani ja som sa s maminou o tomto nebavila rada, ale ked sme mali taku svoju chvilku a pokecali sme si ( o comkolvek), lahsie mohla prejst na tuto temu..len treba najst spravny cas a netlacit na nu..lebo v tom veku si vsetci myslia, ze pojedli mudrost sveta

katarinka...

Viete ja sa s nou snazim rozpravat ale ona hned na mna vyskoci ze mam byt ticho a ze som trapna atd...a dost ma aj trapi ze stale jej nejaki chalani vyvolavaju a stale niekam chodi von....ale nikdy nechce povedat s kym... a ked som videla jej kamaratov nebola som velmi nadsena

Soraja

katarinka... ahoj, ja som so sexom zacala v 16-tich, po velmi dlhom uvazeni. mala som sance aj skor, ale necitila som sa na to, a teraz si myslim, ze mlozno aj v tych 16-tich to bolo skoro.
Ja nie som este mama, ale tiez yb som nechcela, aby moje dieta malo sex v 14-tich. Ale myslim, ze to je o tom, aky vztah mas s detmi, neviem v akom veku su,a le urite pomoze mat otvoreny vztah v takychto veciach, Hlavne sa s nimi vela rozpravat a myslim, ze ak mas dceru je to dost potrebne, lebo dievcata su v mladom veku dost naivne.
Hlavne nic nezakazovat, lebo potom to este naschval urobia. Ale fakt, co ti mozem poradit, tak je to urcite rozpravat sa, rozpravat a rozpravat. tym urcite nic nepokazis.

haluzak

priemerny vek v dnesnej dobe je 17 a pol roka ... ale ked niekdo zacne v 21 tak iny moze v 14 :( skoda ze priemer ti nepovie nic konkretne

emko

Ja som začal v 17tich,ale teraz už mám o 10 rokov viac a viem,že je doba iná a hranica veku sa znižuje... ale určite je to individuálne a tiež by som nechcel aby moja dcéra mala sex v 14tich... treba to nejako postrážiť:) ak nájdeš recept ako,tak daj vedieť:)