Ovsene vlocky

sasa88

Chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s tim ze ak jedol ovsene vlocky tak sa mu upravila aspon trocha plet,myslim tim akne,vyrazky..... dakujem

A-Z

Pre uspesny vysledok, ci uz chudnutie alebo pribratie je az 80% v strave. Zvlast, ak posilnujes, strava je velmi dolezita. Jedavaj pravidelne, mozno az 7x denne zdrave ale na sacharidy, bielkoviny a rastlinne tuky bohate potraviny. Ovsene vlocky aj na veceru pokojne, hydinu, ryby, ryzu, cestoviny, vajicka, jogurty, tvarohy, sunku, tvrde syry, zeleninu, banany, sladsie ovocie, orechy, semena... Vacsie porcie. Ak sa casom nedostavi vysledok, tak aj doplnky, napr. proteiny s vyssim podielom sacharidov. Pre konkretne jedalnicky a rady od odbornikov si urcite precitaj nejake stranky o sporte - posilnovani.

zdravojemmm

potrebujem pridať, začal som cvičiť. ale nie a nie pribrať lebo sa zdravo stravujem. a nechcem do seba hadzať mastne masa a podobne veci....tak sa pytam či napr. aj s ovsenymi vločkami s kombinaciou posilnovania cvičením sa da pribrat..alebo si mam nakupiť nejake pripravky na priberanie rast svalov a pod?

sekeres

Ja zjem zady den 500G vlociek z lidlu ,take jemne ,fajne bez mlieka/lebo neni zdrave/ len tak,a za mesiac som schudol 4KG

sarsaparillo

vlocky su vobec najlepsia potrava aku poznam :) ...ci uz ovsene alebo psenicne...ale najlepsia je kombinacia oboch, spolu s otrubami ...ja ich konzumujem takmer denne, najviac mi chutia suche, s ovocim (jablko, pomaranc, banan) a zapijam to vodou, pripadne vlaznym nesladenym cajom ...je to velmi zdrave a doda vam to energiu a co je dost dolezite, tak to nezatazuje traviaci aparat a precistuje to creva a vase srdce sa vam tiez podakuje :)

AdamKrt

Cez den nechrumem nic. Jedavam iba 3x denne. Ranajky, obed, vecera. Niekde som cital, ze nove vyskumy hovoria, ze vobec nie su ranajky najdolezitejsim jedlom dna. Ze rano je faza vylucovacia a tak je rano vraj najlepsie lahke jedlo napr. ovocie. Rano jedavam iba ovocie a vydrzim do obeda. To cloveku pekne pretravi. Na obed sa normalne najem - polievka a z jedal sa snazim vyberat take lahsie - maso vacsinou kuracie, pripadne bravcove, hovadzie, ryza, zemiaky, zeleninovy salat atd. Na veceru zase kvalitnyu celozrnny razno-psenicny chlebik s obsahom zemiakov a roznych obilovin, semiacok. Na to nejaka salama, syr - zeleninove oblohy z par druhov zeleniny - napr. rajciny, paprika, cvikla, kalerab, cibulka alebo cesnak, redkovka ci mrkva atd. Na zlepsenie vstrebavania vitaminov poliate slnecnicovym olejom, trochou citronovej stavy alebo balzamikovym, ci jablcnym, alebo vinnym octom. Neskor na pretravenie jogurt, alebo jablcko. No a obcas nejaka sladkost. Poste telo ma dostatok vsetkych zivin, ale so ziadnou to neprehanam. Ked je niecoho nedostatok, zacne sa to hromadit.

Inak, clovek je vsezravec a ako sa stravoval v minulosti ? Ako lovec clovek nic nepestoval. Jedol co nasiel v lese - cize tu a tam kusok ovocia, kusok zeleniny. Co proste nasiel. Presne tak sa stravuju aj zvierata v lesoch, co priroda da. Z kazdeho rozku trosku.

Je tak zastupena pestrost stravy a nie, ze clovek sa bude jedneho prejedat a druheho bude mat nedostatok. Aj ten tuk a cukor clovek potrebuje. Akurat, ze nie stale. To si treba uvedomit, ze treba jest vsetko, ale s mierou.

No a iste je lepsie jes 5x denne menej, ale mne sa osvedcilo 3x denne viac. Vecer je totiz zaludok dobre najedeny a cez noc ma dostatok casu na travenie - ved do dalsieho jedla mu ostava dost hodin. Rano potom nastava vylucovacica faza a ovocie zas na pretravenie.

Poznam dalsich ludi, co jedia vela a su chudi a to jedia este viac. A dalsich co jedavali malo a priberali a ziadna dieta im nezaberala, az nasli 90 dnovu rozlisovaciu dietu, ktora ma podobnu filozofiu - velke porcie menej kalorickej potravy, aby bol clovek syty a v potrave musi byt vsetko, teda aj sladke, zakusky atd. Teraz jedia velmi slusne porcie a svete div sa zacali po par mesiacoch chudnut, 10-15kg... To chudnutie je len vedlajsi efekt, ked im metabolizmus prepol, ze miesto nedostatku zivin, kde trebalo hromadit potravu prepol na mod dostatku zivin, kde to uz netreba zhromazdovat. A pritom toto ma dlhodoby charakter a ked sa udrzi spravny chod metabolizmu stravou potom neni problem ozaj NIEKEDY sa napchat kdecoho a clovek nepriberie...