Moja spoluziacka psychopat!!

Príspevok v téme: Moja spoluziacka psychopat!!
Renata111222

Ahojte vsetci!!!!Mam vazny problem,som tretiacka na strednej skole a bojim sa o moju spoluziacku,ktora trpi psychickymi poruchami.Teda neviem ci urcite,ale vsetci sme sa zhodli ze asi ano,bojim sa o nu!!!Jej spravanie je ako z inej dimenzie,ma poruchy sebaovladania,ide sama po chodbe a somre si popod nos a pritom sa smeje,jej priatel ju bije a vyhraza sa jej,ze ju priviaze k radiatoru,je to podla Vas normalne?????Ako jej mame ps

luciano

Predovšetkým treba na zvláštne správanie spolužiačky upozorniť jej rodičov. Tí by mali s dcérou navštíviť psychiatra

Dagon

Suhlasim s anonym6666, prvym krokom by malo byt odfajcenie toho "uzasneho" priatela. Ak je to teda, dla moznosti, realizovatelne. Druhym krokom vobec nemusi byt prave psychiater... toho treba vyhladat jedine v pripade, ak by bol psycholog na to vsetko prikratky. T.j. odporucal by som dobreho psychologa, urcite nie rovno psychiatra (ktory by ZARUCENE do danej osoby zacal okamzite pchat psycho-sr@cky). Ak mozem odporucit konkretneho psychologa -- skus sa, prosim, obratit (resp. pardon -- pokus sa to nejakym sposobom odporucit svojej spoluziacke) napr. na velmi dobru psychologicku menom Zlatka Bartikova. Ak by si mala zaujem aj o tel. cislo, nie je problem ti ho poslat. Dana osoba dlhsi cas pracovala v centre Spirare, kde ordinuje aj doktorka Vranova (pozor -- psychiatricka). Pred casom sa vsak osamostatnila... Mam s nou priame i nepriame skusenosti (ktore su rozhodne POZITIVNE), preto si dovolim odporucit ju skor, nez akehokolvek psychiatra. Pripadne si ju skus vyhladat na nete. Myslim, ze najdes dobre referencie. Ak na nu na nete najdes kontakt na Americke namestie v BA, tak vedz, ze to uz neplati, kedze odtial odisla (necudujem sa jej). Kazdopadne, napr. tel. cislo ma -- dufam -- nezmenene.