Dedicnost

Príspevok v téme: Dedicnost
kraskaham

ahojte chcela by som sa spytat na kolko su rozne ochorenia dedicne, napriklad ako tu pisu damian a rng, ze rakovina sa teda lieci lepsie tou prirodnou cestou, ze ci existuju pripady, kedy by tieto latky ktore v tele chybaju a dajme tomu preto sa rozvinula rakovina, boli dodavane do tela, a aj tak by to bolo prosto geneticky podmienene, ze aku ulohu tu zohrava geneticka vybava cloveka, a do akej miery je ovplyvnutelna. daujem.

odpovedam

pri určitých typoch nádorových ochorení sa dedí predispozícia (náchylnosť) na vznik nádorového ochorenia. Výskumy posledných rokov poukázali na úlohu rôznych génov pri vzniku niektorých dedičných nádorov, napr. hrubého čreva alebo prsníka a vaječníkov.

atlas

kraskaham, ty nedokazes pochopit jeden zakladny fakt-ze jednoducha odpoved proste neexistuje a na tomto fore sa ju rozhodne nedozvies. Toto nie je seriozna poda na vedecke disputy, toto je trhovisko s radami "jedna pani povedala". Takze zakladaj temy o comkolvek, ale nemozes ocakavat nejaku serioznu odpoved, ktora by k niecomu bola.

picsulus

choroby nie su dedičné, iba dospozície,zdedíš podobnú štruktúru dannosti a tým pádom náchylnost že sa u teba to može rozvynnust je vacsia.
všetko sa dedí absolutne všetko a na tom sa nič nedá zmenit,iba ak minimálne ovplyvnit že zdravšie žiješ a atd.

kraskaham

atlas, pocuvaj ma neviem preco by som tu nemohla rozoberat takuto temu je tu plno uplne od veci tem, ktore nesuvisia so zdravim.

atlas

kraskaham, ako zvycajne ta odkazem na ucebnice biochemie, patobiochemie, farmakologie, toxikologie xenobiotik, farmakogenetiky, molekularnej biologie atd. Tam mozno odpoved najdes.