Nenávidím sa za to ako jem!

Príspevok v téme: Nenávidím sa za to ako jem!
Kokorunka

Cez Vianoce som pribrala, mám teraz 52 kg a pri mojej mini výške 158cm vyzerám hrozne! Mám stepper, 2 týždne cvičím, ale nevidím výsledky. Vždy keď sa snažím jesť menej, je to hrozné, kamoška mi odporučila zjesť max 1200kcal ale mne vždy na ten 4-5 deň ide príšerná chuť na sladké a tak zjem aj 2000kcal v ten deň tak potom dva dni jem veľa a zasa 4 dni málo a nič, už som zo seba zúfalá!!! :((

micimici

Korunka, tých 1200 kcal je sakra málo! To ti teda kamarátka zle poradila, veď to je pod hodnotou bazálneho metabolizmu. Ani sa nečudujem, že ťa po pár dňoch prepadajú také chute. Tvoje telo je vyhladované. Keď chceš znížiť príjem a chudnúť tak, aby si si nespomalila metabolizmus a nedržala hladovku (1200 kcal sa dá považovať za hladovku), jedz denne aspoň (!) 6000 - 6500 KJ (aj to by som ešte navýšila), čo je cca. 1400 - 1500 kcal a to zdravou stravou a v primeranom pomere bielkoviny/sacharidy/tuky. Jedlo treba rozdeliť do 5 porcií, večeraj cca. 3 hodiny pred spaním, hýb sa a kilá pôjdu dole. Vlastná skúsenosť (- 17 kg za 6 mesiacov)

flegma

myska12 a jej nekonecny pribeh... len ma udivuje, ze si sa zacala nejak scvrkavat... si zacinala tusim na 165 centimetroch, heh

Meretseger

S bruchom môže byť aj ten problém, že brušná stena je oslabená, preto je vypuknuté, to spravia brušáky, aspoň myslím.

kikitka

nechapem ako niektori ludia posudzuju druhych ked ich vobec nevideli. Najradsej mam komentare typu: si na hranici podvizivy a podobne...ja som tiez na hranici podvizivy (podla BMI), ale kazdy kto ma vidi si to nemysli. Dokonca mama mi hovori, aby som tolko nejedla. Ved nevidite aky typ postavy ma a kde ma ten tuk ulozeny. Ja mam podobny problem. Hlavne s bruchom. mam vysku 169 a vahu cca 53 ale chcem dat na 48. Myslim si, ze je to akurat pre mna. drzim palce. napis ako pokracujes :)

Meretseger

Ako diabetička 1. typu mávam hypo pomerne často, a to je fakt šialený hlad, zožrala by som všetko, čo nezje mňa. A potom samozrejme hyperglykémia. Ako na hojdačke.

Lulita

ano, je to tým poklesom cukru, mne namerali na lacno 3,2 pýtali sa ma ci mi nie je zle, cukrovku nemam, bola som aj na gtt a prepady hladu mavam otrasne

vendelin

treba jest casto a malo. potom nebudes hladna a nebudes sa prezierat. ked klesne v tele hladina cukru, vtedy sa clovek vrha na zradlo. ale ked si tu hladinu budes udrziavat pravidelne v normalnom stave, tak sa ti to nestane. samozrejme nie udrziavat tym, ze budes kazde tri hodiny jest nieco sladke. telo si musi zvyknut na to, ze nemusi skratka nic ukladat do zasoby, ze dalsia davka pride. a budes mat pokoj. ale pri vyske 158 mat 52 kg, to nepokladam za nijako katastroficke. cvicenie tiez pomaha len niektore a cvicit treba do zapotenia.