Bojím sa namyslených pipiek

orchidejka

judd, asi si este teraz na zakladnej ze? Uvidis ze ked sa dostanes na strednu, uz to nebude take blbe ako teraz a navyse ked ides na gympel. Pocitaj s tym ze par pipiek sa najde aj tam, proste nebudes si ich vsimat. Ja ked porovnam zakladnu, strednu a vysku, tak mam pocit ze najlepsie bolo na strednej co sa tyka vztahov. Zakladna to nic, lebo pubera maximalna, kazdy sa predvadza a snazi ocarit toho druheho, tie vztahy neboli az take dobre, na gympli bolo neskutocne dobre, lebo uz sa nehras na nieco cim nie si ako to bolo na zakladke napr. Mali sme v triede aj par takych pipiek, vsetky vsak splynuli s davom, s jednou som si maximalne nerozumela ale s nikym inym nebol problem. Ako kolektiv sme viac menej vsetci vychadzali a este aj teraz ked som na vyske sa kazdy rok pocas vianoc stretavame a co neskorsi rok od skoncenia strednej, tym mam tym sa mame radsej. No a vyska? To je zase nieco podobne ako zakladka, sutazenie kto co ma, komu kto co neda, kto prvy ma skusky, alebo individualne pochody za vyucujucimi, proste kazdy kope sam za seba. Z toho co som tu vypisala je paradox ze prave na vyske som si nasla naj kamosku, ako mam dost znamych a kamaratov (a to nielen v mojom veku :D) ale verim len tej jednej osobe a len jej dokazem povedat uplne vsetko a viem ze ma nikdy nesklame, uz ju beriem ako sucast rodiny. Viem ze tym ostatnym sa neda az tak verit preto s nimi mam potom iny druh kamaratskeho vztahu, treba vediet komu co mozes povedat a ku komu sa ako spravat

olivienka

u nás v triede to bolo zhruba 1:1 :D chodila som na osemročný gympel, zhruba prvé 4 roky sme sa vedeli celkom pohádať do krvi kvôli blbostiam - akože 1 tábor proti druhému, ale to zas nie furt, len občas. a potom sa to už unormálnilo. ale treba povedať, že oni boli "pipky" len vzhľadom k nám - akože boli celkom normálne, len ich proste oproti nám ostatným trocha viac zaujímalo lakovanie nechtov a farbenie vlasov :) taká vyložene krava, s ktorou by sa nedalo vydržať, nebola ani jedna.
myslím, že sa nemusíš báť, že budeš sama v kŕdli sliepok, normálne baby sa nájdu všade :D

ouais_

Ahoj. Ja som prváčka na bilingválnom, je nás 22 báb a ani je z nich nie je namyslená pipka. Takže si myslím že ked pôjdeš na biling. tak tam tiež žiadne nebudú, lebo sa tam nedostanú :) a naozajstnú kamarátku som si veru že nenašla ani jednu :/ :)

judd

Mimulus-Ďakujem za úprimnosť :) Preto ma napadla táto otázka lebo budúci rok možno nastúpim do novej školy na bilingválne gymnázium samozrejme ak spravím skúšky :)Na tejto škole problém nemám patrím medzi pomerne oblúbených len všade sa nájdu a tam kde chcem ísť je cca 25 báb a 5 chalanov v jednej triede takže keby tam boli samé namyslené ovce tak to by bolo asi fakt nepríjemné :) Jasné dám vedieť ale to je predsa len ešte ďaleko :)

orchidejka: viem že to bola otázka pre Mimulus ale podla môjho názoru dajme tomu mám cca 10 dobrých kamarátok ale keď porozmýšlam tak možno 3 alebo 4 by som sa zdôverila ale nie úplne so všetkým.Ty sa tým tvojim zdôveruješ so všetkým??

Meretseger-no skvelé to sa teším na strednej no čo už no ... ale na akú si chodila na gympel či obyčajnú strednú?? lebo ja si myslím že také namyslené pipky sa nedostanú všade no hádam to je pravda ..aj my máme v triede jednu ale keď sa bavíme je fajn my sme boli aj velmi dobré kamarátky ale ptm už bola až príliš a nervy kolkokrát aká je trápna ach jaj:)

tbl555-veď hej ale chalanom až tak neprekážajú či??

tbl555

tých namyslených pipiek sa nemusíš, ony sú vo vnútri kdesi hlboko tiež len ľudia.
aa už vieme, čo bolo prvé, či vajce alebo sliepka :D

Meretseger

Najmä na strednej škole ich bolo dosť, bolo mi z nich zle. Teraz som na výške, tam je už úroveň lepšia. Som druháčka a skutočných kamarátov tam moc nemám, keď tak, spolužiaka, s ktorým som chodila i na strednú, ale vyhovuje mi to tak, som totálny introvert.
Keď sa ich bojíš, kašli na ne, všade sa nájdi aj tie, aj normálne baby a priateľstvo vznikne prirodzene, možno aj samo.

orchidejka

mimulus a to si na zaklade coho zistil ze z tych 200 kamaratov sa neda doverovat nikomu? uz ta nejako predtym sklamali ci jak si to tak hned vedel?

Mimulus

Namyslené pipky sú bohužiaľ všade a ľudia sú rôzni. Určite si nájdeš kamarátov len si treba skutočne vybrať tých dobrých. Nikdy si nehľadaj kamarátov len preto aby Ti nebolo smutno - kamarát nie je vždy len kamarát a tí dobrí sa veľmi ťažko hľadajú. Neboj určite si kamarátov nájdeš :) Držím palčeky.

Mne v hľadaní kamarátov pomohla jedna jediná otázka. Mal som okolo seba vždy veľmi veľa ľudí no keď som si položil otázku - naozaj existuje niekto taký, komu by som mohol dôverovať a povedať mu naozaj všetko tak sa počet tých ľudí prudko znížil z 200 na 0. takže :) Daj vedieť a dúfam, že som Ťa nejako nevyľakal mojim príspevkom.
Skutoční kamaráti si Ťa nájdu.