Psychiater - kvalita liečby?

Príspevok v téme: Psychiater - kvalita liečby?
matthias777

potreboval by som ujasnit jednu vec

navstevujem psychiatra, u ktoreho nic neplatím, sedenie s ním trvá od 5 - 15 min., a pred tým sedenie v preplnenej cakárni aj 3 hodiny,... bol som zopár krát aj u súkr. psychiatra, ktorý si účtoval 25 a druhý 50 euro na jedno sedenie(1 hodina)

myslíte ze v prvom prípade tohto typu lekára ide o povrchnú, odfláknutu liecbu ked vybaví za den aj 20 pacientov, mozno ba aj viac

akého preferujete vy ?

Dede2222

Mimulus, ja neviem, či zrovna príklad pacientov na BAP je dobrým. Príde mi to trošku scestné, čo tak porovnať to s takým človekom, ktorý toho psychiatra ignoruje, ako ty. Myslím, že ty si lepší príklad, prečo toho lekára predsa len navštíviť. Mohol by si vedieť, že sú poruchy, ktoré sú celoživotné. Nikde nie je napísané, že sa vylieči úplne, ale potom vystane protiotázka. Keď ideš napr. ku alergológovi, alergia preto nezmizne..tak je to aj so psychiatrom, ale aj s inými lekármi.

Dede2222

Matthias ja chodím k takému, ktorý je preplácaný poisťovňou. Myslím si, že záleží aj na pacientovi, ako sa postaví svojmu problému zoči-voči. Jedna vec sú lieky a druhá postoj psychiatra. Ak Ti nesadnú lieky, je jasné, že ani pokroky v liečbe nie sú. Dobrý odborník, podotýkam dobrý, nelieči na báze pokus-omyl. Ten už vie, čo na akú dg použiť a keď náhodou zlyhá niečo, tak pátra po príčine. Chodievam k psychiatrovi každý 2 týždeň alebo aj týždeň a som tam aj hodinu, pretože nie je v jeho ani v mojom záujme staviť len na lieky. Je to aj o tom, že pracuješ sám na sebe.

amanda23

musim potvrdit z vlastnej skusenosti, ze Mimulus ma pravdu. Niekedy clovek z poslednych sil sa dovlecie k psychiatrovi a dostane lieky, za 2-4 tyzdne sa mu ulavi, stravil u lekara 10 min a povie vsetkym, to je dobry psychiater, pomohol mi, niekto vystrieda aj dvoch, troch, travi v ordianci zakazdym aj hodinu, doveruje lekarovi, ale lieky - liecba akosi nezabera, skor naopak a potom uz cloveku dochadza trpezlivost a nema chut na sebe vystriedat kopec liekov a cakat tyzdne , ci liek zaberie..Ale vacsine ludi prvy, alebo druhy liek sadne a ulavi sa im trocha, na ostatnom musia pracovat sami, v tom im psychiater moc nepomoze, tie lieky su len na ulavu od najhorsich fyzickych prejavov, co sposobuje choroba, aby clovek dokazal ako tak fungovat, hlavu si musi uz clovek zrovnavat sam,ked uz trocha vladze je to dlhy proces. Vysadit potom ale lieky uz nie je taka sranda , aj ked psychiatri stale tvrdia, ze je to nenavykove, je to ako droga a vela ludi to berie aj dozivotne vkuse, alebo s prestavkami, lebo sa im to po par mesiacoch zvykne vratit.

Mimulus

Dám Ti teraz protiotázku - už si sa vyliečil? No tak ak odpovieš že nie tak si vlastne odpovieš aj na svoju otázku. Je totiž úplne jedno k akému psychiatrovi chodíš. Videl si už niekoho, kto z tejto ambulancie vyšiel vyliečený? Pomáhajú lieky a aj to systémom pokus - omyl :( Ak chceš ušetriť tak nechoď k súkromnému, je to totiž to isté. Psychológ to je už o inom no psychiater nelieči ale liečbu nasadzuje :)