Môj priatel a rodicia

Príspevok v téme: Môj priatel a rodicia
čelenka

Zdravim... Chcela by som radu od vas..som s priatelom uz 2,5 roka ..ja jeho rodicov poznam,..predstavil ma celej svojej rodine..myslim aj tej sirsej a priatelom...vsetko je uzasne...je tu vsak problem a nim su moji rodicia... zda sa mi to vsetko nespravodlive a urcite ma zmiesane pociity aj on... vie ,ze moj otec ani len netusi ze s nim chodim...je to tazke uz len opisat...mama a otec maju velmi komplikovany vztah. vsetci vsak byvame spolu... neviem si predstavit ze by som ho k nam vzala..otec je alkoholik , mama je z toho utrapena... lenze jej chyba je zase ze mame doma neporiadok, lebo nechcem to tak povedat ale je zrejme bordelarka..ja sa snazim upratovat aj vsetko... ale ona z toho vytvori hadku, ze naco sa staram a podobne... asi preto ze nechcem tak zit nie?.. uz ais tak 2 ci tri roky si platim vsetko sama.. je to tazke..nikto z mojich priatelov nevie o tomto... a ani moj priatel..preneho by to bol asi strasny sok...niesme ziadna socialna rodina ani nic podobne..uplne normalna...takyh ako je na slovensku vela...

norodičia

Hm, ja som to mal tiež doma takto, ale ešte o dosť brutálenjšie, nakoniec to skončilo rozvodom a keby sa teraz rodičia videli, tak by sa aj pozabíjali... ja fakt neviem, ako to môže v mnohých domácnostiach dospieť až do takého štádia. A poviem len jednu vec, ktorú mi raz povedala psychologička : Najlepšie čo môžeš urobiť je povedať pravdu...

Klamstvo sa vždy nakoniec prevalí a čím je to dlhšie, tým je to horšie...

čelenka

Magy dakujem :) ja tiez kazdemu rada pomozem , a vzdy s asituacia ineho riesi lahsie ako ta svoja,... prolem je , ze napad je to dobry ale moji rodicia ...proste oni uz uplne vo vztahu rezignovali ..napr. mama mu navari on to zje..a odide..nic..ani blbe dakujem... uplne ao cudzi ludia uz pomaly.. aj ja sa mu vyhybam...rozpravame sa len ked je opity..ani to ho nepocuvam, lebo trepe odveci...mama je prilis skromna...jeho vinou...ona by sa pred nim ani nenajedla...cize spolu v kaviarni?? urcite by nesli..oni mi neboli ani na stuzkovej ci venceku,,si zober ako 14 rocna mala...som si vsetko zariadila sama.... cize nejaku podporu abo cosi necakam...len neviem ako ajst tie spravne slova kedze on si dost zaklada na rodinu a vzdy je na prvom mieste a to sa mi velmi paci.......

Magy

celenka - zoznamenie priatela s rodicmi nemusi nutne znamenat, ze musi prist k vam domov.
zoznamenie sa da zariadit v nejakom podniku pri kave, ak bude prilezitost, napr. oslava priatelovych narodenin, tak zariadit aby tam boli aj tvoji rodicia a pod.
kazdopadne, problem sa nevyriesi, ak budes realitu zakryvat. taktiez od priatela nemozes cakat pochopenie, ak pred nim pravdu zatlkas.
ty nemozes za to, ze je otec alkoholik a mama bordelarka. praveze by si mala vsetko priatelovi povedat a poprosit o podporu a pomoc. On je totiz ten, s kym budes (alebo chces) po zvysok zivota zit, a nie tvoji rodicia.
a tiez naopak, ty si ta, s ktorou on bude zit, nie s tvojimi rodicmi.

nirv

Napochybach, zdrz sa radšej komentára a rieš si vlastne problémy so svojim frajerom. Za to že ma takých rodičov, sa ma baviť iba s takými čo majú tiež takých rodičov? Sa uvedom. A dobre si rozmysli, kým niekoho oznacis za nenormalneho.

olivienka

čelenka, jediný, kto to nechápe, je napochybach. takže to si nevšímaj. a presne to som jej ešte chcela napísať, že práve také názory, aké má ona, sú dôvodom toho, prečo sa ľudia hanbia ešte aj za to, že majú 1 vlas inej farby ako ostatné.
proste ty nie si zodpovedná za svojich rodičov, a po takom dlhom čase ťa tvoj priateľ určite pozná dosť na to, aby vedel, že nie si ako oni... takže mu pekne povedz pravdu, uvidíš, ako ti potom odľahne.

čelenka

dobra blbost.... to potom akoze chudatka deti, ktore by mali takych starych rodicov z oboch stran...taketo nazory ako tie tvoje milujem... vidite,a ni vy to nechapete...akoby to mohol pochopit on? som strasne rada ze mam niekoho kto sa ani jednou vlastnostou nepodoba na mojho oca. urobim cokolvek len aby som nemusela mat takeho chalap pri sebe ako moja mama a cely zivot mu podriadit... oki, nic, ja si ot uz dako vyriesim... diky aj tak.-....

olivienka

je to tak, ako píše winki... proste mu to povedz, aj mu vysvetli, prečo si mu to nedokázala povedať skôr, a ak je normálny, tak ťa bez problémov pochopí. ak nie, nuž... aj to je dobré vedieť
a napochybach, sorry, ale byť tebou by som pomlčala o tom, kto si má koho hľadať z akej rodiny. to akože vážne chceš niekoho posudzovať podľa toho, akých má rodičov? ak má niekto v rodine problém, to si má teraz vyberať, s kým bude chodiť tiež podľa toho, akí sú dotyčného rodičia? a ak sú "normálni", tak sa hneď rozísť alebo čo? nedajbože ak je niekto adoptovaný, to by sa s tzv. ľuďmi z "normálnej" rodiny radšej ani nemal baviť, však, lebo čo ak jeho rodičia boli nejakí divní... čistý grc

napochybach

ja len nejako nerozumiem prečo si takíto ľudia hľadajú ľudí z normálnych rodín,nepochopím a ešte im aj klamú,neskutočné niečo,vážne .-.mne sa stalo nieoč podobne,ale v opačnom garde,prirodzene ..hrôza

winki

AKo prepáč, ale ty sa fakt bojíš, že keď mu povieš pravdu tak ťa opusti? Moja tak v tomprípade taký chlap nestojí aniza slzu a ani taký kamoši.