Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hnisavy vacok na zube

Príspevok v téme: Hnisavy vacok na zube
Pavoll

Dobry den. Vcera ma zacalo boliet podnebie. Bolo to dost rozsiahle miesto a nemohol som jest. Dnes sa mi to vsetko premiestnilo ku zubu, a vytvoril sa mi hnisavy vacok. Teraz ma boli podnebie, dasno a aj ten zub, ak nanho zatlacim. Zub, pri ktorom sa to vytvorilo bol plombovany uz davno, ale teraz je zdravy. Na hrdle sa mi vytvorila hrca, ktora je tiez bolestiva. Co to moze byt? Ako si to mam liecit? K lekarovy urcite pojdem, ale najskor az v stredu. Dakujem za odpovede.

Lili126

Ak sa hnis prevalí zo zubu smerom ku ďasnu a vytvorí sa vačok, ide o fistulu. Vtedy treba liečiť zub, ak je hnis v ďasne hlboko, resekuje sa ďasno, teda sa nareže, hnis vytečie a odlúčia aj trochu kosti, dúfam, že som to správne napísala, robili to v mojom prípade. Niekedy môže byť kaz aj pod plombou a nemá kde odtekať, preto sa prevalí. Je možné, že máš infekciu aj inde v tele, ktorá sa mohla krvnou alebo lymfatickou cestou preniesť na iné miesto ..o

orchidejka

hnisavy vacok? nemas nejaky zapal pri tom zube?
inak by som ti odporucala preplachovat usta bud tantum verde roztokom alebo nejakym inym podobnym.
vies ako vyzeraju afty? nemozes mat na tom podnebi alebo aj vsade inde afty? oni su bolestive v prve dni ze sa ani prezuvat neda presne tam kde su..na to je dobry herbadent alebo tea tree oil. skus si to tym potriet ak nieco z toho doma mas