Potrebujem schudnúť a cítiť sa lepšie...

AnonymP

timka00 čo myslíš pod tou zdravou výživou a cvikmi? aké cvičenia robíš a ako sa stravuješ.
kikia ...ja som mala v máji 2012 okolo 61kg. Cez leto som aj behala, neobsedela som na zadku skoro ani minútu. A od septembra sa to nejako zvrtlo a mám aktuálnu váhu. :( ...Potrebujem nejakú motiváciu! Moja kamarátka ma nepodporuje, ba ma uzemňuje, že vyzerám dobre a nie som tučná. Ale opak je pravdou (aspoň to tak ja cítim).. mám síce chudé nohy, ale brucho mi ovísa a ruky mám tiež trošku väčšie. Potrebovala by som si spraviť nejaký jedálniček a program cvičení, aby som sa dopracovala aspoň na tých 60kg do leta. Je to možno nereálne, ale proste to tak chcem.

kikia

aj ja mám 165 cm a váha sa pohybuje okolo 60. chcem mať tých 55 - to ked som mala tak som sa cítila najlepšie.
ako som už spomínala už som schudla 10kg poctivým pravidelným cvičením po dobu už viac ako rok (2x týždenne spinning, 1x týždenne beh alebo švihadlo, alebo dlhšia turistika) - proste musí byť 3x do týždna pohyb do spotenia. len ja mám problém - čo som písala aj v téme v tejto kategórii už, že sa mi to chudnutie zastavilo a neviem sa už niekoľko mesiacov (5-6) vôôôôbec pohnúť nižšie, pritom cvičím stále rovnako, aj cez vianoce som cvičila. nechcem ísť na drastickú dietu, lebo ako písala magy - to vedie len k jojo efektu, a ja chcem TRVALO moju váhu udržať pri racio výžive a športe. :))

oriešok

Ahojte. Ja by som sa tiež rada pridala ak by vám to nevadilo :) ja mám 165 cm a 58 kg. Nie je to veľa ale chcela by som mať tých 54. Možno si poviete že nepotrebujem chudnúť ale tak by som sa cítila lepšie, a ak by som nezačala zdravšie jesť, tak by som furt priberala :)

timka00

AnonymP ahoj :)
Sme natom skoro rovnako :)
Ja mám 165 cm a 65,5 kíl :) a chcela by som dať dole aspoň 5kg .
Stravujem sa zdravo a cvičím .
POmaly ďalej zajdeme :)

kikia

ešte dodám - ja meriam podobne - 165. schudla som 10 kg len vďaka cvičeniu ( vyše roka) a zdravej strave. ale dám si aj sladké. chcela by som však ešte zhodiť takých 5 kg, a nedá sa mi akosi. môžeme sa snažiť spolu :)

kikia

ja sa pripájam k Magy - veľmi dobre napísané a môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť že funguje LEN pravidelnosť a BEZ POHYBU je to na H**** :))

Magy

TO JEDINE, CO POTREBUJES, JE VELA POHYBU. naozaj vela. aerobneho, teda na spalovanie tuku a nie vytvaranie svalovej hmoty. vyber si pohyb, ktory ta tesi. a je fuk, ci to je korculovanie, plavanie, tanec alebo sex. dolezite je, aby ta naozaj bavil a robila ho rada, casto (takmer kazdy den) a najme sama od seba, nie so zatatymi zubami "och, uz zase musim". s takymto pristupom by si velmi rychlo skoncila a bola tam, kde si, pripadne horsie.

Jednoducho si uvedom, ze bez namahy to nepojde. Teda... pojde. ale to schudnutie NEBUDE NIKDY TRVALE a akurat nastupis na hojdacku nekonecneho jojo efektu.

Zmena zivotneho stylu, ak ma byt naozaj ucinna, musi byt aj trvala. A trvala znamena navzdy.

Za dalsie - velmi dolezite je aj nechat telo regenerovat. Intenzivnym kazdodennym treningom si viac ublizis ako nieco dosiahnes, treba telu dat sancu na oddych.

No a samozrejme, strava. Jest castejsie a v mensich davkach, jest "realne" potraviny a nie tie dnesne chemicke ci ine lacne nahrady.
Pod realnymi potravinami mam na mysli napr. skutocne maslo (a nie margariny s maslovou prichutou), skutocny cukor (ver, ze telo ho potrebuje, ale tie chemicke kraviny ako aspartam a dalsie nepotrebuje), domacu a cerstvu zeleninu a ovocie z trhu a nie hypermarketov (porovnaj si slovensky/cesky cesnak a ten lacny cinsky - velmi rychlo pochopis rozdiel), celozrnny chlieb, plnotucne mlieko a jogurty (vsetky tie 0.1% tuku mliecne vyrobky su len blaf, navyse drahy, platis vlastne za vodu), obmedzit ostre korenie, cigarety, alkohol, ponocovanie atd atd. Je toho strasne vela.
pretoze prejst na zdravy zivotny styl neznamena len mesiac ci dva zamakat v posilke a dosiahnut v BMI lepsie skore. je to beh na dlhe trate. ;)