Nedajú sa mi zaviesť tampóny

Príspevok v téme: Nedajú sa mi zaviesť tampóny
Ema

Ahojte prosím mohli by ste mi poradiť. Mám taký problém, že sa mi nedá zaviesť tampón a vážne neviem kde robím chybu. Vyskúšala som kotex, o.b. tie najtenšie a každý z nich aspoň 3 krát. Mama hovorí, že tampax tamppóny majú aplikátor a preto sa zavádzajú ľahšie ale keď si ich chcem kúpiť tak ich nikde nemajú. KeĎže chodím na balet a tam robíme šnúry a podobné veci, je mi nepríjemné svičiť s vložkou...

kvietok :)

Tak to bude asi tým..
Taktiež ako napísala aj Agnes, budeš musieť počkať. :) Mne išlo len tiež potom ako som prišla o poctivosť :)

Agnes999

Ema si este panna? Ja ked som bola panna tak som si nedokazala zaviest tampon. Niektore zeny s tym nemaju problem, ale mne to proste neslo, nech som sa ako snazila, priserne to bolelo a proste sa som to tam nevopchala, nezmestilo sa to tam. Pomohlo len, ked som prisla o poctivost.

kvietok :-)

Neviem usudit kolko mas rokov, ale niesi nahodou este panna? Pamatam si, ze som mala podobny problem, kym som bola mensia a just to neslo, strasne som plakavala ked sa moje kamosky kupali a ja som sedela na zachode a pokusala som si ho tam vopchat. Nechem ta nanic zle navadzat, ale asi budes musiet pockat kym ta niekto "roztrhne" :-D ak si este panna. :-) skusaj a hlavne nie na silu a tie s aplikatorom su podla mna este horsie ako kebyze si ho mas normalne zaviest prstom.

mirka169

ja som so zavedenim tamponu nikdy problem nemala, ale tampony nepouživam preto, pretože po čase mam taky pocit že zomňa vypadne... alebo sa bojim čurať či mi nevypadne vtedy..

olivienka

ešte pre Emu, asi si už nejaké návody čítala, ale pre istotu, tu je to dobre napísané aj s obrázkami - je tam aj dobre vidieť, prečo treba tlačiť ten tampón šikmo dozadu only-for-us-girls.blog.cz

olivienka

baby, tu sa človek aspoň zasmeje :DDD tak mirka neviem ako ty, ale ja mám tamtú dierku takú malú, že ani poriadne neviem, kde je :D a vôbec si neviem predstaviť, akým spôsobom by sa tam dal vopchať tampón

mango.tree

mirka, ty nejsi chlap? jasne, ze tam si ho urcite nedava, lebo by to velmi bolelo, tak by to asi ani neskusala dalej.
no musis si ho davat sikmo dozadu, nie kolmo a tak sa ti to podari. ked nebude ani kusok von trcat, tak bude pekne drzat. a mne tie s aplikatorom prave nevyhovuju, ale tie malinke OB som v pohode takto dala, tiez na neviemkolky pokus zo zaciatku.

paganstorm

skus viacero poloh vyskušať pri zavadzani, mne napr vyhovuje iba tak, že jednu nohu si opriem na vaňu mam koleno v pravom uhle, inač si ho zaviesť neviem, sama musiš prisť na to, ako ti to bude najvačšmi vyhovovať, sku si sadnuť, lahnuť, skrčiť sa, uvidiš ;-)
inač podľa mňa su najlepšie na začiatok O.B. su potiahnute nejakou somarinou hodvabom alebo čim, neviem(šak to najdeš aj napisane na ich stranke alebo počuješ v reklame) a su take klzkejšie tak lepšie idu dnu aj bez aplikatora