Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Životospráva

Príspevok v téme: Životospráva
bubu777

Potrebujem pomocť. Ako sa mám naučiť jesť pravidelne a zdravo??

Neviem sa to vôbec naučiť, snažím sa jedeň deň to dodržím a druhý zase nie, lebo mi nechutí stále jesť.

Ani nejem veľa ale priberám.. mám prácu že prídem večer a som hladná tak sa napracem.. :) nie veľa ale viem že je to nezdravé, ako sa mám naučiť si rozdeliť stravu ??

Ďakujem Vám za rady..naozaj nechce držať dietu.. lebo sa bojím že aj tak mi nepomôže :)

Magy

bubu777 - nepises aku mas pracu, ake mas v nej podmienky na stravovanie, pripravu ci aspon ohrev a skladovanie jedla atd.
dietou mozes nazvat cokolvek, aj toto co teraz robis. to je tzv. "suicide" dieta. ;)
vies, dieta nemusi byt nutne o tom, ze budes jest veci ktore ti nechutia len s presvedcenim, ze tak je to spravne (lebo niekto povedal), alebo ze schudnes z toho.
dieta ma byt najme o tom, aby si sa citila dobre cely den, mala vyvazenu stravu, pravidelnu.
takze rano vstat o 15 minut skor a spravit si aspon cajik a nejaky chlebik, oblozenu zemlu, prazenicu, chlieb vo vajicku... je kopec veci co sa da spravit za 15 minut.
do prace si vziat jedlo a tam si ho zohriat. a za ziadnu cenu nevynechavat! to jedlo si mozes pripravit vecer, ako vidim vtedy mas casu habadej.
zaroven si spravis aj veceru. nie velmi sytu, rozhodne nic vyprazane alebo sladkosti. taka zeleninka na pare, kuskus, ovocne stavy, rozne privarky, zem. kasa s cimkolvek (milion kombinacii), ryba alebo chude kuracie masko...
uplne stacia dva krajce chleba, nadrobno nasekana cibulka a konzerva tuniaka vo vlastnej stave (nie v oleji). plus k tomu cajik a mas veceru jedna basen!
chce to len nebyt lenivy a zapojit fantaziu, je milion chutnych a krasnych veci, ktore su zdrave a tesim sa na ne aj ja.
teraz som si spravil sam chute a uz idem na tuniaka s cibulkou! :)

Iba Katka

Chce to len silnú vôľu, my ti tu môžme napísať, že máš jesť menšie porcie 5 krát denne, keď ty to aj tak dodržiavať nebudeš... chápeš... jediné čo musíš je vstúpiť si do svedomia a dodržiavať to