Smrdím

Príspevok v téme: Smrdím
smradlavá

Prosím Vás o pomoc už mi to trvá cca 5rok. moje telo vylučuje strašný zápach:( ako skazené vajíčka ,alebo ako sepťík sa cítim. hygienu dodržujem pravidelnú dokonca niekedy sa cez den aj 6x osprchujem ....bojím a hanbím sa chodiť do spoloč. lebo nikdy neviem kedy to príde....z ničoho nič vylúčim zápach ako prd vajcový:( hanbím sa strašne mám problém aj pracovat ,lebo im smrdím pomožte prosím....!!!!!!!!!

Ratka

ahoj, riešila som podobny problem s kamaratkou. velmi caste umyvanie tiez
nie je dobre. skus hned po osprchovani
použit suchy deodorand Rexona. to bol jediny ktory jej zabral. ani spray ani guličku nie!

RNG

Oba vyzeraju dobre, len neviem ake je ucinne davkovanie.
To budes muset vyskusat na sebe. Iste je to aspon 100 mg copper sodium chlorophylinu, ako maju napr aj Now foods v tabletkach aj v tekutom stave, najdes ich napr v iherb.com kde je to vytazok z alfalfa travy.

smradlavá

nie nemám to od malička ,prišlo to zničoho nič samé:( a príde to hockedy a hocikde...naposledy včera v reštaur. myslela som že sa prepadnem od hanby vedla pri stole sa obzerali skade ide smrad a moj manžel sa musel tieš strašne cítit:((už nevyjdem z domu radšej !! už neviem ako dalej nebaví ma takýto život...

smradlavá

RNG ?? prosím Vás čo by ste mi odporučili užívať ? mohla by som brať toto: stozzon.sk alebo čo bi ste mi prosííím odporučili ....čo si zakúpiť...

amanda23

narav si travenie, detoxikuj telo , asi mas v sebe nejake hnilobne procesy a derie sa to von cez kozu a dovtedy len myvat umyvat, deodoranty + parfemy.

RNG

Nuz literatra hovori, ze sa vylucovanie toho zapachu zhorsuje pri roznych hormonalnych hladinach, pri pouzivani HAK a podobne a pri dodrziavani diet a pouzivani absorbentov a chlorophyllinu sa to zlepsi az na nepoznatelne az 85% ludom.
Kedze sa TMA vylucuje mocom a potom, pri strese , ked sa potis je to podstatne viac citit.
5-HTP je polotovar na 5-HT=serotonin
ktory potrebujeme na ukludnenie cely cas, tj ziadne pauzy v doplnkoch, z ktorycy si telo vytvara serotonin neodporucam/
DZiviny na tvorenie na serotoninu su L-tryptophan a ovela ucinnejsi 5-HTP.
en.wikipedia.org
Aj ked nerozumies anglicky, tam su diagramy ako si telo tvori serotonin , tj z coho vychadza.

eholorieta

...tak neviem, ale keby to bola tato choroba, tak by to mala od malicka, ci? neviem, som laik, radim len z vlastnej skusenosti, u mna to bolo psychikou. vzdy ked som prisla do prace, ktora pre mna znamenala absolutny stres, vylucovala som zapach. inde nie. a mimochodom, RNG, aj tebe vdacim za tvoje vzacne rady, docitala som sa od teba o 5HTP a to mi znacne pomohlo dat psychiku do poriadku. este raz vdaka. pytala som sa tu uz aj niekde, ci sa to smie brat dlhodobo, alebo treba robit pauzu, ale nikto mi tam neodpisal. a vobec by som sa rada docitala podrobnosti o tomto doplnku, ale vsetko som nasla zial len v anglictine... este raz vdaka a autorke drzim palce...

RNG

Tema tu uz bezala, je to geneticka vada, najdes pod TMAU,(Trimethylaminuria)
en.wikipedia.org
vyhybaie sa roznym jedlam bohatym na aminokyseliny , branie absorbentov ako aktivne uhlie a tiez
copper chlorophyllin, pomocou ktoreho sa smradlavy trimetylamin(TMA) zmeni na bezzapachovy oxid (TMAO)
Podobne moze telo vydavat zapach aj pri tak isto genetickej vade
Dimethylglycinuria a zrejme treba na nu dost podobne prostriedky na zmiernenie.