Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Šeherezada

Príspevok v téme: Šeherezada
natalia2108

Všetci asi poznáte kultový seriál Šeherezada. Mňa sa priateľ spýtal, čo by som urobila, keby som sa ocitla v takej situácii, že mám choré dieťa a jediná cesta k peniazom je vyspať sa s niekym. Ja som mu povedala, že pre svoje deti urobím všetko. No a to som samozrejme nemala, lebo je to dôvod na rozchod. Že ako by som mohla, keď mám jeho..Podotýkam, že ja mám dve deti a priateľ je bezdetný. Tak chcem vedieť váš názor, čo by ste urobili.

Leela333

Iba Katka, vieš, najsmutnejšie je, že jerevanka v jednom príspevku dokonca na rovinu povedala, že by to dieťa nechala umrieť než by sa z nej mala stať ku*va. Že to tak asi malo byť. Reagujem len na tvoj príspevok z 10:35.

lost, ty máš strašne skreslené predstavy o živote. S tou medicínou a "plánovaním rakoviny" si ma úplne dostal.

amanda23

ja sa prave obavam, ze sa tam dostanu len ti, co budu mat kopec prachov na studium, ma to ist hore a od dost...potom sa dockame ozaj "odbornikov" za komancov sa im hovorilo klobaskovi inzinieri:D
Uz len dnes kazdy trulo, ktory je troska "na urovni " financne a nevie co od dobroty a chce byt v spolocnosti "vazenejsi" zacne studovat, minule ked som sa docitala o tej vypatlanej Silvii Kucherenko - ta blond silikonka, uz mi dvihlo zaludok, alebo pani Veresova - pravo je v kurze...Takze sa mame na co tesit...A ti schopni , co schovaju desiatich pankov inzienierov za klobuk , budu robit za pasom, lebo lepsie sa im uz neujde /troska som to pritiahla za vlas, ale nie som daleko od pravdy/.

amanda23

mne je len luto tych starych ludi, dochodcov, ziju z 250 eur. dochodku, cely zivot boli zdravi, nechodili k lekarom, pracovali, vytvarali hodnoty a teraz, ked su stari a chori musia par desiatok eur. mesacne utracat za lieky a v potravinach potom "pocitaju" rozky a kupuju hnusne akciove maso, jogurty po zaruke, lebo na viac nemaju..zdravotnictvo - farmaceuticky priemysel je najvacsi bizns na svete, zbrane su az na 2. mieste, takze to cele ovlada jedna velka mafia a manipuluje..a nasi doktorkovi, cest vynimkam su uz pekne zkazeni, ludia co ledva vyziju si ich vycvicili na podarunky, obalecky a teraz sa divime, aki su..no zkazeni az hnus...lekar je skor poslanie, ako povolanie, vacsina nato zabudla a aj tak sa na medicinu tazko dostane vyborny ziak, su to vacsinou deticky prominentov z lekarskych rodin /ako aj na prave/s pokrivenym charakterom uz v case studia, kamaratka je lekarka, z obycajnej rodiny, grcala z tych spoluziakov co tam mala..

sweater*

ludia sa menia a to hlavne vplivom vonkajsich podnetov. ked ti zrazu zacnes zarabat 3x tolko ako si zarabal tiez si rychlo zvyknes nato kupovat si drahe veci, dovolenky atd. stane sa to pre teba norma, uz budes veci inak vnimat. a zakladatelka sa pitala hypoteticku otazky ze keby bola na mieste tej tureckej fesandy v telenovele. preto si myslim ze je bezpredmetne sa zamyslat nad neatraktivnou 40tnickou ci aj jej by sa naskytla taka moznost na zachranu dietata, to je uz hypoteticka uvaha na predchadzajucu hypoteticku uvahu :). a tiez musim napisat daco k rozvodovosti ze je in, ono ja vlastne nechapem preco sa ludia beru, som zasadne proti svadbam, aj ked verim ze ludia maju na svete tipnem cislo, zopar milionov jedincov, s ktorymi by ich vztah maximalne naplnal, nebol by to len ten taky zamilovanecky osial ktory po 2- rokoch prejde. ale zase tazko sa mi k tomu vyjadruje, co tu pisem je samozrejme zalozene na mojich skusenostiach a pocitoch. podla mna je vztah len obmedzovanie slobody okrem par vyhod (spocital by som ich na jednej ruke) ma len nevyhody, pre mna samozrejme, takze preco sa ludia beru nechapem, mozno su zaslepeny, mozno z vypocitavosti, no a je tam urcite percento ktore to robi urcitez cistej lasky(ziadna ironia) ale preco sa rozvadzaju chapem, kto by chcel travit vacsinu svojho casu v domacnosti a aj mimo nej, s osobou ku ktorej neciti nic, resp. si este aj nerozumeju, takze...

lost

sweater*

nj, to mas recht, ale napr ja osobne nemam rad ak doktor povie "ved aj ja musim z niecoho zit" lebo si chce kupit tretie auto, ale zabuda, ze prave od pacientov ma na ten svoj zivot a teda mal by zvazit raz za cas, ci nepolavi z cenniku.. myslim ze toto je paradoxne proti prisahe a jeden z dovodov, preoc by som nechcel byt doktor, lebo pytat si prachy od ludi co na to nemaju, no potrebuju to a moralne nemam dovod im sluzbu neposkytnut, by ma od toho znacne odradzala..

lost

no ved viem ako znie otazka temy, a neodsudil by som ak niekto odpovie ano, len ma dost zaraza, preco ludia nehladaju riesenie skor.. A TO OBZVLAST ked sa jedna o zivot/zdravie rodinneho clena !!!
ved sakra, ano porovnavam deti s mojim psom, ale ja uz aj (ved je to) LEN psovi hladam riesenie, co ak, co ak, napr co ak sa zabijem napr niekde na strome ked sa prepocitam v zakrute, no neni problem, moj pes ma zivot uz relativne zabezpeceny :) bude sa mat o neho kto postarat a zaroven to nebude zadarmo, neni problem..
samozrejme ze s dietatom je to problem, ale paradoxne jendoduchsie, kedze drviva vacsina ludi na slovensku ma (alebo mal o ??? rozvodovost je "IN") rodiny, cize v pripade zla, moze sa ujat dietat niekto iny..
ale spat k rakovine, ano je to zakerne.. kedze operacia moze stat bezproblemov 30, 60, ale aj 100 tisic eur.. a to je na NASE pomery dost penazi.. (az natolko, ze ani predat byt/dom nebude stacit)..
lenze pointa je, ze ta seherezada mala takuto "skratku" prave a len preto, ze bola relativne pekna a sexualne pritaziva, ak by sa to stalo 40 rocnej mame, ktora je fyzicky na dne (napr kvoli chorobe) a nevyzera najlepsie a netrpi anorexiou, tak jej nikto za sex neda na operaciu dietata, co ma robit ona ?

sweater*

taketo dalekosiahle hlboke hypoteticke uvahy su k nicomu, zdaleka nieje predrazene zdravotnictvo jedinou a najvacsou chybou na svete