Nechápem !

Príspevok v téme: Nechápem !
Iva112

Preco si kazdy kto neprešiel anorexiou či bulímiou myslí, že tieto choroby sú o kráse ???

ved za tym sú velké psychické problémy.. hej týkajú sa postavy.. ale telo je iba nejaky prostriedok ktorym kričia anorektičky o pomoc ...

a tie ktoré sú v tom až po uši sa chcú z toho dostať a určite by radi vyzerali pekne a mali normálnu váhu ...

smsrsgdicka

mala som anorexiu cca 3 roky, .... po dlhsej dobe a preziti si vsetkeho mozneho a prejdeni az do samotneho konca som si uvedomila, ze aj ked si to v zivote nepripustite, tak velky podiel na tom ma vasa minulost a prostredie v ktorom vyrastate...

nirv

Ja by som to nezvalovala na situáciu doma, málokto to ma doma ideálne, a dokonca aj take baby sa stanú anorektickami. Je to čisto o osobnosti tej ktorej, ako si vie vážiť samu seba a chápať že schudnutie nepomôže vyriešit ten skutocny problém...ktory je často neviditeľný. Niektoré baby majú doma peklo a nestanú sa anorektickou, inej stačí jedna nevhodná alebo zle pochopena poznámka ,a je v tom. Ale je pravda aj to, že práve trend stihlosti dotlačil mnohé baby k tomuto, nič iné, len snaha byť pekná, ktora sa stala chorobnou. Propagovať tucne baby je tiež chore, mali by propagovať športovkyne. Ale fotky aj tak vzdy upravia. Viete čo je smutné? Že toľko dievčat chce vyzerať ako bábika Barbie...ako niečo vymyslené a nereálne. Chcela by som vidieť štatistiky plastík pŕs na Slovensku za poslednych pätnásť rokov.

Iva112

Malicka 160

na to som narážala, že je to väčšinou kvoli zlej situácii či už doma alebo s tymi vztahmi, tlak z okolia ako píšeš...

dajme si priklad.. ked sa niekomu rozvedú rodičia tak to robí kvoli ich pozornosti...

ale neda sa asi povedať že anorektičky z toho majú dobry pocit zo svojej estrémnej vychudnutosti , majú depresie, výčitky a v depresiach sa skôr nenávidia ...

mna len nahneval taky obrazok z facebooku kde je napisane ze : "krásna žena nemusí vypadať ako anorektčka" a take tucne zenske su na nom... je to dost od veci podla mna ... už len z toho dôvodu , že porovnávajú zdravé ženy a choré dievčatá .. ktoré za to ani nemozu lebo vzdy existuju iste veci ktore ich k tomu privedú... a nie je to vyslovene túžba po krásne ale skôr emocionálne problémy, osobnostné...

Malicka 160

B a A je väčšinou o snahe o dokonalosť, o medziľudských vzťahoch a tom, že chceme byť najlepšie, lebo nám to vštepujú rodičia. B. a A. je snaha sa vyventilovať, resp. mať pod kontrolou aspoň svoje telo, napokon to tak nie je, ale o kráse to nie je podľa mňa určite. Väčšina B tak dopadá kvôli zlým vzťahom či už doma, alebo s partnerom, tlaku z okolia a tak

nirv

ono je to o sebavedomi spojenom s vyzorom, teda o tom ze tie baby si myslia ze ak budu stihle, chudunke, ze budu mat vacsiu hodnotu. byt stihlym je pekne, ale len po urcitu hranicu, a ony tu hranicu nevidia. a nenaucili sa ze ich hodnota nezavisi od vahy.