Dozivotny podvod

Príspevok v téme: Dozivotny podvod
kat ka

ludia, rada by som prosila o nazor na temu..o ktorej som bola presvedcna, ze ju nebudem musiet nikdy riesit. A sice..6 rocny vztah a cely cas podzvadzana, takym sposobom, ze do dnesneho dna som nemala nijaky dokaz. A zistujem, ze osoba s ktorou som byvala pod jednou strechou, delila sa o najom, nechala pouzivat moje auto, zoznamila s rodinou, rozpravala o zalozeni buducej rodine o detoch atd..sa pred inou o mne vyjadruje ako o chudere, ktora sa bez neho ani na nohy nepostavi, ktora je od neho zavisla, ktora zije z klamstiev, ktore mi vzdy hovoril..to bol zaroven urivok z citacie. ..viete, keby sa to komu-kolvek inemu stalo, moja prva reakcia by bola, okamzity koniec. Fakt je ten, ze ten vztah dospel do dalekeho stadia, aspon som v to vzdy verila a teraz mam pocit, ako by som umrela. Vsetko je inak, znamena to totalne odtrhnutie od zivota terajsieho. Ja sa vam priznam, vobec neviem, co mam robit. ale vobec, ci zavolat milenke, ci jeho matke, ako si vychovala syna. je to fakt situacia, ktora mi zoviera krk a nohy sa mi trasu ako pri hnacke...

Agnes999

Kati urcite nie si hlupana, samozrejme ze ta to boli, samozrejme ze spominas na to dobre, prezila si s nim 6 rokov zivota co je hodne, urcite tam bolo aj vela pekneho, inak by si to s nim tak dlho nevydrzala. Je uplne normalne ze ta to boli, ak by to tak nebolo, bola by si bezcitna. To je ale asi skor on, ty nie. Stratila si s nim sice dost casu, ale vzdy lepsie, ako keby ste mali deti a boli manzelia. Stale mozes zacat novy zivot s niekym novym, niekym, kto si ta bude vazit. Kolko mas rokov? Nemyslim, ze mas viac ako ja, ja mam 34 a toho praveho som stretla len pred rokom. Dovtedy som mala tiez zopar nevydarenych vztahov, stracala som cas s chlapmi, co za to nestali. Jeden bol neskutocny sebec a ja som bola strasne sprosta a naivna, myslela som si, ze ked ja jemu budem davat a urobim pre neho prve posledne, aj on si ma zacne vazit a tiez pre mna nieco urobi. Samozrejme nikdy sa nestalo. Dalsi bol vecne decko, nebol zly, ale nechcel nikdy rodinu a deti, lebo sam bol take velke decko. S nim som ostala kamoska. A potom dosiel jeden, ktory bol notoricky klamar, klamal ma vo vsetkom, jak v dolezitych, tak v nedolezitych veciach. Vedel byt aj mily a dobry a v mnohom sme si rozumeli, ale zaroven bol strasne pomstychtivy, ked sme sa pohadali, posielal maily mojej mame a kydal na mna. Snazil sa zo mna urobit psychopatku. No ale cakanie sa nakoniec oplatilo, teraz mam priatela, ktory ma ma rad, ktory pre mna vela robi, je mi oporou, ked mi je tazko mozem mu kedykolvek zavolat a on ma vzdy utesi a ma pekne slovo pre mna. Neboj, aj ty najdes. Kazdy koniec vztahu boli, mna tiez bolel, ale co boli to preboli. Na to dobre sa niekedy oplati cakat dlhsie. Podla mna je obdivuhodne ako to zvladas, hoci samozrejme ta to boli, ale urobila si s nim razny koniec, vedomujes si, ze to s nim musis skoncit raz a navzdy. Ja som sa k tomu poslednemu byvalemu niekolko krat vratila, lebo som nedokazala to tak lahko skoncit, hrozne som ho lubila, bola to moja slabost, bola som slaboch, vedela som, ze to nema zmysel, ze to nikam nevedie, ale nevedela som si pomoct. Az to zaslo moc daleko.

KLARYSAA

Vobec si neviem predstavit, ako sa da zit s clovekom dalej, ktory podvadza x rokov, a este s takym charakterom. To nema nic spolocne s hrdostou. Bud rada, ze to vyslo navonok teraz a nie po dalsich rokoch s detmi. To by bol potom riaden disaster.
Zacni realne s chladnou hlavou rozmyslat o technickych veciach rozvodu. Si v inej krajine. dolezite je ci ste obcania, trvale bydlisko a pod. Ak ste obc., tak pozor na zakony. Ak mas nejaky dokaz podvadzania, tak si ho uchovaj, moze sa zist. Vykasli sa na to co ludia, rodina hovoria, ziadna tvoja hamba -nezijeme v minulom storoci. Tvoja strana ta podrzi a na jeho rodinu sa mozes vykaslat. Ti ta velmi rychlo nebudu poznat.
Ries byt. neviem aka je dohodA O BYTE, ale musis odist, teda ukoncit spolocnu domacnost a riesit vypoved. predtym si pozistuj co a ako, aby sa nestalo, ze ty odides a po case bude od teba vymahat prachy. Dolezite veci komunikuj cez email, vsetko si vsak vytlac teda aj jeho odpovede.
CHLADNU HLAVU ---CHLADNU HLAVU a zacni riesit reLNU BUDUCNOST. A nakoniec este raz, dakuj panbozkovi, ze sa to vyplavilo teraz.

muc

je to zrejme bezcharakterny chumaj, ale sorry, kde si bola za tych 6 dlhyh rokov ty??? nehovor, ze nikdy nic tomu nenasvedcovalo, ze je slizoun....

treba sa sakramentsky zamysliet nad tvojou charakteristikou z jeho ust, ci naozaj chlapec v niecom nema pravdu. trochen sebareflexie a zistis, ze kde si urobila chyby.

Iba Katka

Ahoj Katka, držíš sa skvele, vôbec nie si hlupaňa, ako si nižšie písala. Podľa mňa si dosť silná žena. Ja by som nebola schopná to takto zvládať, ako to zvládaš ty. Väčšina žien, by uverila tým jeho rečiam a nechala by sa naďalej podvádzať. Drž sa

kat ka

ahh baby, viem aj sa hanbim, ze vobec pripustam taku myslienku, ze dat sa znovu dokopy.
presne tak, ak to urobim, znamena to, ze nemam ziadnu hrdost. ja to viem...
idem si dnes pozriet nejake moznosti na ubytovanie a opytat sa hlavne, za akych podmienok sa mozem odtialto vystahovat.
sestra mi hovori, ze na nejake definitivne rozhodnutia, ci nechat aj pracu a odstahovat sa nadobro je priskoro, hlavne je, ze sa musim od neho odstahovat...a s tym suhlasim. fakt ho nemozem vidiet, mna to uplne rozlozi, ked ho mam pocut alebo citit, nedaj boze sa na neho pozriet.
je to este o to tazsie, ze vsetci blizki ludia su mimo. cize som na to uplne sama, co jemu hra fantasticky do karat...
jasne, mozem kedy kolvek zavolat, ale nie je to to iste..
ahhh stacilo stazovania sa..idem na vec, nieco musim urobit.

Ja Erika

Ukáž svoju hrdosť! Aj ked to priserne boli. To co ma byt ze on o Tebe tak rozprava? Kde je jeho ucta k Tebe, k zene ktoru "miluje" a vôbec! Ak by ta miloval NIKDY by sa o Tebe takto nevyjadril.
Nie je jediny na svete!!!

romankaN

ospravedlnujem sa, diskusiu som si precitala az teraz, a zistila som, ako to dopadlo. kati, mas moj obdiv, viem, ake tazke je taketo rozhodnutie. teraz ti zostava jedine, nenechat sa nim manipulovat. on by ti toleroval 6 rokov klamstiev? odpoved poznas aj sama... boli ta to, velmi. a este aj hodnu chvilu bude, ale nemas s nim deti, nie su tam taketo zavazky, mohlo to byt horsie. stale je cas na novy zaciatok. ja mam 28 a prezivam to, co ty. tuzbu po rodine, zial, pocit krivdy. s nim by som ale stastna nebola... neviem, kto tu odporucal nejake knihy, ale dakujem za tip, zajtra skocim do knihkupectva :) zelam mnoho sil vsetkym, co si to prezili :) po kazdej burke vyjde SLNKO, baby :)

alibi

lepsi je bolestny koniec ako bolest bez konca!!! zlomene srdce sa zahoji, zvyky sa zmenia, stereotypy sa prepisu, spomienky sa zahmlia ale dosrany zivot ti uz nikto nevrati lebo zijeme len raz! si hrdinka vydrz to, nestan sa chuderou ktora si necha skakat po hlave a cele noci reve do vankusa. TY TAKA NIE SI.

romankaN

kati, ak su vsetky tvoje podozrenia zalozene na nevyvratitelnej pravde, urob jedine, pozbieraj silu a odid z takehoto vztahu. sakra, kde je tvoja sebaucta???? ved mas svoju hodnotu!!!!!! ja som bola v podobnej situacii, razne som to skoncila, bolelo to, stale boli, ale prejde to. stracas cas, dievca. takeho otca chces pre svoje deti? do takeho vztahu ich chces priviest? ty si schopna lubt takehoto grazla? ako mozes takto vedome a dobrovolne podliezat latku svojej dostojnosti? toto nie je chlap, co si ta zasluzi... a hlavne NIKOMU nevolaj, budes posobit ako zufala chudera. rodina sa aj tak postavi na jeho stranu! presla som si peklom, ver mi. svoje rozhodnutie skoncit to ale nelutujem...