Čo ísť študovať?

Príspevok v téme: Čo ísť študovať?
domca566

Asi ako každý študent končiaci Strednú skolu, tak aj ja mám tento problém. Neviem sa rozhodnúť čo študovať? Alebo, či sa vôbec oplatí ísť niekam študovať.

Práve študujem na OA. Pocas celej strednej som mala jednotky, dvojky, sem tam nejaká tá trojka.
Predmet ktorý mi nikdy nešiel je matika, takze ideálna Výska by bola bez nej.
Rozmýslala som uz nad tymito odbormi:
Pôrodná asistentka, Sociálna práca, Výživa ludí, manažment, Účtovníctvo.

Čo by ste mi poradili? Rozmýslala som uz aj nad tým ze si dám prihlásku na Vs az o rok, a pocas toho roku si nieco zarobím na brigádach a budem mat viac casu na premyslenie. Neviem, fakt neviem co mám robit :(

domca566

mna praveze cudzie jazyky vôbec nebavia a o historii ani nehovorím, to je pre mna španielska dedina :) takze ziadne právo, filozofia...

jediné čo by ma fakt bavilo študovať je ta výživa ludí, velmi ma zaujímajú také veci okolo toho, rada sa o také veci zaujímam,

no a ešte rozmýslam aj nad tým manažmentom

suzi suzi su

ak ta bavia cudzie jazyky tak sa daj na to... na filozoficku fakultu a nejaky jazyk...s tym sa uplatnis uplne vsade :-) alebo na pravnicku ak sa budes velmi velmi dobre pripravovat, tam je tusim historia a ziadna matika

Iba Katka

účtovnícvo má však ťažké uplatnenie. Áno, účtovníkov treba, ale všade chcú minimálne 3-5 ročnú prax. Predsa len ide o financie a nie o rátanie fazuliek

domca566

či mi ide účtovníctvo? tak pocas celej strednej skoly som na vysvedčení nemala z účt. nič iné ako 1...tak posúdte sami..Tak ako ja neviem, no účtovníctvo mi celkom ide si myslím, ale nebaví ma moc, divné čo?

Práve ze to je ten problém, ze ja som doteraz neprisla na to co ma baví.
Ale inak čudovali by ste sa ale aj na účtovníctvo sa robia príjmačky z matiky, a dokonca sa tam aj učia matiky( čo nechápem načo, ved účto a matika nemajú nič spoločné)

lost

nj, o tom je cela europa, byrokracia :D
nakreslim si na papier chlieb a zjem ho :D iste bude mat hoci aj 57637653757kCal, lebo to tam napisem :)
to potom uz odporucam nemarnit cas skolou a ist zit svoj tak kratky a drahocenny zivot inak :)