Priateľ alebo práca?

Príspevok v téme: Priateľ alebo práca?
nerozhodná

Do pondelka sa musím rozhodnúť, či v lete uprednostním prácu alebo priateľa. S priateľom som 2,5 roka, veľmi sa máme radi, ja chodím na VŠ do BA, on do Brna, čiže cez školu sa stretávame raz za týždeň. Som druháčka a na leto sa mi poskytla veľmi dobrá brigáda, ktorá je pre mňa dôležitá, pretože v svojom odbore potrebujem mať veľa praxe, teória nestačí.
Problém je ten, že sa celý čas tešíme na leto, budeme spolu v našom rodnom meste, lenže ja tú brigádu veľmi chcem a tým pádom, by som strávila leto v Bratislave, a nie doma s priateľom. Neviem si vybrať, v tomto veľmi pociťujem ako vzťah obmedzuje kariéru, lenže ja chcem pestovať náš vzťah a zároveň nechcem mať v budúcnosti problém s hľadaním si práce.
Čo by ste robili vy, čo by ste uprednostnili??? Ďakujem

Leela333

Toto je vždy ťažké rozhodnutie. Viem veľmi dobre, ako veľmi vie vzťah ovplyvniť niečie plány... Radím ti zvoliť tú prácu. Správne uvažuješ, tá prax ti raz dosť pomôže. Bohužiaľ, niekedy treba niektoré veci obetovať v prospech iných... Navyše, z jeho argumentu mi len vyplýva, že je príliš lenivý prísť za tebou do BA. Ak bude veľmi chcieť, určite príde. Takže ešte uvidíš na koľko si váš vzťah cení. A držím ti palce.

Mimulus

Ľahko sa mi to síce napísalo ale aj ja som odmietol kariéru kvôli láske a už som nikdy takú ponuku nedostal. Tak si to dobre premysli.

sususu

jednoznacne si vyber pracu...muzov si najdes kopec a vsade... aj tak sa na nich nikdy nemozes spolahnut.. pracuj na sebe

tony444

Treba najst priatela, ktory bude blizsie teba, to znamena, ze kedze studujes v BA, tak hladaj tu. On nech si hlada v Brne. Samozrejme az po tej brigade, ked sa vratis spat do skoly, ake jednoduche, hehe.

TinaM

Ak priatel ani len nezvazuje brigadu, bude to nejakz lenoch alebo dotovany synacik. Ok, to je jeho vec. Ale ty si, zda sa, rozumna baba s realnym pohladom na zivot a to je vyborne. Brigadu zober a ked on bude mat nejaky problem...tak ten problem bude v niecom inom, ako je tvoja brigada. ponukas mu riesenie situacie, dokonca spolocne leto na intrakoch bez dohladu rodicov- ved to znie uplne uzasne! :)

Mimulus

málo ľudí dokáže skĺbiť partnerský vzťah a kariéru. Ale bez peňazí a uplatnenia v práci neprežiješ.

Lulita

nech ide do prdele s takym nazorom, preco by ste si mali liezt na nervy na internate to je blbost, to je nejaky sukromnik, pekne zober brigadu

Dadula56

Nerozhodna, velmi dobre uvazujes, nenechaj si to zobrat. S ekonomickou prax nutne potrebujes, hlavne ak sa ti jedna o nieco, kde by si mohla byt aj cez semester. Ako pises-nejde o peniaze (aj ked aj to potesi), ide o to, ze preukazujes, ze si aktivna a nesedela si na zadku cele studium, s pristupom "tu som, zamestnajte ma". Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze taka prax vela urobi na pohovore, dokonca urobi tak 50%, zvysok su jazyky. Pretoze sa ta budu podrobne pytat na to ake mas skusenosti s timovou pracou, ako si riesila problemy a ake si mala zodpovednosti. Tvoj priatel to mozno vnima inak, ale ty si chod v prvom rade za svojim cielom.

nerozhodná

Máte pravdu, najlepšie riešenie by bolo keby prišiel za mnou, ja sa ho budem snažiť prehovoriť, a fakt budem sklamaná ak to odmietne.
Lebo raz ma tak zarazilo keď povedal, že keby sme spolu bývali, trebárs len na intráku, že by to nechcel lebo by sme si začali liezť na nervy. Ja si to však nemyslím, čo to je za zmýšľanie. Preto asi nechce stráviť prázdniny sám len so mnou v inom meste. Si to niak divne predstavuje

doubledog

jasne, ze to zober.
to akoze kvoli vztahu nebudes nikdy robit, ci co?

a to s tym jeho hundranim: on predsa nejde poznavat krasy BA, on by predsa dosiel za tebou.