Vysadenie antidepresív - naraz

Príspevok v téme: Vysadenie antidepresív - naraz
spokojny

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, čo za následky to môže mať, ak vysadím antidepresíva naraz?? Viem, že by sa mali postupne, ale skúsil by som ich vysadiť hneď. Beriem ráno Alventu 150 mg, risepro po polke ráno a večer, a timonil polovicu ráno a celú večer. Asi sa na to predsa dám, snáď sa mi stav nejako výrazne nezhorší

Ameliee

Ahojte...chodite tu niekto? potrebujem radu...predcasom som sa snazila vysadit postupne AD, samozrejme ked som to povedala lekarke bola proti tomu...vratila som sa k nim zase pod jej dohladom, na nizsiu davku...odtvtedy som vsak totalne rozhadzana...neviem sa na ne nastavit...mate niekto skusenosti s venlafaxinom a podobnymi stavmi? poradte

kometa77

Ja som prestsla pit lieky naras a vrátili sa mi tie stavi pre ktoré som ich brať začala.Znovu som si ich začala dávať.Túto chybu som zopakovala asi 4krát a zakaždým som sa musela vrátit k liekom. Takže z vlastnéj skúsenosti Ti radím lepšie je vysadit ich postupne

RNG

Spokojny, skus L-theanine, 2 x 400 mg, melatonin, az 10 mg, pohybuj sa cez den na slnku a v noci spi v tichu a uplnej tme. Skus destresovat, pozri cez gogle.sk na rng, stres a spanok.

:-DDDD

amanda, je pravda, ze obvodaci dostavaju kapitacne platby, aj ked 2 eura mesacne to nie su. Ale za ukony uz nedostava vobec nic, tie si musi vykryt prave z kapitacie.

spokojny

Hm, akurát ma ničí ten spánok, maximálne 5-6 hodín. Bodli by nejaké psychoterapie, ale u nás stojí tuším jedno sedenie 30-35 eur. Zhodou okolností som bol z jedným kamošom na psychoterapii pred pár dňami, ale len na posledných 15 minút sa trochu porozprávať a cítil som sa lepšie. Našťastie som nemusel platiť, lebo oni majú dosť kamarátsky vzťah, takže to nejako vybavil. Ináč 30 e za sedenie je desné...

RNG

Zialbohu privela ludi je dnes zatiahnute do pravidelneho pouzivania navykovych liekov len kvoli docasnym problemom, ktore sa daju riesit aj inac.
A zialbohu ani pouzivasnim tychto liekov z problemov casto nevidu, dokonca niektori lekari dnes tvrdia, ze pre velku vacsinu tych pacientov ucinok sa nelisi od placeba, tj cukrovej pilulky, ale nasledky veru a navykovost zostavaju.
Tu sa dokonca aj v kontrolovanej tlaci predsa len zjavil clanok, ktory unikol medickej "mafii" kde autor tvrdi , ze vacsina ludi mena z AD vacsi uzitocny ucinok, nez z cukrovych piluliek
www.cbsnews.com

amanda23

z dvoch dobrych zdrojov viem , ze napr. obvodny lekar dostava za kazdeho pacienta 2 EUR mesacne, aj ked tam roky nebol, staci , ze eviduje jeho kartu. Moja obvodna ma 2 tis. pacientov + dostava peniaze za denne ukony chorych pacientov, co nato viac povedat, este ich lutujme, aki su to chudaci a aku maju zodpovednost...To isto , nejaki obvodaci "urcite"... Klobuk dolu pred chirurgmi, to je ozaj praca za ktoru si zasluzia pekne peniaze, ale rozhodne nie uplatky, ako je to na SVK zvykom pred operaciami...

[zruseny22]

Meretseger, vieš čo? Ja keď som pred rokom a 2 mesiacmi pojedla lieky a skončila som na JIS-ke, tak mi vtedy nedali žiadne psych. lieky, ani tie, ktoré som dovtedy užívala. A nezašibalo mi. Ono to bude asi rôzne- individuálne.

Meretseger

amanda, to je pravda, ale zaujímavé, ako ľudia protestovali proti 20 korunám a lekári proti transformáciám... Pretože primárne treba urobiť tie, aby si nemohli lekári nabaľovať vrecká, ako to robila napríklad moja bývalá diabetologička... totálne psie kusy. Nuž, ale nech lekári hádžu plášte a štrajkujú a ľudia sú za bezplatné (samozrejme, tento pojem je nonsens) zdravotníctvo, potom aspoň vidíme, kam to vedie ;) Hlavne, že budú opäť výmenné lístky!
A k téme: Podľa mňa ti už po troch dňoch môže začať hrabať, ale ako myslíš. Ja som sa kvôli experimentom s liekmi dostala na 5 týždňov do liečebne.