Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bariéra v mysli? Ako ju prekonať?

Príspevok v téme: Bariéra v mysli? Ako ju prekonať?
Zmätená

Nenašla som žiadnu podobnú tému s týmto problémom, tak sa ospravedlňujem. Už sa vám stalo, že sa vám niekedy niekto veľmi páčil, bol vám sympatický, rozumeli ste si, ale nevedeli ste, čo presne je ten pocit, ktorý k nemu cítite, a tak ste to nechali, len tak voľne ísť a čakali ste ako sa to vyvinie? Lebo taká som ja. Tomuto človeku som sa začala páčiť tiež. A všetko by bolo ok. Normálne by som to nechala tak, možno sa z toho niečo vyvynie, možno nie. Mám 19 rokov a toto je v podstate prvý chalan v mojom živote. Predtým som dostala maximálne pusu na líčko... Čo podľa mňa nebolo úplne štastným riešením boloto, že sa prekecol pred jedným spoločným kamarátom, ktorý hneď bežal za mnou a oznámil mi, že sa tomuto chlapcovi páčim. Čo mu poriadne zľahčil, pretože už nemusel rozmýšľať ako mi to povie. Preklopilo sa to. A tým pádom skrátil aj mne čas na rozmýšľanie, či s ním vôbec chcem niečo mať. Pre mňa to bola tak nová a celkom nečakaná informácia, že sa mi v podvedomí vytvorila dosť veľká bariéra a neviem to prekonať. Akonáhle som sa dozvedela, že ma má radšej, už ho neviem brať ako "lepšieho kamaráta," ktorý sa mi páči a on sa tak už ani nespráva. Bariéra spočíva v tom, že keď ho stretnem, už sa naňho tak neteším ako predtým, keď som to nevedela. Ako keby som sa toho vzťahu bála, alebo čo. Prvý týžden, keď sme sa stretli a len ma objal na rozlúčku, došlo mi z toho až fyzicky zle. Na vracanie. Čo je pre mňa dosť nepochopiteľné vzhľadom na to, že sa mi páčil. Teraz je to už trochu lepšie, ale stále neviem ako ho vnímam. Nevadí mi keď ma chytí za ruku, nevadí mi, keď ma pobozká. Ale keď to neurobí a len sa rozprávame je to takisto ok. To prvotné poblzánenie jednoducho nahradila nejaká zvláštna bariéra v mojej mysli a tá sa tuším len rozširuje, keď povie niečo pekné na moju adresu. Jednoducho neviem ako sa mám k tomu postaviť, som trochu smutná, že to ten náš spoločný kamarát nenechal na nás, pretože ja vôbec neviem čo od toho vzťahu chcem a za nos ho ťahať nechcem aj keď to už trošku asi robím. A podľa jeho správania vidím, že ten si teda tým, že ma má naozaj veľmi rád je dosť istý. Je mi s ním fajn. Mám 19 rokov a prvého priateľa. Asi? Inak som neriešila nič, čo sa vzťahov týka, pretože mám dosť velké zdravotné problémy a kopu iných vecí... no jednoducho som uprednostnila toto, pred chalanmi. Mala som pocit, že nepotrebujem svoje problémy presúvať ešte na niekoho ďalšieho a stále sa ma tento pocit drží. Napr. keď ho pár dni nevdím, chýba mi. A keď príde, objaví sa to, čo som nazvala bariérou a ja zrazu nič necítim. Pritúli sa ku mne a ja v tom momente neviem, či to chcem, alebo nie. V tom momente je tam bariéra a za ňou nie je nič len ja a pocit, že som úplny idiot.

Agnes999

No hovori sa, ze zeny su komplikovane bytosti. Alebo ze nevedia co chcu, ale neprestanu otravovat kym to nedostanu. Tak na teba to velmi dobre plati. Stracam sa v tom co pises a meles naozaj mnozstvo veci dohromady, pricom si neraz protirecis. Ja ti neviem poradit, tazko je radit niekomu, kto nema ani sajnu co vlastne chce.

zmätená

ani nie. podla mna sam nevie co ku mne citi a zatial je presne tak ako ty presvedceny, ze chce byt len kamarat. a ja prave naopak. tak ako on teraz som sa ja citila cely ten cas ktory sme spolu boli a napriek tomu som mu dala sancu, lebo som dufala a tak nejak citila, ze sa to upravi. a aj to vyslo. len ma mrzi, ze akonahle zacal mat chaos on, uplne to vzdal. a tak sme kamarati. ked ho stretnem znova mi je az fyzicky zle, smutno... on to vidi a je to cele zle. no a ked ho nevidim chyba mi. a je to take zvlastne, neprirodzene. neviem co mam robit. uz som si zvykla, ze sa k nemu mozem kedykolvek pritulit a to mi chyba. asi nie som naozaj zalubena, je to nieco medzi. nezaskatulkovatelne :) obaja mame pocit, ze sme do toho vlozili velmi vela na to, ako to bolo kratko. ale ja to prazdno ktore po nom ostalo nechcem zaplnit niecim inym, zatial co on ano :(

karotka

No, poviem ti, dopadla som podobne :D Obaja sme sa poplasili (on tiez po dlhom vztahu) zacal mat chaos a tak sme sa dohodli, ze budeme kamarati, co ma (ked si to racionalne poviem) lepsi potencial, ako vztah, mne to nakoniec len nahralo do karat pretoze som si sama nebola ista a on potom povedal to, co som sa mu chystala tiez povedat. Odlahlo mi celkom, ale samozrejme zakon schvalnosti, zacal mi chybat :D ale povedala som si ze to je klasika, vzdy ked nieco/niekoho stracam, tak mi zacne viac chybat a aj ked sa to zda ako laska, tak to laska nie je. No a aj sa ukazalo, nastastie nam do toho prisli povinnosti a teda aj odluka na cca mesiac, za ktory sa vsetko dalo do poriadku. Keby som bola zamilovana, za mesiac to neprejde :) takze si len zvykam ze u mna vsetko chce troska racia a cas ... Teraz sme kamosi a celkom si to uzivam :) Ty ako? Vyriesilo sa to trocha?

zmätená

Vdaka... nevedela som skor reagovat, ale pomohli mi povzbudzujuce slova. karotka, presne tak to citim. smutne je, ze ja som ten cas ako ty nemala a nemal ho ani on. Mne sa mozno predtym pacil ale potom sa to velmi nasilne seklo, v momente, ked ja som mala pocit, ze este nie som pripravena na nieco take ako vztah on on to vtedy velmi chcel. Ani neviem ako, dal mi pusu. Vtedy to bolo zvlastne, ale nie neprijemne... a casom(aj ked trosku smiesne pri takomto kratkom useku hovorit o case pri takych chaosvytvarajucich ludoch:)) som si na to akoby zvykla, oblubila som si ho, naozaj mi zacal chybat. Rada som ho vidavala... chodili sme po meste za rucicky a kym sme boli s nasimi spolocnymi kamaratmi, alebo jeho kamaratmi bolo to prenho ok. Problem nastal, ked sme prisli do spolocnosti mojich kamosov a ti, kedze ma poznaju - ze na vztahy teda odbornik naozaj nie som, podpichovali, robili si srandu a on si vtedy uvedomil, ze toto nechce po tom co sa nanho vsetci pozerali ako na mojho priatela a zablokoval sa tak ako ja na zaciatku. predsalen sa neciti na vztah a ze so mnou nechce chodit(aj ked tam sme sa asi este ani uplne nedostali) on nevie v sebe dlho udrzat pocity, povedal mi to. ze uz to tak neciti ako na zaciatku a ze je z toho strasne smutny, ale nevie to ovplyvnit. a ja som teraz tiez,pretoze som si uz myslela, ze to ide dobrym smerom, aspon u mna, ze sa tej bariery zbavujem, ze mi chyba ked ho nevidim, ze sa nanho tesim a vtedy pride dalsia pecka od neho. A znova mam v mysli barieru. Chalan totiz nevedel co chcel tak isto ako ja, len si to neuvedomoval a preto sa ku mne spraval uplne inak. Tak zalubene... Cim sa to otocilo proti mne a moja povodna predstava, ze v najhorsom ho poslem niekam ja a on bude smutny sa uplne prevratila :D No jednoducho uz mi na nom zacalo zalezat. A to ze jemu to uz preslo mi hovoril s tym, ze ma este stale drzal za ruku, kym sme sa prechadzali a ked videl moju reakciu tak mu to bolo fakt luto. kedze som to necakala a mne taketo veci dopinaju az neskor, vecer som mu napisala ako to cele vnimam, ze som z toho pochopitelne smutna ale ze to prejde a hned na druhy den mi prisla smska, ze ho to vystrasilo, ci som v poriadku a ci nejdem von. Este pred tyzdnom sa spraval uplne inak, dohadovali sme sa, ze vymyslime s kamaratmi nejaky dlhsi vylet a napriek tomuto vsetkemu povedal, ze tam rad pojde. Tak ja neviem, ci sa tvarit dalej, ze sme kamosi, lebo ja to tak uz asi necitim. A teda, ci sa s nim trapit dalej, lebo ho mam rada a pockat, ci sa mu to v hlave uprace tak ako mne a nezostane to len v rovine kamaratstva. Lebo sam mi povedal, ze mu na mne zalezi, len ho presla ta zalubenost a je zmateny a nie na vzah pripraveny. Ale zaroven je z toho smutny.

karotka

Ahoj, no ja ti viem povedat svoju poslednu skusenost - stretla som chalana, pacili sme sa jeden druhemu az tak, ze aj ked sme si to nikdy nepovedali, vsetci z ludi, s ktorymi sa stykame to videli a aj sa pytali na to, vraj je to ocividne :D Nepoznali sme sa predtym, kym sme si dali prvu pusu, chodili sme spolu von aj sami aj s kamaratmi asi 1,5 mesiaca. Mne bolo vtedy velmi dobre, pretoze som mala cas sa orientovat vo svojich citoch zatial bez zavaznosti chodenia, to je pre mna evidentne dolezite, inak chaosim. Ale bolo to fakt silne, uz milionkrat sme sa mohli pobozkat, ale nespravili sme to (co mi este pridavalo na plusovych bodoch jemu :)) No a potom.. strih - a dali sme si pusu, o ktorej sme obaja dlho premyslali. A mne potom preplo, akonahle sa to preklopilo do "paru, vztahu", uz mi to zacalo byt aj prijemne ale aj meganeprijemne. Presne co popisujes. Obava, strach, drzala som si ho od tela, prilisna opatrnost, vsetko mozne. A pripisovala som to aj tomu, ze som este nebola uplne zotavena z predosleho vztahu, aj ked normalnym ludom by ten cas v pohode stacil. Vies si predstavit, ako by ti bolo, keby ti teraz pvoedal, ze sa predsalen neciti na vztah a ze s tebou nechce chodit? bolo by ti to luto?
ja u seba vidim, ze take to otvorenie sa prislo po case (take dobre 3 mesiace) ... po tom, co sme prekonali aj nejake vaznejsie rozhovory, nejake zazitky, trebars aj kriticku situaciu, alebo ked sme boli dlhsie bez seba.
Myslim ze sa nikam netreba ponahlat. Hlavne nerobit veci, s ktorymi pocitovo nie si stotoznena. Ak mas chaos, tak ho kludne maj, bud k sebe autenticka. Ale kym nemas jasno, uzivaj si "chaoticke, ale pekne zaciatky" bez extra slov ako lubim ta a pod. Vsetko casom pride, ak nie, nebol to ten pravy. Myslim ze sme proste typy, ktore chaosia, total presvedcena laska na prvy pohlad bez zavahania u nas nie je mozna. Ale to vobec nevadi :)

kacenkaaa

ja suhlasim s prvym prispevkom. mozno si skratka na vztah nedozrela. ja som mala prveho chalana este neskor ako ty a tiez som mala v sebe zmatok. netlac na pilu, zbytocne nad tym nepremyslaj, nechaj tomu volny priebeh, spoznavajte sa ako kamosi, a uvidis :)... raz sa ti rozbucha srdiecko tak, ze zabudnes na vsetky obavy a budes chciet byt len s nim :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.