Strach z ludi

Magy

Písal som to pred chvíľou inde, ale hodí sa to aj sem.

Mal som stavy, keď som utiekol z električky, lebo tam bolo na mňa priveľa ľudí... väčšie skupinky ľudí alebo celé masy bola pre mňa nočná mora... nehovoriac o situácii keď stojíte pred nimi a máte niečo rozprávať. Nemysliteľné. Asi preto som mal problémy v škole, odpovedať pri tabuli bol pre mňa vždy problém.

Po terapii sa to zmenilo, tá terapia spočívala aj v tom, že som to musel. Založil som tanečný súbor a ako vedúci a tréner - to sa nedá schovať sa do kúta. Musíte predcvičovať - stáť pred všetkými a hovoriť alebo ukazovať, viesť ich, učiť, dívať sa im do očí, motivovať. Tam niet priestor na komplexy, skončil by som ja aj súbor rýchlejšie, ako začal. Našťastie som to zvládol, aj keď prvé týždne to bolo peklo... Ale dá sa. Ten pocit - MUSÍM, SPOLIEHAJÚ SA NA MŇA, VERIA MI... To spravilo asi najviac. Keď vás nič nenúti, tak je to ťažké zmeniť.

V hĺbke som ostal stále tým introvertom, radšej vyhľadám spoločnosť knihy ako partie na pivo, ale keď treba, viem sa postaviť a rečniť aj pred celou sálou.

Sociofóbia sa dá vyliečiť. Treba chcieť a najmä nájsť spôsob liečby, na každého platí niečo iné, neexistuje zaručený recept. U mňa zabralo práve to, že som musel, bol som donútený.

Janette 24

ahojte vsetci,

so socialnou fobiou alebo panickymi atakmi nebojujte sami a nenechajte si tym otravit a skratit svoj plnohodnotny zivot...naozaj treba navstivit psychiatra - nejde totiz o ludsku vlastnost, ale o chorobu, ktora sa da liecit. Velmi dobry je napr. Mudr. Mudry na Antolskej - nebude Vas len liekmi krmit, nebojte, on aj lieci....vela stastia

Janette 24

ahoj MSI,

dlhsie som tu uz nebola, tak pisem az teraz....Mna drzi moja fobia stale, ale bojujem s nou, stale chcem zit a chcem byt raz aj stastna - a naozaj jedina prekazka je ten ustavicny strach a hanblivost atd. Patrala som na nete, co este zabera a nie je to na recept a ani navykove -tak napr.

- etericke oleje : levandula (mozes si spravit aspon 2x do tyzdna poriadny kupel a nakvapkas si don 10 kvapiek 100%-nej levandule)
- bylinné čaje:lubovnik bodkovany, medovka, levandula
- vyzivove doplnky v tabletach: velmi dobre je balenie, kde je kombinacia: medovka, chmel, levandula, valeriana
- volnopredajne lieky - napr. PERSEN Forte (obsahuje valerianu, ktora tiez pomaha)

Ale nadalej uzivaj Magnesium, B-komplex, pripadne aj Zinok - toto vsetko treba popri tom.

Ja teraz pokracujem touto cestou - tak uvidime, tesime aspon to,ze v tom nie som sama...a ani TY NIE SI SAM:):)

tiez uz niekedy neverim a nedufam, ze sa to zlepsi, ale vzdy sa stane nieco, preco sa oplati zit.

Janette 24

clupka

Strach z ludi je tiez urcity druh psychickej choroby treba navstivit bud psychologa alebo psychiatra ,urcite by ste to mali urobit mala som tiez takyto problem navsteva hypermarketov alebo obchodov kde bolo vela ludi neprichadzal u mna do uvahy po lieceni ktore trvalo niekolko mesiacov môzem kludne chodit nakupovat , podotykam nebude to hned ale trpezlivost ruze prinasa drzim Vam palce skuste to...

TINI

Potrebovala by som poradit-mam tiez problem pohybovat sa medzi ludmi-hanbim sa o to viac ak sa na mna niekto pozera,uplne ma vyvedie z rovnovahy,zacnu sa mi triast ruky a ocerveniem-neviem ako si mam zvysit sebavedomie-uz mam po 25ke a nejako by som to mala vyriesit ale neviem ako-som zufala.poradte mi

sinthia

dobry den....prosim vas poradte mi,,,,
uz dlho asi od zakladky mam sttrach z ludi...uz ked som mala ist do skoly sa mi triasly a potili ruky...a ten neprijemny pocit v zaludku...a trva to do dnes.myslela som,ze je to depresia,no neviem...moj problem zpociva v tom,ze ak niekoho stretnem a ten clovek sa na mna len skaredsie pozrie nemozem cele noci spavat..alebo ak som sa dopocula,ze ma niekto ohovoril,alebo ma niekto napomenie,ze co robim zle,,,mam z toho bolesti v zaludku a hovorim si,ze naco som len isla von,keby som tam nesla,tak by som nikoho nestretla a pod.moj manzel mi uz roky hovori,ze ludia su taky,,nielem dobry,ze si mam zvyknut,ze nie kazdy ma bude mat rad,ze potom budem brat zivot lahsie.aj ked mame ist niekam spolu,myslim do spolocnosti,,zacnu sa mi triast a potit ruky...mam malu dcerku,pre ktoru by som spravila vsetko na svete.spominam ju preto,lebo sme boli aj s manzelom na prechadzke a stretli sme jednu staru znamu,ktora je preslavena svojim ohovaranim,(vtedy bolo vonku 22stupnov)a ta sa do mna hned pustila,ze preco mala nema vetrovku,pri tom mala tricko a na tom mikinu a ta stara sa na mna tak skaredo pozrela,ze uz uz 2tyzdne ma to zoziera....prosim vvas poradte mi akosa tejto fobie z ludi zbavit....prosim..dakujem

MSI

Janette 24:

Ahoj Janette dakujem za radu a prepac ze pisem az teraz lebo spravu som cital uz davno a uz asi 20dni uzivam podla tvojho receptu MAGNESIUM FORTE 300 (šumivé tablety) a spolu s tým B KOMPLEX FORTE a mam pocit ze akoby na chvilu som pocitil ulavu ale vratilo sa mi to tam ked som zacinal som uz zufaly lebo moj stav mi pripomina sinusoidu a citim sa ako by som sa plavil po vlnkach dakej rieky do neznama ak mas este nejaku dobru radu alebo niekto iny budem velmi rad ked sa so mnou o nu podelite.dakujem

Janette 24

ahoj MSI,

zaručene Ti pomôže - MAGNESIUM FORTE 300 (šumivé tablety) a spolu s tým B KOMPLEX FORTE, skús to užívať 2 týždne a potom by si mal vidieť a aj cítiť rozdiel.

Sú to bežné výživové doplnky,ktoré kúpiš za cca 7 EUR v lekárni, ale málokto vie o tom, že to pomáha na takéto stavy. Mne to zabralo.

Užívaj to ale samozrejme aj po 2 týždňoch, zhruba mesiac, 2 mesiace, aby Ti to poriadne zabralo. Potom si môžeš znížiť dávky z FORTE na NORMAL.

veľa šťastia

MSI

Ahojte mam problem sa pohybovat medzi ludmi,hambim sa a uz dlhsiu dobu sa vyhybam aj kamaratom a malo kedy sa odhodlam ist miekam do spolocnosti. A mam pocit ze moja osobnost sa zmenila koli drogam.Teraz ked idem niekam von a chcem sa aspon trochu zabavit musim sa napit dakeho chlastu aby som sa na chvilu citil normalne a vtedy zabudnem na problemy.Kedysi som chodil kde som chcel vybavoval si veci sam nemal som problem s dievcatami komunikoval som bez alkoholu ale teraz sa nedokazem pozret nikomu do oci, iba ludom s ktorymi som dlhsie tak vtedy akoby moje starosti na chvilu opadli. Chcel by som sa zase dat dokopy obnovit vo mne to stare JA snazim sa aj vela sportovat ale stale mam z toho obavu sa niekde ukazovat uz som sa prestal stretavat aj z rodinou a vecinu casu travim doma za PC.Najradsej by som sa z toho dostal sam ale niesom az taky silny Tak mi skuste poradit.Nejake bylinky? lieky? alebo terapia?n alebo nieco ine??

livia007

ahojte vsetci! trpim soucialnou fobiou uz roky rokuce a spociatku som si mylslela,ze toto som ja a uz ina nebudem.potom som sa zacala o to viac zujimat a nasla som na nete blogy o soc.fobii a tiez som sa o tom rozpravala s roznymi ludmi.da sa s tym zit ,ale urcite ak mozem mat plnohodnotny sebavedomy zivot,tak ho mat chcem a verim ,ze budem. momentalne zijem v UK a pred nedavnom som sa dostala miesto v jednej z naj firiem a urcite nechcem si pokazit karieru zavratmi pri prezentaciach,ci neschopnostou hovorit,traskami a skoro vsetkymi priznakmi kt.sprevadzaju soc. fobiu a rozhodla som sa vyhladat pomoc.trvalo mi to dost dlho odholdat sa a ist o tom rozpravat verejne,ale sla som a dostala som sa ku psychlogicke ktora potrabovala pomoc viac nez ja:)ale konecne som natrafila na cloveka kt. mi verim pomoze a coskoro letom na SK za nemenovanym psychiatrom.drzte mi palce nech to pomoze,ja sa budem urcite snazit a dam isto vediet ak to bude mat zazracne ucinky:)xxx