STU BA

Juja_001

:D:D:D ... Môžeš za mňa spraviť výšku a potom to vymeníme zase späť :D

Veľmi pekne ďakujem za info, už mám konečne aj bližší prehľad o tom čo ma čaká, nie len tie básničky čo píšu na ich stránke :)

flegma

ja tiez len z matiky
a na prijatie bez prijimacok staci mat maturitu len z jedneho z tychto dvoch plus nejaky priemer, tusim do 2,2
a ja bych zas chcela mat znova 18 :D
kludne vymenim :DDD

Juja_001

No tak tá chémia nevyzerá až tak hrozivo ako mi to na prvý pohľad prišlo, oprášim niake tie vedomosti z prvých dvoch ročníkov :) ....

Môžem ešte otázku z čoho si maturovala? Ja som najprv myslela, že z matiy a fyziky, ale fyzika mi v poslednom čase moc nevonia, tak či mi bude staičť len tá matika...

Škola za sebou, to aj ja chcem :/ :D

flegma

chemia je uplne primitivna, pre gymnazistu ziaden problem, len priemyslovaci, ktori mali chemiu naposledy na zakladnej sa trapia...
molova hmotnost, pocitanie pH, neutralizacie, endo a exotermicke reakcie, no a hlavne vsetko, co sa tyka maltovin... sadra, vzdusne a hydratacne vapno a cement
ja uz mam skolu za sebou a talentove skusky sa robia len na smer architektura a aj to len ked sa hlasi viac ako beru... a kedze vela stvrtakov sa zasekne na polceste, nebyva tam velka tlacenka :)
s tymi predmetmi, co mas vybrate, si myslim, ze to zvladnes lavou zadnou :)

Juja_001

Teraz som na gymnáziu, mám voliteľné predmety, matiku, fyziku, deskriptívnu geometriu a všetky predmety technického typu.
O tom bakalárovi viem, jediné čo mi ostáva sa je s tým asi len zmieriť :)

Chémia ?! Chémiu nenávidím a som z nej tak mimo ako z ničoho, čo z chémie presne ak môžem vedieť, lebo toto ma dosť zaskočilo :/ ...

Môžem vedieť v kolkátom si ročníku? Pretože na inžiniera sa vraj robia talentové skúšky, tak či už o tom niečo vieš.

A ďakujem za odpoveď ;)

flegma

stavarina je jedna zo skol, kde sa da celkom lahko dostat, o to horsie je udrzat sa tam... 3/4 ludi sa tam dostane bez prijimacok, lebo podmienky su nastavene dost nizko a ked uz prijimacky, tak su z matiky a fyziky, podklady najdes na webe
PSA je oblubeny odbor, nevyhoda, ze bakalar je 4 rocny oproti ostatnym...
zvladnut sa to da celkom v pohode, zalezi, ako ti idu technicke veci
v prvaku je strasiak chemia, ale to hlavne pre priemyslovakov, neviem, z akej skoly ides
je tam dost matiky a rysovania, ale tak bez toho to na stavarine nejde :)

Juja_001

No tak ako si sa tam dostal alebo dostala ? :) Bez skúšok alebo s príjmačkami? Aké to tam je ? Ťažké alebo sa to dá zvládnuť s normálnym prístupom ? A tak vo všeobecnosti niaky pokec, aby som vedela čo ma čaká ;)